• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 0

                                                                                                                                                              Zapraszamy do albumu fotograficznego, aby obejrzeć zdjęcia z uroczystych obchodów Dnia Babci i Dziadka w klasie 0.

    • JASEŁKA

              Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów Jasełka, które zostały wystawione dnia 22 grudnia. Uczniowie w pięknych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie  i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami. Pani Dyrektor podziękowała  wykonawcom i  złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Odczytała także nadesłane życzenia od przyjaciół i okolicznych szkół.  Następnie wszyscy zgromadzeni: uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy łamiąc opłatek składali sobie najszczersze życzenia. Na koniec przybył długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj, który wręczył prezenty.

       

    • WYRÓŻNIENIE RZECZNIKA PRAW DZIECKA

      Wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka dla PSP w Trzciance

      Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka p.Marka Michalaka za zorganizowanie ciekawych zajęć podczas obchodów II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Do Rzecznika Praw Dziecka spłynęło kilkaset sprawozdań z tego wydarzenia. Ci którzy wykazali się największą pomysłowością zostali wyróżnieni. Rzecznik wyróżnił 52 placówki i inicjatywy. Cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się wśród wyróżnionych.

                     Dnia 20 listopada uczniowie naszej Szkoły spotkali się na obchodach    II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski. Celem obchodów było  propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać.

      Spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania przez Panią Dyrektor listu Rzecznika Praw Dziecka.

      Następnie wszyscy uczniowie wyruszyli w podróż do Krain Praw Dziecka. Wspólnie się bawili w rytm piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka”. Wizyta w każdej krainie była ciekawa. Uczniowie recytowali wiersze na temat omawianych praw.                               Pierwszą Krainą, którą uczniowie odwiedzili była ,,KRAINA  PRAWA DO IMIENIA   I NARODOWOŚCI.” Po wysłuchaniu wierszy na ten temat, wszyscy uczniowie się przedstawili i wyruszyli w dalszą podróż. Głośno śpiewane słowa: ,,Jedzie pociąg z daleka, każdy uczeń już czeka, konduktorze łaskawy zawieź nas do Krainy Praw” przeniosły uczniów do drugiej krainy ,,KRAINY PRAWA WYRAŻANIA SWYCH UCZUĆ”. W tej krainie uczniowie stwierdzili, że mają prawo czasami pomarudzić, w złym humorze się obudzić, pogrymasić i popłakać, śmiać się, cieszyć. W tej krainie uczniowiewysłuchali opowiadania i mimiką pokazywali, co odczuwali bohaterowie. Miny uczniów się różniły, a to dlatego, że w tej samej chwili każdy bohater odczuwał coś innego.  Opowiadanie to uświadomiło uczniom, że muszą uszanować uczucia innych, ale jednocześnie pamiętać, że wyrażając swoje uczucia nie mogą robić przykrości innym.

      Następnie w tej krainie odbyła się zabawa ,,Pokaż mi, co czujesz”. Uczniowie w sposób plastyczny wyrażali swe uczucia. Wszyscy na kartkach malowali odpowiednie buźki  i przyklejali na dużych kartonach. W tle słychać było piosenkę ,,Wszystkie dzieci nasze są”. Później uczniowie wyruszyli w dalszą podróż. Długi pociąg zawiózł wszystkich do trzeciej krainy -  ,,KRAINY PRAWA DO NAUKI”. Uczniowie oznajmili, że mają prawo do nauki, ale także do namysłu i pomyłek. W tej krainie uczniowie wysłuchali fragmentu książki Grzegorza  Kasdepki ,,Kocha, lubi, szanuje”.

      Stacja IV to ,,KRAINA PRAWA DO ZABAWY”. Po recytacji krótkich wierszy uczniowie świetnie się bawili. Przedstawiciele każdej klasy pokazywali innym gesty do naśladowania. Następnie uczniowie mieli usiąść na chustę tak, żeby wszyscy się zmieścili. Wszyscy z pobytu w tej krainie zapamiętali, że trzeba bawić się ze wszystkimi, należy dbać o to, aby nikt w zabawie nie czuł się odtrącony. Chusta stała się statkiem i uczniowie śpiewając przenieśli się do następnej krainy. Kolejną  krainą, którą wszyscy odwiedzili to ,,KRAINA PRAWA DO ZDROWIA, GODNOŚCI I MIŁOŚCI”. Uczniowie wyrecytowali, że mają prawo do godnego życia, bez wojen, głodu i bicia, bez strachu, smutku i łez. Ostatnią krainą, którą odwiedzili uczniowie to ,,KRAINA PRAWA SZUKANIA POMOCY  U DOROSŁYCH”. Wszyscy dowiedzieli się  o tym, że jeżeli ktoś czuje się krzywdzony, źle traktowany to ma prawo szukać pomocy. Wsłuchując się w słowa wiersza ,,….gdy ci ludzie zagrażają pełni złości i przemocy, jeśli  ci  się dzieje źle – krzyknij nie…” uczniowie głośno wypowiadali -NIE. W tej  krainie  w  dwóch  grupach  uczniowie  tworzyli ,,Serce życzliwości”.   Z rozsypanki wyrazowej wybierali  odpowiednie  osoby  i  instytucje,  do  których mogą zwrócić się  o pomoc w razie potrzeby. Słowa  te  naklejali  na  dużych,  czerwonych  sercach, które  stały  się elementem dekoracji. Na sercach widniał napis: ,,Oni wyciągną   do Ciebie pomocną dłoń”. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą historię praw dziecka i same  prawa dziecka, które pozwalają godnie i z szacunkiem żyć.Po zakończonej podróży w formie zabawy nastąpiło podsumowanie zdobytej wiedzy  o prawach. Uczniowie podając sobie z rąk do rąk piłeczkę wymieniali prawa dziecka, które są dla nich ważne. Następnie na pasku papieru wypisywali ważne dla nich prawa i przyczepiali na gazetce tworząc w ten sposób słoneczko. Na koniec każdy uczeń otrzymał napompowany balonik, którym mógł sobie odbijać. W ten sposób zaakcentowano, że uczniowie maja prawo do zabawy.   Na zakończenie wspólnych obchodów uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Otrzymali również do przekazania Rodzicom ,,List  do Rodziców” Janusza Korczaka, który może być chwilą do refleksji nad wychowaniem dzieci na dobrych i szczęśliwych ludzi.

      W szkole  nauczyciele - wychowawcy klas również przyłączyli się do tej szczytnej akcji.  Przeprowadzili w swoich klasach lekcje wychowawcze, na których  omówili prawa przysługujące dzieciom na całym świecie.

      Uczniowie klasy I - ,,Jesteśmy dziećmi, mamy swoje prawa”.       

      Uczniowie nauczyli się piosenki ,,Mały człowiek”, poznali wiersz ,,Prawa dziecka” M.Bryczyńskiego  i ,,Mam prawo do …” J.Poloczka, uczniowie wypowiadali się nt. praw, odbyli podróż do krain prawa: do nauki i zabawy. Po ustnych wypowiedziach wszyscy wykonywali ilustracje nt. praw dziecka. Po lekcji uczniowie potrafią wyjaśnić znaczenie słów: ,,Wszyscy mają równe prawa”.

      Uczniowie klasy II i III - ,,Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna”.        

       Celem zajęć było podniesienie wiedzy z zakresu praw dziecka, kształtowanie umiejętności nazywania i rozróżniania praw dziecka oraz kształtowanie postawy zgody, porozumienia i szacunku. Odbyła się wspólna pogadanka nt. znajomości praw dziecka, przestrzegania ich. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która w szczegółowy sposób przybliżyła uczniom wiadomości na temat podstawowych praw dziecka. Następnie zadaniem uczniów było wykazać się znajomością praw i samodzielnie wypisać na kartkach, jakie mają prawa. Pomysły uczniowskie były ciekawe.

      Uczniowie klasy IV - ,,Znam swoje prawa i wiem, gdzie szukać pomocy”.       

       Odbyła się prelekcja nt. znajomości praw dziecka. Uczniowie wypowiadali się nt. swych praw. Ciekawa okazała się wizualizacja uczniowskich pomysłów. W sposób plastyczny uczniowie udowodnili, że znają swe prawa, przestrzegają ich i wiedzą, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

      Uczniowie klasy V i VI - ,,Prawa dziecka w literaturze”, ,,Prawa dziecka- moje prawa”.

      Uczniowie pracowali w grupach. Otrzymali  rozsypankę wyrazową, wśród której mieli rozpoznać, które prawa łamane są w znanych utworach literackich tj. ,,Jaś i Małgosia”, ,,Kopciuszek”, ,,Dziewczynka z zapałkami”, ,,Calineczka”. Później reprezentanci grup przedstawiali efekty pracy. Także uczniowie metodą skojarzeń gwiezdnych opracowywali hasła do słów: dziecko, uczeń, prawo, rodzina, wolność. Efekty prac grupowych były zadawalające. Po lekcjach uczniowie z pewnością wiedzą, jakie prawa mają, jak je przestrzegać i cieszą się, że ich prawa są bardziej dostrzegane niż w poznanych utworach literackich.                

      Uczniowie naszej szkoły obejrzeli także stałą wystawę nt. praw dziecka. Każda ilustracja została  omówiona. Barwna wystawa dostępna na co dzień przypomina uczniom, że posiadają swoje prawa.

      Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka wykonana została gazetka ścienna. Ogłoszono także szkolny  konkurs literacki ,,Znam swoje prawa” dla uczniów klas IV-VI  i szkolny konkurs plastyczny ,,Mam prawo do …” dla uczniów klas I-VI.   

      Na konkurs literacki wpłynęło 5 prac. Wszystkie prace były ciekawe, więc zostały nagrodzone. Laureaci w tym konkursie to:

      I miejsce –   Zuzanna Zdziarstek – kl.IV

                          Oliwia Nasiadka – kl.IV

      II miejsce – Wiktor Żabik – kl.VI

                          Natalia Błońska – kl.IV

      III miejsce – Szymon Rosłoniec

      Na apelu szkolnym nagrodzeni uczniowie odebrali z rąk pani Dyrektor dyplomy i nagrody książkowe.

                                                                                                    

      Na szkolny konkurs plastyczny ,,Mam prawo do …” wpłynęło 27 prac. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Laureatami w kategorii młodszej zostali:

      I miejsce – Damian Komor – kl.III

                        Dawid Szymański – kl.III

      II miejsce – Jakub Wawrzyniak – kl.I

                         Mikołaj Kwiatkowski – kl.II

      III miejsce – Oskar Łapiński – kl.II

      Wyróżnienie: Bartosz Rak – kl.I, Kacper Bajor – kl.I, Zuzanna Urbaniak – kl.I, Wiktoria Urbaniak – kl.I, Weronika Szerzeń-kl.I, Kacper Rowiński – kl.II.

       

      Laureatami szkolnego konkursu plastycznego ,,Mam prawo do…” w kategorii starszej zostali:

      I miejsce – Oliwia Nasiadka – kl.IV

                         Szymon Rosłoniec – kl.V

      II miejsce – Klaudia Szerzeń – kl.Vi

      III miejsce – Sylwia Tryc – kl.V

      Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.

      Po wręczeniu laureatom nagród pani Dyrektor poprosiła wszystkich pozostałych uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym. Uczniowie ci otrzymali książki za udział   w konkursie.

      Zajęcia przeprowadzone w dniu 20 listopada odbywały się w twórczej atmosferze, dużo wyjaśniając młodym uczestnikom istotę przestrzegania praw dzieci i budowania poczucia własnej wartości.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Ewa Szymańska

    • ,,ŻYWA LEKCJA HISTORII"

             14 grudnia uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej, „żywej lekcji historii”. Uczniowie mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów, mogli poczuć atmosferę tamtych czasów, poznać ówczesne obyczaje, przymierzyć zbroję rycerską. Mogli również przyjrzeć się średniowiecznym przedmiotom codziennego użytku, strojom i broni z epoki średniowiecza. Wielką atrakcją była zbroja rycerska, kolczuga, miecz i tarcza. Niektórzy uczniowie brali udział w scenkach historycznych. Zaś dla zwycięzców w konkursie wiedzowym czekały wybijane na miejscu denary.   Lekcja była bardzo ciekawa, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

       

       

    • Teatrzyk "Legenda o Świętym Mikołaju"

      Teatrzyk "Legenda o Świętym Mikołaju"

      W grudniu uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Legenda o Świętym Mikołaju" w wykonaniu aktorów z objazdowej gruby teatralnej. Spektakl, wypełniony piosenkami i zabawami ruchowymi z dziećmi, wprowadził wszystkich widzów w radosny, świąteczny nastrój. Uczniowie mogli poznać historię prawdziwego Biskupa Mikołaja oraz jego naśladowców z różnych stron świata.

       

    • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      Dnia  26 listopada  odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie z klas starszych, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Wszyscy doskonale się bawili.

    • WARSZTATY GIPSOWE

             26 listopada uczniowie  uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych: "Odlewy gipsowe". Pod okiem Pań prowadzących zajęcia, dzieci mieszały sproszkowany gips z wodą i wylewały masę gipsową do czterech foremek. Udział w warsztatach sprawił, iż dzieci mogły poznać cały proces powstawania odlewów gipsowych. Warsztaty z odlewów gipsowych stanowią atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dzieci, rozbudzają wyobraźnię, pozwalają rozwijać zdolności plastyczne, są również ciekawą formą spędzania wolnego czasu.  

       

    • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

             Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole  uczczono podczas uroczystego apelu w czwartek 12 listopada.  Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny ,,Pociąg do wolności’’ przygotowany  przez uczniów klas IV-VI. Uczniowie wyruszyli w podróż do 4 stacji kolejowych: I stacja- ,,Niewola”, II stacja- ,,Powstania: kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe”, III stacja- ,,Pierwsza wojna światowa”, ,, IV stacja – Wolność”. Przewodnicy – kolejarze (Agnieszka Kurowska i Zuzanna Zdziarstek z klasy IV) oprowadzali po stacjach historii. Uczniowie przypomnieli swoim kolegom i koleżankom  o naszej trudnej drodze do niepodległości, przywołali najważniejsze wydarzenia, które uwolniły nas spod zaborów i dały  upragnioną wolność. Recytowane wiersze i patriotyczne pieśni uwypukliły znaczenie Narodowego Święta Niepodległości.

       

    • PASOWANIE NA UCZNIA

      Pierwszoklasiści są  już pełnoprawnymi uczniami.

       Zgodnie z tradycją 27 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

       Do pasowania przystąpiło w tym roku 17 uczniów, którzy przygotowali się do tej uroczystości już od pierwszych dni pobytu w szkole. 

      W swoim występie artystycznym przygotowanym na tę okazję udowodnili wszystkim zebranym: Pani Dyrektor, nauczycielom, rodzicom, dziadkom, starszym kolegom i koleżankom oraz gościowi specjalnemu – szkolnemu duszkowi,  że szkoła nie jest im straszna i  dużo o niej wiedzą. Wykazali się wiedzą o symbolach narodowych, przepisach ruchu drogowego oraz właściwym zachowaniu w szkole. Tym samym, że zasługują na miano ucznia.   

      Z honorem odśpiewali szkolny hymn i złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. 

      Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem.  

      Następnie dyrektor szkoły  pani Honorata Pękul wypowiadając znamienne „pasuję Cię na ucznia” z ołówkiem przyłożonym do prawego ramienia dokonała formalności wprowadzających pierwszaków do grona szkolnej społeczności. Uczniowie oprócz życzeń otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominek.

      Przedstawiciele Samorządu Szkolnego również powitali młodszych kolegów ciepło i serdecznie. Każda z klas wręczyła  im drobne upominki. Nie zabrakło również życzeń od wzruszonych rodziców, którzy podarowali pierwszakom instrumenty perkusyjne.
       Po uroczystości był czas na wspólne fotografie. Życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy. 


                                                                                           Wychowawczyni – B.Tarcicka

    • APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

      Dnia 13 października  odbył się apel  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło od młodych artystów w kierunku  nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

       

    • WĘDRUJĄCA FILHARMONIA

      Dnia 13 października  odwiedził nas znajomy muzyk, który przyjechał do nas z ciekawym programem muzycznym.  Występy p.Marcina wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Uczniowie zawsze z niecierpliwością czekają na te występy. Każdemu z nich przyświeca inne motto oraz inny rodzaj muzyki. Oprócz muzyki granej na instrumentach  braliśmy udział w zabawach ruchowych. Bawiliśmy się świetnie.

       

    • DYSKOTEKA SZKOLNA

      1 października odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Niesamowita energia  dobrze bawiących się uczniów udzieliła się również nauczycielom, którzy postanowili wkroczyć na parkiet i tańczyć razem z uczniami. Czekamy na kolejną dyskotekę.

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory opiekuna SU i wybory Rzecznika Praw Ucznia. W wyborach uczestniczyli uczniowie kl.I-VI. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

      przewodniczący – Szymon Rosłoniec - kl.V

      zastępca przew. - Oliwia Wróbel - kl.V

      skarbnik – Klaudia Szerzeń - kl.VI

      Opiekunem SU została p.Ewa Szymańska. Rzecznikiem Praw Ucznia została p.Agata Komor.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

              Dnia 1 września 2015 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystym apelu spotkali się Dyrektor Szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów. Pani dyrektor  powitała wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Przedstawiła wychowawców klas, a także przekazała informacje na temat organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2015/2016. Pani Dyrektor odczytała list od Ministra Edukacji Narodowej. Minutą ciszy uczciliśmy także tragiczne wydarzenia z 1939r.  Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2015/2016.

       

       

    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

      WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

      WYKAZ  PODRĘCZNIKÓW

      NA  ROK SZKOLNY 2015/2016

                 Publiczna Szkoła Podstawowa im. P. Kulasińskiego

      w Trzciance

       

       

       

      Przedmiot

       

       

      Klasa

       

       

      Autor

       

       

      Tytuł

       

       

       

       

       

      Wydawca

      Religia

      I

      Ks. Krzysztof Mielnicki

      Elżbieta Kondrak

      „Żyjemy w Bożym świecie”

      Jedność

      Religia

       

      II

      red. ks. Jarosław Czerkawski,

      Elżbieta Kondrak

      "Idziemy do Jezusa"

      Jedność

      Edukacja wczesnoszkolna

      III

      Krystyna Bielenica,

      Maria Bura,

      Monika Gromek, Nina Gryzoń,

      Ewa Hryszkiewicz, Monika Kosińska, Grażyna Kilbach, Małgorzata Kwil, Małgorzata Ogrodowczyk,

      Barbara Stępień, Joanna Winiecka-Nowak

       

      Elementarz XXI wieku. Klasa 3 Podręcznik. Część 1 i 2.

      Ćwiczenia zintegrowane.

      Cz.1,2,3 i 4.

      Ćwiczenia do edukacji matematycznej. Część 1, 2, 3, 4. Teczka artysty.

      Ćwiczenia z edukacji muzycznej

      Nowa Era

      Edukacja wczesnoszkolna

      III

      Michał Kęska

      Zajęcia komputerowe.

      Szkoła na miarę

       

      Nowa Era

      Jęz. angielski

      (podręcznik)

      III

      Magdalena Szpotowicz, Małgorzta Szulc- Kurpaska

       

      „New Sparks Plus 3”

       

       

       

      Oxford

      Jęz. angielski

      (ćwiczenie)

      III

      Mary Charrington

       

       

      „New Sparks Plus 3”

       

       

       

      Oxford

      Religia-

      podręcznik

      i zeszyt ucznia

       

      III

      D. Kurpiński,

      J. Snopek.

      Red. ks. J. Czerkawski,

      E. Kondrak

       

      "Jezus jest z nami"

      Jedność

       

      Religia – podręcznik

      IV

      Ks. Krzysztof Mielnicki

      Elżbieta Kondrak Bogusław Nosek

       

      „Miejsca pełne BOGActw

      Jedność

      Religia – zeszyt ćwiczeń

      IV

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

      "Miejsca pełne BOGActw"

      Jedność

      Historia

      i społeczeństwo -(komplet)

      V

      Grzegorz Wojciechowski

      “Wczoraj i dziś” – do nowej podstawy programowej

      Nowa Era

       

      Historia

      i społeczeństwo - (komplet)

      VI

      Grzegorz Wojciechowski

      “Wczoraj i dziś” – do nowej podstawy programowej

      Nowa Era

      Zajęcia komputerowe

      V

      Grażyna Koba

      „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej  kl. IV – VI”

      Migra

      Zajęcia komputerowe

      VI

      Grażyna Koba

      „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej  kl. IV – VI”

      Migra

      Jęz. angielski

      (podręcznik)

       

      V

      Steve Elsworth,

      Jim Rose,

      Małgorzta Tetiurka

       

      „Look ! 2”

      Pearson Longman

       

      Jęz. angielski

      (zeszyt ćwiczeń)

       

      V

      Steve Elsworth,

      Jim Rose,

      Małgorzta Tetiurka

       

      „Look ! 2”

      Pearson Longman

       

      Jęz. angielski

      (podręcznik)

       

      VI

      Jenny   Dooley, Virginia Evans

      „Fairyland 6 Pupil’s Book” 

       

      Express Publishing

       

      Jęz. angielski

      (ćwiczenie)

       

      VI

      Jenny   Dooley, Virginia Evans

      Fairyland 6 Activity Book

      Express Publishing

       

      Jęz. angielski

      (gramatyka

      i słownictwo)

       

      VI

      Jenny   Dooley, Virginia Evans

      Fairyland 6 Vocabulary&Grammar Practice 

       

      Express Publishing

       

      Jęz. polski –

      - podręcznik

      - zeszyt ćwiczeń 1

      - zeszyt ćwiczeń 2

      V

      Agnieszka Łuczak

      Anna Murdzek

       

      MIĘDZY NAMI

      - język polski 5

      Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

      Jęz. polski –

      - podręcznik

      - zeszyt ćwiczeń 1

      - zeszyt ćwiczeń 2

      VI

      Agnieszka Łuczak

      Anna Murdzek

      MIĘDZY NAMI

      - język polski 6

       

      Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

      Matematyka –  podręcznik

       

      V

      Barbara Dubiecka-Kruk,

      Piotr Piskorski,

      Anna Dubiecka

       

      „Matematyka z pomysłem”

      WSiP

      Matematyka -  podręcznik

      VI

      Lucyna Klama, Renata Miłek, Małgorzata Pyziak, Ewa Szelecka, Barbara Wawrzak

      „Matematyka z klasą”

      Klett

      Przyroda- podręcznik,

      ćwiczenia 

      część 1 i 2

      V

       

      Janina Ślósarczyk, Ryszard Kozik,

      Feliks Szlajfer

      „Tajemnice przyrody” - nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Przyroda- podręcznik,

      ćwiczenia 

      część 1 i 2

      VI

       

      Joanna Stawarz,

      Feliks Szlajfer,

      Hanna Kowalczyk

      „Tajemnice przyrody” - nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Religia – podręcznik 

      V

      ks. Krzysztof Mielnicki,

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

      „Spotkania uBOGAcające”

      Jedność

      Religia – zeszyt ćwiczeń

      V

      Jolanta Konat,

      Elżbieta Kondrak,

      Ewelina Parszewska,

      „Spotkania uBOGAcające”

      Jedność

      Religia-

      podręcznik

       

      VI

      ks. dr Krzysztof Mielnicki,

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

      „Tajemnice BOGAtego życia"

      Jedność

      Religia – zeszyt ćwiczeń

      VI

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska, Agnieszka Sętorek

      „Tajemnice BOGAtego życia"

      Jedność

      Muzyka

       

      V

      M. Gromek,

      G. Kilbach

      „I gra muzyka” dla klas 4 - 6  – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Muzyka

      VI

      M. Gromek,

      G. Kilbach

      „I gra muzyka” dla klas 4 - 6 – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Plastyka

      V

      J. Lukas,

      K. Onak

      „Do dzieła!” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Plastyka

      VI

      J. Lukas,

      K. Onak

      „Do dzieła!” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Zajęcia techniczne

       

      V

      L. Łabecki,                        M. Łabecka

      „Jak to działa”

      Podręcznik z ćwiczeniami

      do zajęć technicznych dla klas

      4–6 szkoły podstawowej

      Nowa Era

      Zajęcia techniczne

       

      VI

      Urszula Białka,

      Jerzy Chrabąszcz

      „Zajęcia techniczne”

      Część techniczna i część komunikacyjna – nowa podstawa programowa

      Operon

       

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor H.Pękul. Przywitała uczniów, nauczycieli, rodziców i  pracowników szkoły. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i pomoc. Uczniowie odebrali nagrody książkowe i rzeczowe za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz  za osiągnięcia w różnych dziedzinach nauki. Uczniowie klasy III swoim występem artystycznym zaakcentowali zbliżający się czas wakacji. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom wyników w nauce i życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.

    • POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

      POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

      23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie szóstoklasistów pod hasłem: ,,Żegnaj szkoło, było tu miło i wesoło, jak w bajce płynął czas, ale gimnazjum czeka nas”. Na uroczystości obecna była dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, absolwenci, uczniowie klas młodszych.    W części oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor  życzyła uczniom  powodzenia i sukcesów     w gimnazjum. Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie absolwentów na sztandar szkoły. Szóstoklasiści oddali cześć Patronowi szkoły składając kwiaty i paląc znicze pod tablicą pamiątkową. W części artystycznej  uczniowie  przypomnieli w humorystyczny sposób chwile spędzone w szkole. Przedstawieniu towarzyszyła moc magii, były wróżki, wróżbita, szkoła. Uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z p.dyrektor, nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i piątoklasistami przy herbatce.

    • SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

      SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

      W czerwcu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli wszyscy  uczniowie naszej szkoły. Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie. Funkcjonariuszka  zwróciła  uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ze względu na wzmożoną częstotliwość korzystania w tym okresie z rowerów, motorowerów zaznaczono jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty i motorowerzysty na drodze. Przypomniano, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną wypadku.

    • ZAPOBIEGAMY CHOROBIE PRÓCHNICOWEJ ZĘBÓW

      ZAPOBIEGAMY CHOROBIE PRÓCHNICOWEJ ZĘBÓW

      Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia. Głównym celem Projektu było obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat. W ramach tego przedsięwzięcia 12 czerwca 2015 roku gościliśmy Panią edukator – stomatologa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, która przeprowadziła z dziećmi i ich rodzicami spotkanie edukacyjne na temat: „Wspólnie zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów”. Rodzice na początku spotkania rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę dotyczącą zdrowia ich pociech. Po obejrzeniu filmu Pani edukator bardzo szczegółowo opowiedziała rodzicom, jak możemy uchronić dziecko przed próchnicą, na co należy zwracać uwagę w diecie dziecka oraz jak często powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny. Na zakończenie rodzice otrzymali poradnik z planem wizyt dentystycznych. Następnie Pani stomatolog spotkała się przedszkolakami. Dzieci po obejrzeniu filmu rozmawiały o tym co należy zrobić, aby mieć zdrowe zęby oraz uczyły się prawidłowego ich szczotkowania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kalendarzyki oraz szczoteczki i pasty do zębów. Uzgodniły również z Panią stomatolog, że od tego dnia w przedszkolu będą codziennie szczotkowały zęby po śniadaniu.

                                                                                           Anna Rozenek

    • FESTYN RODZINNY

      FESTYN RODZINNY

      Dzień 3 czerwca był  bardzo uroczystym dniem w  naszej szkole, ponieważ gościliśmy Mamusie i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci  od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Wytrwale ćwiczyły układy taneczne, recytacje wierszy,  przedstawienie w wersji angielskiej, aby dobrze wypaść przed rodzicami. Zarówno rodzicom, nauczycielom, jak i uczniom naszej szkoły przedstawienie bardzo się podobało.  Dzieci za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie dzieci zaprosiły swoje Mamy i Tatusiów na poczęstunek, była to chwila dzielenia się swoimi wrażeniami i zbieranie pochwał. 

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć