• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dla uczniów klas 0-III zorganizowano wspólne zabawy rozwijające uczniowską kreatywność. Powstały  wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

    • UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA W BRAŃSZCZYKU

       

      7 września 2022 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą, p. Bożeną Tarcicką   i nauczycielem historii, p. Honoratą Pękul uczestniczyli w patriotycznej uroczystości upamiętniającej 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Brańszczyku. Poczet sztandarowy stanowili: Gabriela Zdziarstek, Kornelia Żabik, Zuzanna Urbaniak, Wiktoria Urbaniak, Damian Czajkowski oraz  Kuba Wiśniewski.

      Paweł Marszał, uczeń klasy VI podczas uroczystości  reprezentował Młodzieżową Orkiestrę  „Darmanista”.

       

                                                                                                               Honorata Pękul

    • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny – 2022/2023. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Pogratulowała nauczycielom: p.Marcie Wyszomirskiej i p. Tomkowi Łyskawemu, uzyskania  stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Przekazała informacje nt. organizacji pracy szkoły. Wspomniała bolesne wydarzenia z 1939 roku. Potem uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Największe emocje na pewno przeżywali pierwszoklasiści i nowi uczniowie z oddziału przedszkolnego. Trzymamy kciuki! Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego.

                                                                               Ewa Szymańska

       

    • PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance odbędzie się 1 września 2022r. o godzinie 10.00

                                                                                                                 Zapraszamy

    • Program Dobry Start 300+

      Program Dobry Start 300+  
      wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

      ZUS przyznaje świadczenie 300+ w ramach rządowego programu Dobry Start

      Wnioski o 300+ na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

      • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – każdy z wnioskodawców,
      • systemu bankowości elektronicznej – wyłącznie rodzic dziecka,
      • portalu Emp@tia – każdy z wnioskodawców.

      Świadczenie zostanie wypłacone na rachunek bankowy wskazany we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przekazania informacji o przyznaniu świadczenia.

      Na rozpatrzenie wniosku o świadczenie Dobry Start, który został złożony do 31 sierpnia, ZUS ma czas do 30 września 2022 r.

      Jeśli konieczne będzie wyjaśnienie danych zawartych we wniosku, na profilu klienta na PUE ZUS pojawi się wezwanie do uzupełnienia wniosku. Wnioskodawca otrzyma też powiadomienie sms na numer telefonu wskazany we wniosku.

       Jak złożyć wniosek przez portal PUE ZUS:

      Od 1 lipca za pośrednictwem bankowości elektronicznej i portalu Empatia wnioski mogą składać również rodzice dzieci, które są cudzoziemcami. Warunkiem jest, aby  zarówno rodzic, jak
      i dziecko mieli numery PESEL

      Więcej informacji o 300+


      Źródło: www.zus.pl


      Dobry_start_-_wsad_informacyjny.pdf


    • ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ - WYSTĘP ÓSMOKLASISTÓW

             W dniu 21 czerwca 2022 roku  w Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego  w Trzciance odbyło się uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie  zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę podstawową. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło ślubowanie absolwenta. Następnie głos zabrała pani dyrektor Renata Samsel, która podziękowała uczniom za ich pracę i zaangażowanie podczas pobytu w szkole, pogratulowała ukończenia szkoły oraz wręczyła dyplomy absolwenta. Następnie delegacja uczniów  udała się pod Tablicę Pamiątkową Patrona, aby zapalić znicz i złożyć kwiaty. Po części oficjalnej ósmoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której w zabawny sposób przedstawili swój pobyt w szkole i dylematy z tym związane. Przygotowali także prezentacją multimedialną przedstawiającą ich pobyt w szkole. Dość ciepło podziękowali swym ukochanym Rodzicom, wręczyli Im podziękowania i zadedykowali  film nagrany właśnie dla Nich. Później odbyła się ,,Gala Wdzięczności”, podczas której uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Obsługi. Słowa podziękowania dla Nauczycieli i Pracowników skierowała także delegacja Rodziców. Na pamiątkę ukończenia szkoły ósmoklasiści przekazali uczniom klasy siódmej tablo i skierowali do nich kilka słów. Następnie siódmoklasiści pożegnali absolwentów piosenką i Galą nadania Im różnych tytułów. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie  na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Życzymy wspaniałych, bezpiecznych  wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji.

                                                                                                              Szymańska Ewa

    • WYCIECZKA DO ŁODZI

    • WYJAZD DO WARSZAWY - PODSUMOWANIE PROJEKTU

      “Przywróćmy wspomnienia” - spotkanie podsumowujące

      12 czerwca trójka uczennic z naszej szkoły miała okazję wyjechać do Warszawy w ramach udziału w projekcie “Przywróćmy wspomnienia” na spotkanie podsumowujące projekt. Po przyjeździe do Warszawy i zakwaterowaniu w hotelu “Gromada”, postanowiliśmy przejść się po Warszawie. Najpierw wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury na Taras Widokowy, następnie udaliśmy się do Pierogarni na pyszne jedzonko, a wieczorem pochodziliśmy po pobliskim Parku Muzycznym.

      Kolejnego dnia z samego rana czekało na nas śniadanie. A o godz. 9.30 wyruszyliśmy do pobliskiego Brain Embassy Czackiego, gdzie czekało nas przygotowanie stoiska z prezentacją prac wykonanych w czasie trwania projektu. Takich stoisk było raze 13. Każda szkoła, której udało się zdobyć grant z Fundacji Edukacja Inspiracja, prezentowała swoje efekty pracy. Szkoły miały różne pomysły: gry terenowe, eksperymenty fizyczne, poznawanie kultury słowiańskiej, lektury z Maincraftem itp. Uczennice Natalia, Zuzia i Wiktoria miały za zadanie przy swoim stoisku zaprezentować działania w ramach projektu “Przywróćmy wspomnienia”, czyli tworzenia mini Skansenu w naszej szkole.

      Wyszło naprawdę super. Następnie stoiska się zmieniały, a uczennice miały okazję poznać inne ciekawe projekty z całej Polski. Po obiedzie były jeszcze specjalne, innowacyjne zajęcia dla uczniów i nauczycieli.

      Po zakończonym spotkaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Wyszkowa.

                                                                                           Renata Samsel

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Dnia 10 czerwca odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej i publicznej. Uroczystość ta weszła na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Przed pasowaniem uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, na których poznali bibliotekę, jej zbiory, zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni.

                  10 czerwca to dzień, w którym pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami. Zanim zostali pasowani na czytelnika musieli wykazać się znajomością baśni, bajek. Rozwiązywali przygotowane dla nich zagadki, labirynty, układali puzzle. Pierwszoklasiści poznali prośby, jakie mają do nich książki. Wzorowo odpowiadali na zadawane pytania. Potem nadszedł najważniejszy moment uroczystości. Pierwszaki złożyli przyrzeczenie czytelnika i zostali pasowani. Na pamiątkę otrzymali   dyplomy, zakładki do książek oraz drobne upominki.

                  Celem uroczystości pasowania było zachęcenie najmłodszych uczniów szkoły do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Uśmiechniętym pierwszakom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

       

      Ewa Szymańska

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      Dnia 8 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”2022. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Ziemi, którego celem było popularyzowanie u uczniów wiedzy paleogeograficznej, geologicznej i mineralogii.   
      Podczas lekcji muzealnej podziwialiśmy piękne wystawy zgromadzone w dwóch obiektach muzealnych. Pan przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiadał o znajdujących się w nich kolekcjach meteorytów, bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych, niezwykłych minerałów i skał pochodzących z terytorium Polski oraz innych regionów świata.       
      Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Neonów, które  zajmuje się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli wiele wyjątkowych neonów oraz innych instalacji reklamowych, zaprojektowanych przez wybitnych artystów. Poznali także wiele ciekawych faktów z historii neonów, kiedy za czasów świetności zdobiły one różne zakątki Warszawy.    
      Zajęcia w muzeach rekomendowane przez MEiN były interesujące i z pewnością na długo zostaną w pamięci.     
      Zgodnie z planem wycieczki w dalszą drogę wyruszyliśmy do rozrywkowego centrum miasta – Hulapark w Hulakula. Na miejscu odbyły się warsztaty na wesoło z ciekłym azotem. Starsi uczniowie zamieniając się w naukowców, tworzyli swój wyjątkowy przepis na najpyszniejsze i najbardziej kremowe lody.       
      Młodsze dzieci podczas wyjątkowych warsztatów tworzyli „glutki” według własnego projektu. Ogromne emocje towarzyszyły także podczas zabawy    na sali zabaw Hulapark. Uczniowie próbowali poznać tajniki sztuki gry w kręgle. Każdy kolejny rzut sprawiał im ogromną radość oraz motywował do dalszej zabawy.
      Wycieczka była pełna atrakcji i wrażeń. Wszyscy uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili na teren szkoły, miło wspominając czas, który poświęcili na naukę, zabawę oraz nowe doświadczenia.
                                                                                                                           Emila Knochowska

    • POZNAJ POLSKĘ - WYCIECZKA DO WARSZAWY

      8 czerwca uczniowie szkoły jadą na wycieczkę, na którą 80% środków jest  finansowane z Przedsięwzięcia Ministra Edukacji Nauki pn. "Poznaj  Polskę". Już niedługo relacje i zdjęcia będą na stronie szkoły. Życzymy owocnej wycieczki.

      Renata Samsel

      p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej

      im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

       

       

    • FESTYN RODZINNY W KLASIE 0

    • DZIEŃ DZIECKA 2022

    • Udział w I Gminnym Turnieju Szachowym „SZACH - MAT”

      18 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Turnieju Szachowym „SZACH - MAT” pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk, który odbył się w Szkole Podstawowej w Nowych Budach.

      W turnieju uczestniczyło 48 zawodników z sześciu szkół terenu gminy.  Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 15 minutowych w dwóch kategoriach wiekowych.

       Naszą szkołę reprezentowali:

      Zuzanna Bloch ucz. kl.III

      Kacper Sak ucz. kl.V

      Eryk Zawadzki ucz. kl. V

      Gabriela Zdziarstek ucz. kl. VII

      Jakub Marszał ucz. kl. VIII, który został laureatem I miejsca w kategorii  uczniów klas starszych.

      Zespołowo szkoła nasza zajęła II miejsce.

      Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich pozostałych zachęcamy do potyczek szachowych w przyszłym roku.

       

                                                                                                                 Bożena Tarcicka

    • PIESZA WĘDRÓWKA PO TRZCIANCE

      11 maja klasy IV-V miały okazję uczestniczyć w pieszej wycieczce po terenach Trzcianki. Przewodnikiem tej grupy był znany wyszkowski piechur, harcerz i przyrodnik - Jurek Sitek. Trasa 6 kilometrowa dla większości uczestników nie była zbyt trudna i przebiegała trasą: szkoła  - Błękitna Laguna - Gajówka Lipa - szkoła. W trakcie spaceru Jurek Sitek przekazywał wiedzę na temat napotkanych roślin i ich zastosowania, zwyczajów  zwierząt, których tropy zauważyliśmy po drodze oraz jadalnych roślin, które są w zasięgu naszych lasów. Pomimo upału i zmęczenia wszystkim udało się pokonać 3 godzinną wędrówkę. Mamy poprzez praktykę.

      Dziękujemy jednocześnie za wspaniałe przewodnictwo i podzielenie się ogromną wiedzą Jurkowi mamy nadzieję, że takie wędrówki będą staną się częstszą formą poznawania przyrody

      Sitkowi.

      Więcej zdjęć zrobionych przez Jurka na stronie

      https://www.facebook.com/media/set/?vanity=jurek.sitek&set=a.5686832108013166

                                                             

                                                                                                         Renata Samsel

    • GMINNE ZAWODY W RINGO

    • XVII ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA I SZTANDARU

      „Patriotyzm lokalnie malowany”- 17. rocznica nadania szkole imienia  i sztandaru  z udziałem  Honorowego Obywatela Gminy Brańszczyk

       

       „ Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste:

      Umiłowanie historii, tradycji języka czy samego krajobrazu ojczystego.

      Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (…..)

      Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem”.

                                                                                                                                 Jan Paweł II

                                                                                                               „ Pamięć i tożsamość”

              

                Maj to miesiąc szczególny dla  Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego  w Trzciance. Stanowi o tym ważna data -  7 maja minęła 17. rocznica nadania szkole imienia i sztandaru. Okazją, by pielęgnować nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny, tej naszej wspólnej, wszystkich Polaków i tej „małej, lokalnej Ojczyzny” była uroczystość szkolna pod hasłem: „ Patriotyzm lokalnie malowany - 17. rocznica  nadania szkole imienia   i sztandaru”  zorganizowana w naszej placówce. Była ona także uroczystym odniesieniem do świąt narodowych: Święta Konstytucji 3 maja, Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

            Powitania zgromadzonych na sali dokonała  p.o. dyrektora szkoły, Renata Samsel. Odpowiadając  na nasze  zaproszenie, na uroczystość przybyli: płk Kazimierz Pogorzelski   - Prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich, Honorowy Obywatel Gminy Brańszczyk,    mjr Marcin Szaliłow- Wiceprezes  Stowarzyszenia Lotników Polskich. 

        Zgromadzeni w dniu 9 maja 2022 roku, w naszej placówce stali się  kontynuatorami  wydarzeń sprzed lat. Pieśnią czciliśmy Polskę Niepodległą. Ze szczególną mocą zabrzmiały tego dnia  w szkole, w Trzciance pieśni takie, jak: „ Mazurek Dąbrowskiego”, „ Witaj majowa jutrzenko” i „Hymn szkoły”. Nasz honorowy gość, płk Kazimierz Pogorzelski  w pogadance z uczniami,  zwrócił uwagę na pielęgnowanie i upowszechnianie w środowisku lokalnym najpiękniejszych tradycji naszej „małej i dużej Ojczyzny”, podkreślił  wagę symboli narodowych w swoim życiu. Jako lokalny patriota, przed uroczystością złożył kwiaty  i zapalił znicz pamięci na grobie Piotra Kulasińskiego na cmentarzu parafialnym i na pomniku Patrona  przed bramą wjazdową do szkoły w asyście  Wiceprezesa Stowarzyszenia Lotników Polskich.

      Gabriela Zdziarstek  przedstawiła  Osobę Patrona Szkoły, przypominając zebranym swoją  pracę:„ A wszystko zaczęło się tak……”, nagrodzoną w Gminnym Konkursie Literackim:      „ Portret bohatera życiem pisany….”, którego organizatorem była nasza szkoła  z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  w 2020 roku.

      Z kolei Kornelia Żabik przekazała informacje dotyczące sztandaru naszej szkoły. Zapamiętajmy  zamieszczone motto na awersie sztandaru: „ Ręce ludzkie są kruche, ale ich dzieło może przetrwać wieki” i  motto na  rewersie sztandaru:” Bóg, Honor, Ojczyzna”.

            Jak się okazało po raz kolejny, patriotyzm w naszej  miejscowości ma wiele barw,   co zaprezentowali uczniowie klas I-III oraz klas IV-VIII przystępując do Szkolnego Konkursu Wiedzowego o Patronie szkoły, polskich symbolach narodowych. Nie zabrakło pytań konkursowych dotyczących Unii Europejskiej, do której Polska wstąpiła 18 lat temu, 1 maja   2004 roku  oraz Dnia Strażaka.

               W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 20 uczniów; 9 uczniów kl. I-III                  w zespołach 3-osobowych,  i 11 uczniów kl. IV- VIII w rywalizacji indywidualnej, poprzez losowanie pytań o różnym stopniu trudności, do wyboru przez ucznia, które prezentowała Pani Bożena Tarcicka.

      Zmagania oceniała komisja w składzie: płk Kazimierz Pogorzelski, mjr Marcin Szaliłow, Renata Samsel- p.o. dyrektora szkoły, Paulina Zglec – opiekun Samorządu Uczniowskiego   oraz Honorata Pękul – nauczyciel historii.

      Celem konkursu było:

      - wzmacnianie zrozumienia wartości dziedzictwa historii; własnych korzeni w kształtowaniu świadomej tożsamości, na którą składają się minione zdarzenia dotyczące naszego wspólnego domu, jakim jest nasza Ojczyzna -Polska i nasza „ mała Ojczyzna”- ta, w której na co dzień żyjemy;

      - pobudzanie tożsamości i świadomości o „małej Ojczyźnie”- Trzciance i Ojcowiźnie i Jej lokalnym bohaterze- Piotrze Kulasińskim, Patronie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance, od 7 maja 2005r.;

      - kształtowanie emocjonalnego stosunku i przywiązania do rodzinnej miejscowości; przykładem  Osoby wywodzącej się stąd jest  płk Kazimierz Pogorzelski -Honorowy Obywatel Gminy Brańszczyk , od 10 października 2018 roku, współpracujący  z naszą szkołą od  2008 roku, niejednokrotnie  świadczący o patriotyźmie  lokalnym, jako Osoba dająca  świadectwo przywiązania do miejsca swojego urodzenia, nazywanego „ małą Ojczyzną”;

      - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i obywatelskich; przykładem jest udział  uczniów w konkursach o tematyce, która pielęgnuje i utrwala wartości  patriotyczne i budzi szacunek dla osiągnięć Polski Niepodległej.

      Wyniki przeprowadzonego  konkursu  przedstawiają  się  następująco:

      Kat. I: kl. I-III

      I miejsce – Lena Łapińska, Fabian Wiśniewski, Hanna Wawrzyniak

      II miejsce- Kazimierz Rogalski, Kacper Uchal, Karolina Karolewska

      III miejsce- Aniela Zdziarstek, Julia Mówińska, Zuzanna Bloch.

      Kat. II: kl. IV-VIII

      I miejsce- Kornelia Żabik –uczennica kl. VII

      II miejsce- Zuzanna Urbaniak –uczennica kl. VII

      III miejsce- Wiktoria  Urbaniak –uczennica kl. VII

       IV miejsce zajęli: Nela Sarbiewska - uczennica kl. IV, Gabriela Zdziarstek- uczennica kl. VII, Nina Rudnik i Kacper Rowiński -uczniowie kl. VIII.

      W konkursie udział wzięli: Weronika Szerzeń, Patrycja Bajor, Amelia Sępkowska i Natalia Oleksiak.

      Uczestnicy  spotkania mieli  możliwość  obejrzenia fragmentów filmu z uroczystości nadania  imienia i sztandaru naszej szkole, która miała miejsce 17 lat temu, 7 maja 2005 roku.

      Przez naszą pamięć o polskich symbolach narodowych, poprzez wspomnienie ważnych wydarzeń i bohaterów na przykładzie  Patrona  naszej szkoły,  którzy zasłużyli się Ojczyźnie   dołożyliśmy kolejną cegiełkę w budowę dobra wspólnego, o której z dumą możemy mówić: nasza  „mała i duża Ojczyzna”.

       Biorąc pod uwagę naszą bolesną historię jesteśmy szczególnie zobligowani do pielęgnowania pamięci o naszym  lokalnym  bohaterze, Piotrze Kulasińskim- Patronie szkoły, , żołnierzu Września, budowniczym  szkoły, konspiracyjnym  nauczycielu, strażaku i społeczniku.

           Nasza uroczystość była cenną lekcją historii o ojczystym kraju i o wartościach, które przekazały nam minione pokolenia Polaków. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  mogliśmy  pielęgnować wartości, które w ostatnim  czasie   ponownie poddano  próbie, w świetle toczącej się wojny na Ukrainie.

        Na zakończenie uczestnicy spotkania wysłuchali piosenki: „Chcemy pokoju….”                     solidaryzując się w ten sposób w potrzebie z ukraińskimi dziećmi, także z  trójką naszych uczniów, którzy wzięli udział  wraz z nami w  tegorocznym wydarzeniu o charakterze patriotycznym.

                                                        NIGDY WIĘCEJ  WOJNY …..

               Miło nam poinformować, że  uczniowie naszej szkoły  wzięli udział  w Gminnym Konkursie Plastycznym: „ Nigdy więcej wojny…..” oraz w Gminnym Konkursie Literackim: „ Nigdy więcej wojny- apel o pokój”, których  organizatorem była Szkoła Podstawowa                        im. Bohaterów Leśnej  Placówki  AK „ Mrowisko” w  Knurowcu.

      Weronika Szerzeń –uczennica kl. VII zajęła I miejsce w konkursie plastycznym,  wyróżnienie  w tej samej kategorii otrzymała  Nela Sarbiewska – uczennica klasy IV oraz Zuzanna Urbaniak – uczennica klasy VII .

          W konkursie o tej tematyce  udział  wzięli wszyscy  uczniowie z klas I-III oraz  następujący uczniowie z klas IV-VIII:

      Klasa IV -  Albert Czajkowski, Fabian Głowacki

      Klasa V: Lena Budnicka, Paulina Kuczyńska, Karol  Łapiński, Paweł Marszał, Maja    Sadowska

      Klasa  VII: Patrycja Bajor, Dominik Kuczyński, Natalia Oleksiak, Dominik Tryc, Wiktoria     Urbaniak, Zuzanna Urbaniak, Gabriela Zdziarstek, Kornelia Żabik

      Klasa  VIII: Oskar Łapiński

                 Do  rywalizacji  z rówieśnikami z klas 7-8 z innych szkół  w Gminnym Konkursie Literackim: „Nigdy więcej wojny- apel o pokój ”, przystąpiły  uczennice klasy VIII.

      Nina Rudnik zajęła III miejsce,  zaś udział  w konkursie  wzięła Oliwia Oliasz.

                                             Nagrodzonym serdecznie gratulujemy !

                                                                                                                      

                                                                                         Bożena Tarcicka,  Honorata  Pękul

                                                                                                         

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć