• KINO OBJAZDOWE

      16 maja obejrzeliśmy film pt. ,,Fernando". Ta zabawna i urocza animacja bardzo nam się podobała. Fernando dorasta na farmie, która jest domem najsłynniejszych byków corridy. Marzeniem każdego małego byczka jest stanąć naprzeciwko torreadora. To jedyna wizja przyszłości dostępna za płotem. Tylko Fernando czuje, że walka na arenie nie jest jego żywiołem. Kiedy w widowisku ginie jego tata, rogacz pacyfista ucieka ze swojej zagrody i rozpoczyna nowe życie u boku przemiłej rodziny ogrodników. W wyniku splotu niefortunnych wypadków jako dorosły – i do tego wyjątkowo okazały – byk będzie musiał wrócić do zagrody, w której się wychował. I zaraz zostanie wyselekcjonowany do udziału w walkach w Madrycie. Będzie musiał przekonać kolegów z zagrody, by mu zaufali, odrzucili agresję. I uwierzyli w siłę wspólnoty w walce o marzenia, których do tej pory nie mieli nawet odwagi snuć.

                                                                                                                                         Ewa Szymańska

    • UDZIAŁ W FESTYNIE KOMENDY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W WYSZKOWIE

            18 maja wzięliśmy udział w Festynie zorganizowanym przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie strażacy przygotowali szereg atrakcji łączących edukację w zakresie bezpieczeństwa pożarowego z zabawą oraz pokazami  m.in. podanie prądu wody z sikawki dwucylindrowej, dwa tory wodne do tarcz, dmuchana zjeżdżalnia, przejście przez zadymiony namiot, przejście przez pianę gaśniczą, nauka sztucznego oddychania, pokaz ratownictwa technicznego.

                                                                                                                                                           Ewa Szymańska

    • ,,CZYTANIE POD CHMURĄ"

       Czytanie pod chmurą”   W dniu 24 mają 2018r. odbyła się lekcja biblioteczna na łące na terenie Szkoły Podstawowej w Trzciance w ramach „Tygodnia bibliotek”, który obchodzony jest w maju. Zaproszeni przez Panią bibliotekarkę uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią Panią E. Szymańską przeczytali przedszkolakom bajkę pod tytułem „Wśród łąk i pól”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki, a następnie odpowiadały na zadane im pytania. Po omówieniu treści tekstu udały się do Filii Gminnej Biblioteki w Trzciance w celu wykonania ilustracji do wysłuchanego utworu. Wiele radości sprawiło im wykonywanie prac plastyczno-technicznej, które przedstawiały owieczkę na łące. Ilustracje zostały wyeksponowane w sali przedszkolnej, aby mogli zobaczyć rodzice.

                                                                                                              Anna Rozenek

    • BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

        W dniu 11.05.2018r. odbył się w naszej szkole „ Bieg dla Niepodległej” z okazji uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wzięli udział wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym wyjściem do pomnika patrona szkoły Piotra Kulasińskiego, gdzie zostały zapalone znicze. Następnie uczniowie i nauczyciele udali się na trasę biegu. Każda klasa wraz z opiekunem przebiegła symboliczne 100m, natomiast chętni uczniowie wzięli udział w biegu długim na dystansie 1918m upamiętniając datę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Pani dyrektor, która podziękowała wszystkim uczestnikom za włożony trud i wysiłek w upamiętnienie tej jakże ważnej dla Polaków daty.

                                                                                                                          Tomasz Łyskawy

    • SPOTKANIE AUTORSKIE

        11 maja odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Barbarą Szelągowską i ilustratorką Moniką Jędrychowską.  Panie bardzo ciekawie opowiadały o procesie powstawania książki, jaką drogę przechodzi aż trafi do czytelnika. Dzieci  poznały  różnorodne techniki ilustrowania książek. Pani Barbara Szelągowska ciekawie opowiadała o tworzeniu serii książek „Strach się bać”, a szczególnie o pierwszej części „ Siedem dreszczowych dni”. Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów  i wspólną fotografią.

                                                                                                                          Ewa Szymańska

    • Jak obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole?

          We wtorek  8 maja  odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wstępie na hasło „Baczność! Do hymnu!” odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego ”. Część artystyczna w wykonaniu starszych klas, rozpoczęła się krótką informacją o powstaniu Konstytucji 3 Maja. Przedstawione przez uczniów scenki   wzbogaciły naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Później zaśpiewaliśmy „Witaj majowa Jutrzenko” tematycznie związaną z konstytucją. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

      Apel budził uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość.

                                                                                                       Ewa Szymańska

    • Podsumowanie III etapu projektu - ,,Zdrowo jem, więcej wiem"

    • GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ I STROIK ŚWIĄTECZNY

         22 marca 2018 roku odbyła się uroczystość pod hasłem „Naród żyje i istnieć nie przestaje, dopóki zna i pielęgnuje swoje obyczaje”.  Po ciepłym przywitaniu gości przez panią dyrektor szkoły - Honoratę Pękul, wystąpili uczniowie klasy III. Wierszem i piosenką przybliżyli tradycje i zwyczaje wielkanocne związane z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. Pięknie prezentowała się dekoracja wykonana z palm i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów z terenu gminy Brańszczyk w ramach gminnego konkursu. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor oraz Wójt Gminy. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie z pewnością pogłębili swą wiedzę na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania własnych pomysłów i technik wykonania palm i stroików wielkanocnych oraz form ich zdobienia.

      Laureaci konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną:

       I miejsce ex aequo: Wiktoria Uzdowska - SP Poręba, Dawid Szymański - SP Trzcianka

       II miejsce ex aequo: Adrian Białobrzeski - SP Turzyn, Maja Kania - SP Trzcianka

       III miejsce ex aequo: Julia Łapińska - SP Nowe Budy, Michalina Maciejczuk - SP Brańszczyk.

       Wyróżnienia: Julia Wiśniewska, Aleksandra Wiśniewska - SP Nowe Budy,  Maja Wiśniewska, Natalia Uzdowska, Oliwia Wiśniewska, Daria Pyśk - SP Poręba,  Iga Rajchenbach - SP Brańszczyk,  Dawid Karamuz - SP Białebłoto,  Julia Borkowska - SP Turzyn,  Natalia Rosińska - SP Knurowiec,  Martyna Zawistowska, Sylwia Tryc, Maks Bajor, Damian Komor - SP Trzcianka

      Laureaci konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny:

      I miejsce ex aequo: Nikola Krzepicka - SP Turzyn,  Oliwia Roguszewska - SP Brańszczyk                                              II miejsce ex aequo: Oskar Styś - SP Nowe Budy,  Oliwia Pujer - SP Trzcianka                                                               III miejsce ex aequo: Aleksandra Mościcka - SP Brańszczyk,  Julia Tryc - SP Białebłoto Patrycja Roguszewska - SP Knurowiec                                                                                                                                                                  Wyróżnienia odebrali: Wiktoria Roguszewska - SP Nowe Budy, Julia Perzyna - SP Poręba, Paweł Ponichtera - SP Brańszczyk, Dawid Kurowski, Paweł Dobrzyński, Lena Miłkowska - SP Turzyn,  Aleksandra Kumak, Gabriela Teofilak - SP Knurowiec, Lena Budnicka, Karolina Karolewska, Gabriela Zdziarstek, Kornelia Żabik - SP Trzcianka

                                                                                                                      Ewa Szymańska

    • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

    • WIOSNY CZAS RADOSNY

         21 marca, jak co roku, społeczność naszej szkoły świętowała pierwszy dzień wiosny. Przyświecało nam hasło: Wiosny dzień radosny! Każda klasa otrzymała instrukcję dotyczącą zabaw i konkurencji, do których musiała się przygotować. Trzeba było szybko przystąpić do pracy, bo czasu na wykonanie tego zadania było bardzo mało. Wszyscy pracowali bardzo solidnie, ponieważ kolejnym punktem naszego twórczego dnia była prezentacja zebranych pomysłów. Wszyscy uczniowie kl. I i III oraz IV-VII wraz z nauczycielami zebrali się na szkolnym korytarzu. Całą zabawę poprowadziła Mirosława Kurowska, witając wszystkich i zachęcając do wspólnej zabawy. Pierwsze zadanie, jakie miała przygotować każda grupa, to okrzyk na cześć Pani Wiosny. Wśród najciekawszych pomysłów można było usłyszeć m.in. takie powitania: ,,Witaj, Witaj Wiosno ma ! Żegnaj, żegnaj zimo zła”, ,,Wiosnę witamy, zimę żegnamy. Niech nam słońce przygrzewa, nasza radość i szczęście dojrzewa”, ,,Chociaż śnieg dziś popaduje, każdy z nas już wiosnę czuje!” Drugim zadaniem było dokończenie zdania: ,,Nasza klasa jest najlepsza bo…” Trzeba było podać 10 argumentów. Wszyscy zaprezentowali się w samych pozytywach, nie zabrakło śmiechu i radości. Na uwagę zasługuje klasa VII, która stwierdziła, że jest najlepsza ponieważ: działa razem, ma poczucie humoru, rozumie się bez słów, ma ciekawe pomysły, nigdy się nie nudzi, jest niepowtarzalna, lubi pomagać innym (wykonuje kwiaty z krepiny), lubi się śmiać, zawsze się świetnie bawi, podchodzi do wszystkiego na luzie. Trzecim punktem naszego spotkania było wymyślenie i zaprezentowanie reklamy ,,Ciszy”. Kolejnym zadaniem dla każdej z grup było zaśpiewanie wybranej piosenki karaoke. Wszyscy uczestnicy z entuzjazmem włączyli się do śpiewu i wspólnej zabawy. Przedstawione zostały utwory znane i rzadziej śpiewane, m.in. : ,,Tylko biedronka nie ma ogonka, ,,Mam tę moc”, ,,Baby shark”. Największym hitem okazała się piosenka Zenona Martyniuka ,,Przez twe oczy zielone”. Kolejnym zadaniem do zaprezentowania była scenka odgrywana bez słów i dźwięków ze znanej wszystkim książki, lektury szkolnej lub filmu. Pojawili się mi. in.: ,,Pinokio”, ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, ,,Harry Potter”, ,,W pustyni i w puszczy”. Na koniec każda klasa zatańczyła wybrany przez siebie taniec. Zobaczyć można było wiele stylów np.: macarenę, twista, krakowiaka czy lambadę. Dobry humor nie opuszczał nikogo, nie zabrakło też gromkich oklasków i okrzyków radości. Wiosnę w naszej szkole twórczo powitaliśmy.

                                                                                                                          Marta Wyszomirska

    • REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

      zapraszamy do obejrzenia filmiku pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=r88D1BquxsI&t=706s lub po kliknięciu niżej

       

      Od września 2017r. uczniowie klasy I i klasy III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły realizują projekt edukacyjny „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

      Jest to projekt realizowany już po raz ósmy przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska, w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

       Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej.

       

      Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

       

      Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

      Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

       

      Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony www.aktywniepozdrowie.pl, na której można znaleźć wiele interesujących informacji odnośnie zdrowego żywienia i trybu życia.

       

      Cały projekt jest podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowany jest wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość oraz jest oparty na podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców.

      Za nami etap jesienny.

      Kończymy właśnie II etap - zimowy, którego głównymi bohaterami byli - cukier i sól.

       

      W ramach jego realizacji grupa  „OWOCNIAKÓW” z klasy III wykonała następujące zadania:

      1. Uczestniczyła w zajęciach o tematyce zdrowotnej  „ W Białej Krainie – ostrożnie z  cukrem i solą”, których celem było  kształtowanie nawyków żywieniowych dotyczących spożywania zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru soli i cukru, rozwijanie umiejętności segregacji żywności na wskazaną i niewskazaną w diecie uczniów, rozwijanie umiejętności czytania etykiet i rozpoznawania soli i cukru w produktach spożywczych oraz  umiejętności podejmowania decyzji o wyborze żywności.

      Dzięki zajęciom, dzieci dowiedziały się, że:

      • cukier i sól znajdują się niemal w każdym produkcie, w różnych ilościach i pod różnymi nazwami,
      • jedząc te produkty spożywają go w nadmiarze, co może prowadzić do pewnych konsekwencji zdrowotnych.

      Ponieważ zdrowie jest skarbem największym, podjęły decyzję o ograniczeniu spożywania soli oraz cukru w swojej diecie.

       

      1. Uczestniczyła w zajęciach  wychowania fizycznego „Ruch to zdrowie”, których celem było uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie.

      „Owocniaki”, to grupa bardzo aktywna ruchowo, zatem to zadanie sprawiło im bardzo dużo przyjemności. Biorąc udział w zajęciach na świeżym powietrzu udowodnili, że nawet zima i mróz nie są im straszne, sport można uprawiać cały rok.

       

      1. Odbyło się spotkanie z panią dietetyk – Panią Katarzyną Odojewską, specjalisty od zdrowego żywienia. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć co warto jeść, aby odżywiać się zdrowo. Pani dietetyk zwróciła uwagę uczniów na dbałość o różnorodność posiłków oraz dlaczego należy jeść dużo warzyw i owoców. Przekonywała  do picia  wody , która pomaga  usunąć z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii oraz transportuje składniki odżywcze do wszystkich komórek naszego ciała oraz naturalnych soków z warzyw i owoców. Dużo uwagi poświęciła produktom, które zawierają dużą ilość cukru i soli, podkreślając  ich negatywny wpływ na zdrowie. Zachęcała dzieci do unikania jedzenia tych produktów, podając jednocześnie propozycje alternatywne.  Podkreśliła, że węglowodany są bardzo potrzebne w naszym jadłospisie i nie da się ich wyeliminować, jednak powinniśmy  ograniczać słodycze i przekąski zawierające sztuczne barwniki i zastępować je naturalnymi składnikami. Najlepiej je samodzielnie przygotowywać.

      Uczniowie z pomocą rodziców i nauczyciela wyszukali ciekawe przepisy, a w klasie opracowana została  Klasowa Książka  Zdrowych Słodyczy.  

      1. Przepisy zostały wypróbowane. Wspólnie z rodzicami  grupa „Owocniaków” upiekła ciasteczka jaglane z borówkami, ciasteczka owsiane z jabłkami i żurawiną, ciasteczka owsiane z bananami, raffaello i snikersy z rodzynek i wiórek kokosowych. Zrobione zostały  też chipsy z jabłek oraz zdrowy deser z jogurtu naturalnego, płatków owsianych  i świeżych owoców. Użyto  samych zdrowych produktów (bez cukru i soli).

      Swoimi wypiekami poczęstowali wszystkich w szkole, a fakt, że po 5 minutach zostały na stole puste talerze, może świadczyć o tym, że wszystkim smakowały.

       

      1. Odbyły się również klasowe konkursy.
      • Konkurs na NAJLEPSZY PRZEPIS NA ZDROWE SŁODYCZE

      Zadaniem konkursowym było opracowanie przez uczniów przepisów na zdrowe słodycze. Dodatkowo należało wykonać rysunek przedstawiający propozycję. Konkurs wygrała Weronika Szerzeń i jej babeczki jaglane z borówkami. Nie mniej smaczne okazały się ciasteczka owsiane z żurawiną i jabłkiem.

      • Konkurs BAW SIĘ Z NAMI – OWOCAMI, WARZYWAMI!

      Konkurs polegał na napisaniu przez dzieci zabawnej historyjki – w postaci bajki, wiersza lub komiksu – o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami. Dzieci wykonywały to zadanie w grupach. Wygrała grupa Natalii i Wiktorii.

      1. „Owocniaki” przygotowali również ulotki dla swoich kolegów i koleżanek oraz zakładki do książek, promujące jedzenie zdrowych produktów i pokarmów bez nadmiernej ilości cukru i soli.
      2. Powstała wystawa prac projektowych, chętnie oglądana przez uczniów i rodziców. Znajduje się na niej również Forum zdrowia dla rodziców i uczniów - zawierające ciekawe materiały, broszury i ulotki dotyczące zdrowia.

       

      Pragniemy  podziękować grupie „Owocniaków” za kreatywność i  zaangażowanie w realizację zadań projektowych oraz zwykłą dziecięcą ciekawość świata. Ich rodzicom za wspieranie dzieci w ich działaniach. Zawsze można na WAS liczyć i za to WAM dziękujemy.

                                                                                                                        Bożena Tarcicka

    • ,,ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" - WYSTĘP UCZNIÓW KL.0 - I

      Zapraszamy do obejrzenia występu uczniów z oddziału przedszkolnego i kl.I przygotowanego w ramach realizacji projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem". Nagranie z występów uczniowskich znajduje się pod linkiem https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=SMncWhJaSEk lub po kliknięciu poniżej

    • APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

          8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia w roku, uczniowie  przygotowali pod kierunkiem p.T.Łyskawego  humorystyczne przedstawienie, pdczas którego na wszystkich twarzach gościł uśmiech. Nie zabrakło ciepłych słów i życzeń od Panów, tych mniejszych i większych.

                                                                                                                                             Ewa Szymańska

    • APEL Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

        

    • ,,W KRAINIE BAJTÓW - PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE"

         27 lutego obejrzeliśmy  spektakl profilaktyczno-edukacyjny pt. "W krainie bajtów" w wykonaniu przyjezdnej grupy teatralnej z Krakowa. Aktorzy w zabawny sposób uświadomili uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nich w wirtualnym świecie Internetu i czym grozi uzależnienie od telewizji i gier komputerowych. Poprzez opowieść o dziecku, które niespodziewanie przenosi się do komputerowej rzeczywistości, uczniowie mogli uświadomić sobie negatywne aspekty z nieumiejętnego korzystania z telewizji, komputera czy Internetu. Złodziej Czasu, Sieciowy Potwór, Wirusy i Natręty Reklamowe, przypomniały wszystkim, że z wynalazkami  techniki należy obchodzić się rozsądnie i ostrożnie, gdyż istnieje zjawisko agresji w Internecie i uzależnień od komputera. Dzieci wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się, jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem oraz unikać pułapek, które może on stwarzać.

                                                                                                                                    Ewa Szymańska

    • ,,KU NIEPODLEGŁEJ" - POKAZ HISTORYCZNY

        23 lutego grupa artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała w naszej szkole  pokaz historyczny pt. „Ku Niepodległej”- opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Była to żywa lekcja historii, upamiętniajaca dążenie Polaków do niepodległości. Aktorzy w przyjazny i zrozumiały dla uczniów sposób  omówili takie wydarzenia jak: powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe i pierwszą wojnę światową, sytuację pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Uczniowie naszej szkoły  aktywnie  uczestniczyli w spektaklu: walczyli na szable i kosy, bandażowali rannych, ćwiczyli musztrę, przymierzali stroje.  Pokaz  był niezwykle interesującą wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

                                                                                                                          Ewa Szymańska

       

    • MŁODZIEŻOWA DEBATA W RAMACH KAMPANII ,,NARKOTYKI, DOPALACZE - NIE TĘDY DROGA"

      22 lutego delegacja uczniów kl.VII wraz z wychowawcą p.E.Szymańską i p.M.Wyszomirską wzięła udział w młodzieżowej debacie dotyczącej przeciwdziałąnia powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych w ramach kampanii ,,Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga". Debata odbyła się w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie. Głównym celem debaty było zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami i dopalaczami, ale też kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających. Celem debaty była również integracja środowiska oświatowego – uczniów i nauczycieli z różnych szkół powiatu wyszkowskiego, budowanie koalicji na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom, a także promowanie dobrych praktyk w szkołach. Uczniowie ZS nr 1 wystawili przedstawienie profilaktyczne pt. “Życie pod murem”, zaśpiewali również piosenkę z repertuaru Czesława Niemena pt. “Dziwny jest ten świat”, która oddała charakter debaty. Przygotowano również tzw. “walizkę edukacyjną”, w której można było obrazowo zobaczyć, jakie szkody wyrządzają narkotyki jeśli chodzi o poszczególne narządy w naszym organizmie. Młodzież miała także możliwość przetestowania okularów “alkoholowych” i “narkotykowych” - zobaczyła przez nie na trzeźwo, jak się czuje człowiek po alkoholu i narkotykach.

                                                                                                                         Ewa Szymańska

    • KINO OBJAZDOWE

      15 lutego obejrzeliśmy film animowany dla dzieci prod. USA 2017 ,,Gru,Dru i Minionki" animacja, komedia, przygodowy.
      Balthazar Bratt, były dziecięcy gwiazdor, wymyśla plan zdominowania świata. Gru wraz z rodziną muszą mu w tym przeszkodzić. Czy się udał? Obejrzyjcie sami.

                                                                                                                       Ewa Szymańska

    • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA POŁĄCZONA Z BALEM PRZEBIERAŃCÓW

        Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek  8 lutego  2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VII. Organizatorem tej dyskoteki była Rada Rodziców. Na ten wieczór sala  zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i bibułą.  Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Królową balu została uczennica klasy III – Wiktoria Urbaniak, zaś  Królem balu został Dawid Mejer – uczeń kl.VII.  Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale.

                                                                                                                                            Ewa Szymańska

    • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

        8 lutego uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Było to spotkanie „oko w oko” z przedstawicielami gadów – wężami. Wszyscy mieli okazję dotknąć i  pogłaskać węże.  Przekonaliśmy  się, że  są one ciepłe i nie są tak oślizgłe, na jakie wyglądają.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia węży: czym się odżywiają, jak polują, jak odbierają informacje z otoczenia, co to jest wylinka i dlaczego węże zrzucają naskórek. Ta „żywa lekcja przyrody” była bardzo interesująca i wywarła na wszystkich duże wrażenie. Na pewno na długo ją zapamiętamy.

                                                                                                                                   Ewa Szymańska

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć