Laboratorium Przyszłości

ROK SZKOLNY 2022/2023

„LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI”
    W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła została wyposażona w drukarkę 3D MakerBot SKETCH.
    W miesiącu październiku uczniowie z klas 4-8 w ramach programu innowacyjnego „W świecie drukarki 3D” zapoznali się z budową i zasadą działania urządzenia. Założyli konta w bezpłatnym programie „Tinkercad” służącym do tworzenia modeli 3D. Zapoznali się z jego działaniem i jego możliwościami.

Emila Knochowska

Filmik

******************************************************************************************************************************************

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła została wyposażona w Ploter BROTHER. To nowatorskie połączenie plotera tnącego ze skanerem o wysokiej rozdzielczości. Potrafi samodzielnie rozpoznać kształt zeskanowanej grafiki i wyciąć go precyzyjnie wzdłuż obrysu. Ploter stworzony został do wycinania skomplikowanych elementów z folii, filcu, tkanin, skóry, a także do cięcia papieru, tworzenia eleganckich kart itd. W październiku i w listopadzie uczniowie klasy IV w ramach zajęć innowacyjnych ,,Od pisania do kreatywnego działania” zapoznali się z budową i zasadami działania urządzenia. Następnie wycinali przy pomocy urządzenia wybrane przez siebie zwierzęta oraz przy użyciu specjalnych pisaków tworzyli rysunki tych zwierząt. Efekty pracy podziwiać można było na gazetce ściennej. Zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej pracy z ploterem tnącym dostarczyło uczniom sporo pozytywnych wrażeń.

Szymańska Ewa

***********************************************************************************8

Kolejne aktywności związane z udziałem w programie innowacyjnym „W świecie drukarki 3D” już za uczniami klas IV – VIII. Tym razem wspólnie pobieraliśmy gotowe modele z darmowej strony internetowej https://www.thingiverse.com/ . Następnie drukowaliśmy je na szkolnej drukarce 3D MakerBot SKETCH.

Knochowska Emila