• MŁODZIEŻOWA DEBATA W RAMACH KAMPANII ,,NARKOTYKI, DOPALACZE - NIE TĘDY DROGA"

      22 lutego delegacja uczniów kl.VII wraz z wychowawcą p.E.Szymańską i p.M.Wyszomirską wzięła udział w młodzieżowej debacie dotyczącej przeciwdziałąnia powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych w ramach kampanii ,,Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga". Debata odbyła się w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie. Głównym celem debaty było zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami i dopalaczami, ale też kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających. Celem debaty była również integracja środowiska oświatowego – uczniów i nauczycieli z różnych szkół powiatu wyszkowskiego, budowanie koalicji na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom, a także promowanie dobrych praktyk w szkołach. Uczniowie ZS nr 1 wystawili przedstawienie profilaktyczne pt. “Życie pod murem”, zaśpiewali również piosenkę z repertuaru Czesława Niemena pt. “Dziwny jest ten świat”, która oddała charakter debaty. Przygotowano również tzw. “walizkę edukacyjną”, w której można było obrazowo zobaczyć, jakie szkody wyrządzają narkotyki jeśli chodzi o poszczególne narządy w naszym organizmie. Młodzież miała także możliwość przetestowania okularów “alkoholowych” i “narkotykowych” - zobaczyła przez nie na trzeźwo, jak się czuje człowiek po alkoholu i narkotykach.

                                                                                                                         Ewa Szymańska

    • KINO OBJAZDOWE

      15 lutego obejrzeliśmy film animowany dla dzieci prod. USA 2017 ,,Gru,Dru i Minionki" animacja, komedia, przygodowy.
      Balthazar Bratt, były dziecięcy gwiazdor, wymyśla plan zdominowania świata. Gru wraz z rodziną muszą mu w tym przeszkodzić. Czy się udał? Obejrzyjcie sami.

                                                                                                                       Ewa Szymańska

    • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA POŁĄCZONA Z BALEM PRZEBIERAŃCÓW

        Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek  8 lutego  2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VII. Organizatorem tej dyskoteki była Rada Rodziców. Na ten wieczór sala  zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i bibułą.  Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Królową balu została uczennica klasy III – Wiktoria Urbaniak, zaś  Królem balu został Dawid Mejer – uczeń kl.VII.  Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale.

                                                                                                                                            Ewa Szymańska

    • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

        8 lutego uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Było to spotkanie „oko w oko” z przedstawicielami gadów – wężami. Wszyscy mieli okazję dotknąć i  pogłaskać węże.  Przekonaliśmy  się, że  są one ciepłe i nie są tak oślizgłe, na jakie wyglądają.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia węży: czym się odżywiają, jak polują, jak odbierają informacje z otoczenia, co to jest wylinka i dlaczego węże zrzucają naskórek. Ta „żywa lekcja przyrody” była bardzo interesująca i wywarła na wszystkich duże wrażenie. Na pewno na długo ją zapamiętamy.

                                                                                                                                   Ewa Szymańska

    • ZEBRANIE Z RODZICAMI - PODSUMOWANIE PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ

       1 lutego odbyło się zebranie z rodzicami, na którym podsumowano pracę szkoły w I semestrze 2017/2018r. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej.  praca_szkoly_I_semestr_2017-2018.ppt

    • JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE? - APEL SZKOLNY

    • JASEŁKA

        Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji   i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I, którzy zaśpiewali kolędę pt. „Pastorałka od serca do ucha”. W drugiej kolejności uczniowie z klasy I, V, VI i VII przedstawili Jasełka pt. „PRZYJDZIE  DO  CIEBIE”.   Zaprezentowali je 21 grudnia 2017 r.
      Dzieci wcieliły się w rolę reporterki, szewca, Frani, dziewczynek, pani, kobiety, kramarki, Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
      Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia przekazał również Samorząd Uczniowski i Rada  Rodziców. Następnie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. Na zakończenie do naszej szkoły przybył miły Gość – Święty Mikołaj, który obdarował prezentami uczniów i wychowawców.

       

    • ŻYWA LEKCJA HISTORII

         5 grudnia odbył się pokaz historyczny pt. ,,Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w żywej lekcji historii, która przybliżyła im okres między 965 i 1138 rokiem. Program zawierał scenki z pokazami walk wojów średniowiecznych, również z udziałem uczniów. Publiczność mogła zobaczyć stroje  i uzbrojenie z tamtych czasów ( kolczugi, hełmy, miecze, tarcze, topory). Za aktywny udział w przedstawieniu uczniowie otrzymywali wybijane na bieżąco denary Bolesława Chrobrego. Były to ciekawie spędzone chwile, które z pewnością pomogą lepiej zapamiętać i zrozumieć tamte czasy.

                                                                                                       Ewa Szymańska

    • ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

          

        30 listopada o godz.10.00 rozległ się w naszej szkole sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i pracownik biblioteki publicznej, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuścili budynek szkolny i udali się na plac przed szkołą. Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji dyrektorowi szkoły, a pani dyrektor zdała raport prezesowi OSP w Trzciance.  Przeprowadzona sprawnie ewakuacja pokazała, że pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru. Dzięki ćwiczeniom uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

      Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

      Dyrektor, nauczyciele i uczniowie dziękują strażakom z jednostki OSP w Trzciance za udział w ćwiczeniach ewakuacyjnych.

                                                                                              Ewa Szymańska

    • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dn. 29 listopada odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje przygotowali wróżby andrzejkowe. Piękne wróżki z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. 
      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

       

                                                                                                                   Ewa Szymańska

       

    • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE ,,WYLOGUJ SIĘ"

         28 listopada grupa przyjezdnych aktorów poprowadziła dla uczniów warsztaty profilaktyczne ukazujące problem uzależnienia od komputera.

    • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY

        23 listopada grupa 44 uczniów wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego z panią przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o obiekcie. Dzieci były w szatni, w której do meczu przygotowują się m.in. piłkarze polskiej reprezentacji narodowej. Oglądały pomieszczenia, gdzie zawodnicy rozgrzewają się przed wejściem na boisko oraz regenerują się po meczu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni stadionem, trybunami, szatnią piłkarzy, a także warunkami sanitarnymi. Niesamowitych wrażeń dostarczyła wizyta na tarasie widokowym w najwyższym dostępnym punkcie stadionu. Następnym punktem wycieczki było oglądanie spektaklu teatralnego ,,Mały Książę” w Teatrze Roma. Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Wędrując muzealnymi korytarzami poznawaliśmy historię kolejnych władców, zmieniającego się uzbrojenia i umundurowania  z danej epoki. Podziwialiśmy czołgi i samoloty z czasów II wojny światowej. Wizyta w Muzeum Wojska Polskiego to interesująca lekcja historii. Ostatnim punktem wycieczki były zabawy w Parku trampolin - Hangarze 646. Gdy weszliśmy do głównej hali naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin. Instruktor przeprowadził z nami profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Skokom, obrotom, przewrotom nie było końca, oczywiście pod czujnym okiem trenera. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że chcieliby tam powrócić. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

       

       

                                                                

       

    • SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI POŁĄCZONY Z OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PRAW DZIECKA

        Już od kilku lat 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości. Nasza szkoła nie mogła również o nim zapomnieć. Ze słowami: „Znajdź się wśród życzliwych” uczennice z klasy VI-tej rozdawały plakietki osobom życzliwym oraz częstowały cukierkiem. Zadaniem każdej klasy było również przygotowanie na żółtych kartkach słów kojarzących się z życzliwością lub uśmiechniętych – życzliwych buziek. 22 listopada podczas uroczystego apelu, w trakcie którego połączono obchody dwóch dni: Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uczniowie przygotowane prace w formie promyków i buziek ułożyli w kształt słoneczka. Kolejnym punktem apelu było oglądanie prezentacji poświęconej prawom dziecka. Na zakończenie głos oddano poszczególnym uczniom, którzy głośno przedstawili swoje prawa.

    • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA MIEPODLEGŁOŚCI

         Dnia 13 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas starszych  przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom  historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków.  Słuchaliśmy o powstaniach listopadowym i styczniowym, które zakończyły się klęską. Apel był przedstawiony w  bardzo ciekawej formie.                 Godny strój, przypięcie stworzonego  KOTYLIONU, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Podkreślić należy, iż patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

    • WYCIECZKA DO BRAŃSZCZYKA

         2 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z  panią dyrektor i  nauczycielami pojechali   na wycieczkę do Brańszczyka. Najpierw wszyscy udali się na cmentarz parafialny, aby pomodlić się  i  zapalić znicze na grobie patrona szkoly  Piotra Kulasińskiego, na grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, na grobie Marii Żywirskiej. Następnie wszyscy uczestniczyli w mszy św. w  Domu Emeryta sprawowanej w intencji śp.ks.Wojciechowskiego. Następnym punktem wycieczki było spotkanie z Wójtem Gminy Brańszczyk  M.Pękulem  i panią sekretarz Danutą Chmielewską. Uczniowie zostali ciepło przywitani, poczęstowani gorącą herbatą i slodkościami. Uczestniczyli w ciekawej  pogadance nt. samorządności. Ostatnim punktem było zwiedzanie skansenu i wystawy poświęconej Marii Żywirskiej.

    • BEZPIECZNIE NA DRODZE

                     W dniu 25.10.2017r. uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z panem Mirosławem Augustyniakiem, zastępcą dyrektora Ośrodka Doskonalenia Kierowców w Ostrołęce. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o:                       -zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, w tym poruszaniu się po ulicy, chodniku, poboczu;         -prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych;                                                                                                -bezpiecznym podróżowaniu samochodem i rowerem.                                                                                  Uczniowie klasy I dowiedzieli się również, jak ważną rolę pełnią foteliki dla dzieci w samochodach i elementy odblaskowe noszone na wierzchniej części ubrania, na ręku  lub przyczepione do plecaka.                                              W drugiej części spotkania pan Augustyniak angażował dzieci do samodzielnego myślenia, pokazując im różne sytuacje na drodze i zadając na ten temat pytania. W trakcie tej zabawy pierwszaki utrwalały podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani zestawem odblasków, dzięki którym będą bardziej widoczni, a to zapewni im bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza teraz, gdy szybko zapada zmrok. Spotkanie bardzo podobało się uczniom. Było pouczające i interesujące. Przekazana wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce, a otrzymane odblaski wpłyną  na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

      Wychowawca klasy I

      Emila Knochowska

    • PASOWANIE NA UCZNIA

                       W dniu 7 listopada 2017r.  odbyła się  uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów. W ceremonii uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz rodzice pasowanych uczniów. Część artystyczną poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Agnieszka Kurowska, uczennica kl.VI. Wprowadzenia dokonali uczniowie z klasy piątej- Oliwia Nasiadka i Filip Zdziarstek, którzy poprzez wiersz i piosenkę wytłumaczyli dzieciom, czym jest pasowanie na pierwszoklasistę. Całości uroczystości patronowała Dobra Wróżka, w której rolę wcieliła się uczennica z kl.V-Maja Kania. Przychodząc na uroczystość pasowania przyniosła uczniom w prezencie wiele darów, które pozwolą im osiągać w nauce same sukcesy, a wśród nich dar: pracowitości, życzliwości, uśmiechu i przyjaźni. Na ceremoniał pasowania przybyła również bez zaproszenia Zła Wróżka. Bardzo zła i zdenerwowana, że nikt z obecnych jej nie zaprosił, oznajmiła, że żadnego pasowania nie będzie. Rzuciła zaklęcie i sprawiła, że uczniom wyrosły żółte dzioby. Aby dzieci mogły być odczarowane i pasowane na uczniów, musiały wybrać się w podróż do czterech krain, w których zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne. Dzieci dzielnie się spisały. Bardzo ładnie zaśpiewały piosenki, zatańczyły i recytowały wierszyki. Udowodniły, że mogą być już pełnoprawnymi uczniami, a nie „żółtodziobami".  Po zrzuceniu żółtych dziobów i założeniu biretów, w niezwykle podniosłej atmosferze,  w obecności sztandaru szkoły, z wielkim przejęciem i powagą dzieci złożyły ślubowanie. Obiecały: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor szkoły Honorata Pękul dokonała pasowania na ucznia, dotykając ramion pierwszoklasistów „ołówkiem”. I tak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy. Pani dyrektor życzyła im samych sukcesów. To nie był koniec niespodzianek. Pierwszoklasiści od swoich starszych kolegów otrzymali drobne upominki. Rodzice na ręce wychowawczyni wręczyli prezent dla klasy w postaci dużego liczydła. Pełną emocji i wzruszeń uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.    Po części oficjalnej pierwszaki wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się do swojej klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień pełen emocji i wrażeń na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci. Rodzice dzieci byli nie tylko wzruszeni, ale przede wszystkim dumni ze swoich pociech.

      Wychowawca klasy I

      Emila Knochowska

       

    • APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

             Dnia 17 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na który  przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor H.Pękul, która podziękowała pracownikom szkoły za ich ciężką pracę, cierpliwość, serdeczność, wyrozumiałość i serce okazywane na co dzień. W dalszej części spotkania młodzi artyści pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego pana T. Łyskawego, wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie  i słowa uznania dla trudnej pracy nauczyciela. W humorystyczny sposób przedstawili, jak wygląda przerwa w pokoju nauczycielskim. Na zakończenie uczniowie otrzymali zasłużone oklaski i pochwały. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku szkolnym Nagrodę Dyrektora otrzymali nauczyciele:  p.A.Komor, p.E.Knochowska, p.E.Szymańska oraz pracownicy obsługi: p.E.Hawryluk, p.W.Kowalski, p.A.Fijałkowska, p.A.Kurowska. Na zakończenie głos zabrała p.Justyna Sarbiewska, która w imieniu Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w edukację i wychowanie dzieci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.         

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OSP

         5 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego ,,90 lat OSP w Trzciance kredką malowane", którego organizatorem była Straż. Po rozstrzygnięciu konkursu odbył się pokaz strażacki.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć