• AKCJA ,,ŻONKILE"

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W dniu 05 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Światowego Dnia Swiadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci zostały uwrażliwione na potrzeby drugiej osoby oraz ich uwaga została zwrócona na obecność „niebieskich motyli” w środowisku szkolnym i w ich najbliższym otoczeniu. Podczas apelu zostały również wręczone dyplomy, nagrody i podziękowania za udział w konkursie „Niech wiedzą - zdrowa komunikacja nie dyskryminacja”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Michał Kaczkowski (0-3) i Oliwia Podlasin (IV-VIII), których prace zostaną opublikowane w ramach polskiego programu edukacyjnego„Niech wiedzą"

Aneta Kulesza

Dominika Chmiel

• ALLELUJA - RADOSNYCH ŚWIĄT

• SPOTKANIE WIELKANOCNE - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

• OGRÓD CZYTELNICZY W BIBLIOTECE

• ŚWIĄTECZNY DECOUPAGE - WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW

25 marca Rada Rodziców zorganizowała dla dzieci warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych i malowania pisanek. W międzyczasie można było skosztować mini babeczek wielkanocnych i gorącego żurku.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DECOUPAGE

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,WARSZAWSKA SYRENKA"

19 marca w GCK w Brańszczyku odbył się Gminny  Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka ". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Byli to: Gabriela Wiśniewska -  kl.II,  Fabian Poziemski - kl.II, Julian Konarzycki- kl.I, Gabriela Składanek- kl.V,  Kacper Uchal- kl.IV, Dominika Wyszyńska- kl.V.  Do  etapu powiatowego zakwalifikowała się Gabriela Składanek zdobywając I miejsce w etapie gminnym. Gratulujemy, bardzo cieszymy się, że Gabrysia będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę Brańszczyk w eliminacjach powiatowych w Wyszkowie.

• WARSZTATY - KLOCKI LEGO

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA POD HASŁEM: ,,W KRAINIE POEZJI"

11 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka pod hasłem: ,,W KRAINIE POEZJI". Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas 0-VI. Razem było 27 recytatorów. Wyniki przedstawiają się następująco:

kategoria kl.0-III

I miejsce - Gabriela Wiśniewska, kl.II

II miejsce - Fabian Poziemski, kl.II

III miejsce - Julian Konarzycki, kl.I

wyróżnienie: Iga Wyszyńska z kl.0, Michał Kaczkowski z kl.0

udział: Antoni Kordowski - kl.0, Kacper Łapiński - kl.0, Sonia Sopko - kl.0, Lena Zając - kl.I, Szymon Kurowski - kl.I, Julian Siedlecki - kl.II, Marcelina Poziemska - kl.II, Mariia Sopko - kl.II, Aniela Zdziarstek - kl.III, Lena Łapińska - kl.III, Kasjan Tompkowski - kl.III, Natan Piórkowski - kl.III, Fabian Zając - kl.III, Kacper Oliasz - kl.III

kategoria kl.IV-VI

I miejsce - Gabriela Składanek, kl.V

II miejsce - Kacper Uchal, kl.IV

III miejsce - Dominika Wyszyńska, kl.V

wyróżnienie- Alan Żach, kl.V

udział: Amelia Seroka - kl.IV, Hanna Wawrzyniak - kl.V, Zuzanna Bloch - kl.V, Nela Sarbiewska - kl.VI

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie. Laureaci I, II, III miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie na etapie gminnym, który odbędzie się 19 marca. Życzymy powodzenia.

• DZIEŃ KOBIET

• GMINNE OBCHODY DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 15 lutego 2024 r. w sali OSP w Brańszczyku odbyły się gminne eliminacje - XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Inicjatorami turnieju na szczeblu gminnym byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Brańszczyku oraz Wójt Gminy Brańszczyk. Turniej ma na celu popularyzację wśród młodych ludzi znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz nabycie praktycznych umiejętności postępowania w przypadku wybuchu pożaru. W turnieju wzięło udział 13 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Brańszczyk.

Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych, spośród których wyłoniono następujących laureatów z naszej szkoły:

I grupa wiekowa – klasy I-IV:

I miejsce - Fabian Poziemski - kl.II

II grupa wiekowa – klasy V-VIII:

II miejsce - Paweł Marszał - kl.VII

III miejsce- Eryk Zawadzki - kl.VII

Zwycięzcom gminnych eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.

Sylwia Ponichtera

Mirosława Kurowska

• PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA, ŻE UCZEŃ JEST OFIARĄ PRZEMOCY

• ZAELEKTRYZOWANI - POKAZ

29 lutego 2024r. uczestniczyliśmy w niecodziennej lekcji pt. ,,Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne?”. Zajęcia poprowadzone były przez grupę ,,Zaelektryzowani”. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii. Widowiskowe eksperymenty i doświadczenia wszystkim się podobały. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy  poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk chemicznych.

• WYJAZD DO KINA HUTNIK, SPACER PO PARKU

• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W KLASIE II

język polski jest klasyfikowany jako jeden z najbardziej wymagających do opanowania na świecie. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Mówienie i pisanie bezbłędnie w tak trudnym, a zarazem pięknym języku, stanowi wyjątkowe wyróżnienie. 21 lutego 2024 r. uczniowie klasy drugiej obchodzili Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie stworzyli plakaty, na których zapisali trudne słowa w języku polskim. W tym dniu uczniowie przeczytali wiersz polskiej poetki Marii Konopnickiej. Następnie wzięli udział w klasowym Konkursie Kaligrafii. Zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody. Organizatorami konkursu były: pani Sylwia Ponichtera i pani Anna Leśniak- Gałązka

strona: