• OBCHODY 10 ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA I SZTANDARU

      OBCHODY 10 ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA I SZTANDARU

      W czwartkowe słoneczne  przedpołudnie uczciliśmy 10 rocznicę nadana szkole imienia i sztandaru. Cała społeczność szkolna na czele pocztu sztandarowego udała się pod pomnik Patrona znajdujący się przed szkołą. Po wspólnej modlitwie przedstawiciele poszczególnych klas, pani Dyrektor i Rada Rodziców złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły na prelekcję o Patronie szkoły, o  sztandarze. Obejrzeliśmy także urywki  filmu z nadania szkole imienia i sztandaru oraz prezentację multimedialną przedstawiającą postać Piotra Kulasińskiego. Wiadomości o Patronie szkoły, historii sztandaru są wszystkim znane.

       

    • TWÓRCZO WITAMY WIOSNĘ

      TWÓRCZO WITAMY WIOSNĘ

      Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych  krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy…                                                                                  Uczniowie naszej szkoły w  radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. W imprezie pod hasłem: ,,Po –myśl  logicznie, żyj eko-logicznie” uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.  Celem uroczystości było: - nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: muzyczno-ruchowej, plastycznej, literackiej

      - kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji.

      - integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;

      - rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody;

      - angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych;

      - wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.

      Podczas  twórczych działań ekologicznych  uczniowie pracowali w czterech grupach pod opieką nauczyciela wybranego w drodze losowania.

      Dzieci radosnymi okrzykami przedstawiały nazwę swej grupy i prezentowały gest powitalny. Wykazały się dużym zaangażowaniem i twórczymi pomysłami podczas malowania kredkami i farbami plakatów  nt.zsee i zużytych  baterii, redagowania opowiadań ,,Jestem starym  telewizorem…” i ,,Jestem małą baterią R6. Pewien Pan wyrzucił mnie do kosza na śmieci…”, układania haseł nt. elektrośmieci i zużytych baterii. Ciekawym pomysłem okazało się układanie piosenki na melodię ,,Będzie się działo…” promującej zbiórkę zsee i zużytych baterii.

       

    • LINKI DO FILMÓW

      LINKI DO FILMÓW

      https://www.youtube.com/watch?v=WlvWncx0O3Q - udział w konkursie ,,Książki naszych marzeń"

    • PRZEDSTAWIENIE

      16 lutego odbyło się przedstawienie  pt.: "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" w wykonaniu aktorów teatru z Krakowa.  Był to wesoły, dynamiczny i pouczający program artystyczny. Dzieci poznały wartość przyjaźni, potrzebę bycia wrażliwym i dobrym dla drugiego człowieka. Uczniowie byli  angażowani do wspólnej zabawy z aktorami i z pewnością wyniosły z niej wiele wartości.

    • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

      12 lutego odbyła się dyskoteka połączona z balem przebierańców. Dyskoteka rozpoczęła się o godz.16.00. Sala przyozdobiona kolorowymi balonami, serpentynami, migającymi świecidełkami  robiła duże wrażenie. Uczniowie przebrani w różnokolorowe stroje świetnie się bawili, roiło się od Księżniczek,  Rycerzy, Kowbojów i Spidermenów. Dzieci w rytm porywającej muzyki tańczyły w parach, osobno lub całą grupą w kółku. Wszyscy uczniowie, którzy byli przebrani otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W chwilach odpoczynku można było skosztować różnych smakołyków w szkolnym bufecie zorganizowanym przez  Rodziców.

    • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

      UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

                W środę, 21 stycznia 2015 roku  o godzinie 10.00 dzieci z oddziału przedszkolnego, zaś  o godzinie 11.30  uczniowie klas I-VI   Publicznej Szkoły  Podstawowej    im. Piotra Kulasińskiego  w Trzciance zaprosiły  Babcie i Dziadków do obejrzenia programów artystycznych. Swoją miłość dzieci wyraziły poprzez piękne piosenki, tańce  i tematyczne wiersze. Były życzenia, łzy wzruszenia, radość i zaduma. Czas co prawda już poświąteczny, ale nie sprawiło nam żadnych trudności ponowne przywołanie bożonarodzeniowej atmosfery  i przygotowanie uroczystości pod hasłem: „ Z kolędą, dla  Babci i Dziadka”.  Piękno tkwiące w polskim zwyczaju kolędowania odkrywaliśmy z naszymi honorowymi Gośćmi, którzy przybyli tak licznie z różnych miejscowości. Byliśmy po raz kolejny szczęśliwi, że dziadkowie tworzą piękną tradycję naszej szkoły, doceniają wagę przygotowanych uroczystości poprzez swoją obecność, nie zwracając uwagi na kaprysy zimowej aury.                                                        

               W pierwszej części programu mieliśmy okazję zaprezentować nasze przedstawienie jasełkowe z udziałem uczniów klas I-III,  wzbogacone przepięknym śpiewem  kolęd i pastorałek.  W drugiej części spotkania aplauz publiczności wzbudzili uczniowie kl. II i III poprzez wykonanie polskich tańców ludowych: „Kujawiaka” i „Trojaka”. Na podkreślenie zasługuje wykonanie piosenki dla Babci i Dziadka przez uczniów kl. I – Oskara Łapińskiego i Jakuba Marszał. Uczniowie kl. IV – VI przedstawili muzyczny koncert przy akompaniamencie dzwonków chromatycznych i fletów prostych.  Swoim wystąpieniem udowodnili, iż muzykowanie  wpływa na rozwój ich aktywności artystycznej i kulturalnej. Wspólne muzykowanie dostarczyło radości zarówno widzom, jak i występującym.          

      Cała społeczność szkolna  wyśpiewała życzenia zgromadzonym na sali piosenką:  „ Sto lat…”. Serdeczne życzenia z okazji wyjątkowego święta uczestnikom uroczystości przekazała dyrektor szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Miłym akcentem było podziękowanie za zaproszenie i przygotowanie uroczystości wyrażone przez Babcię, p. Henrykę Rowińską w imieniu wszystkich zgromadzonych.

                 Po wysłuchaniu części artystycznej przyszedł czas na przekazanie każdej babci  i dziadkowi własnoręcznie wykonanych upominków i słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice występujących dzieci pod  kierunkiem  Rady Rodziców.

              Pełne serdeczności spotkania dziadków z wnuczętami, w obecności   rodziców  podkreślały wieloletnią  tradycję naszej szkoły, dostarczając niezapomnianych emocji  i wrażeń.

                                                                                            Bożena Tarcicka –

                                                                  nauczyciel odpowiedzialny za przygotowanie uroczystości

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

       

      Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym W Publicznej Szkole Podstawowej

       im. P. Kulasińskiego w Trzciance

       

      Babcia i dziadek odgrywają w życiu wnucząt bardzo ważną rolę. Często spotykamy ich w przedszkolnej szatni i mamy okazję obserwować, jak silne więzi ich łączą. Babcia i dziadek z dużą cierpliwością wysłuchają każdej opowieści, przytulą, pomogą, a nierzadko chętnie wyręczą. Zrobią wszystko, aby uśmiech stale gościł na twarzy ukochanej wnuczki czy wnuczka. Każdy przedszkolak z nieskrywaną radością wykonywał upominki, aby obdarować nimi swoich ukochanych dziadków.  Uczyli się wierszy i piosenek, aby w dniu tego rodzinnego spotkania sprawić wspaniałą niespodziankę swoim bliskim.

      Dzień  Babci i Dziadka odbył się 21 stycznia 2015 roku. Była to uroczystość wyjątkowa, pełna wzruszeń i radości, ponieważ spotkały się ze sobą trzy pokolenia: dzieci, rodzice i dziadkowie.

      W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej wszyscy udali się do Sali przedszkolnej na poczęstunek.

      Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez występy, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

      Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

       

      Wychowawczyni:

          Anna Rozenek

    • Podsumowanie działań wychowawczych związanych z I Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

      Podsumowanie działań wychowawczych związanych z I Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

      I Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Polsce obchodzony był 20 listopada 2014r.    Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka uchwałę w sprawie ustanowienia takiego dnia podjął Sejm RP w dn.7 listopada 2014r.  W tym samym czasie świętowaliśmy także 25 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Polska również była inicjatorem i współtwórcą tego najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka na świecie.                                                                                                                                                                                   Mając na względzie wagę tak ważnego święta nasza szkoła włączyła się również w jego obchody. Podjęto następujące działania wychowawcze:                                                                    - 20 listopada zorganizowaliśmy apel, którego celem było uświadomienie uczniom ich praw wynikających z Konwencji Praw Dziecka oraz kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i emocji podczas zabaw integracyjnych. Warto przypominać, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.                                                                                                                - odbyły się pogadanki nt. praw dzieci i ich sytuacji w naszym kraju i na świecie

      - zostały ogłoszone dwa szkolne konkursy: Konkurs Poetycki ,,Mam swoje prawa” dla uczniów klas IV-VI, Konkurs Plastyczny ,,Nie rób mi krzywdy-mam swoje prawa” dla dzieci z oddziału przedszkolnego i dla uczniów kl.I-VI.

      Uczniowie chętnie uczestniczyli w powyższych działaniach, z zaangażowaniem przystąpili do szkolnych konkursów, których wyniki przedstawiają się następująco:

      Szkolny Konkurs Plastyczny  ,,Nie rób mi krzywdy-mam swoje prawa”

      -kategoria kl.0-III

      I miejsce – Oliwia Nasiadka-kl.III

      II miejsce – Zosia Zalewska-kl.III

      III miejsce – Natalia Błońska-kl.III

      7 wyróżnień z klasy 0: Bartosz Rak, Kacper Bajor, Damian Czajkowski, Szymon Błoński, Ilona Sztorc, Zuzanna Urbaniak, Wiktoria Urbaniak.

      -kategoria kl.IV-VI

      I miejsce – Weronika Szymańska-kl.VI

      II miejsce - Sebastian Świercz – kl.V

      III miejsce – Klaudia Szerzeń – kl.V

      Wyróżnienia: Julia Świercz, Patrycja Świrska z kl.VI.

      W Szkolnym Konkursie Poetyckim ,,Mam swoje prawa” I miejsce zdobyli: Wiktor Żabik                 z kl.V i Weronika Szymańska z kl.VI.

      W dniu 12 stycznia wszyscy laureaci otrzymali z rąk dyrektora szkoły dyplomy i nagrody rzeczowe. Niech dzień 20 listopada  stanie się wielkim świętem pełnym radości i zadowolenia.

       

      Opiekun SU – Ewa Szymańska

      Rzecznik Praw Ucznia – Agata Komor

       

    • Boże Narodzenie

      Boże Narodzenie

      Święta Bożego Narodzenia integracyjnie i z tradycją…

       

                 „…I zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo,

                 że najbliżsi zawsze blisko będą,

                że nikogo nie zabraknie przy tym stole,                                     

                  przy kolędzie najpiękniejszej

                  z wszystkich kolęd…”

                                            Wanda Chotomska

      Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas spotkań i towarzyszących im wzruszeń, zadumy, radości i skupienia. Taki nastrój był udziałem naszych przedświątecznych szkolnych działań.

      Nawiązując do tradycji poprzednich lat, 18 grudnia 2014 roku w Wigilii dla chorych  i samotnych w Domu Emeryta w Brańszczyku, z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie kl.II i III przedstawiając historię Maryi i Józefa szukających miejsca w Betlejem.  By w pełni oddać radość z narodzenia Pana,  przedstawiali scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka. Mali aktorzy z dużym przejęciem odtwarzali swoje role wzbudzając zainteresowanie  i radość licznie zebranych uczestników wigilijnego spotkania. Był Św. Józef i Maryja, Trzej Królowie, aniołki, dzieci i pasterze. „Popłynęły” piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów pod kierunkiem nauczycielek: Bożeny Tarcickiej, Agaty Komor i Mirosławy Kurowskiej Cieszymy się, że świąteczny nastrój i wspólna kolęda  połączyła zebranych w tym szczególnym miejscu już po raz szósty. Dziękujemy ks. Dyrektorowi  Januszowi Nowakowi za ciepłe przyjęcie, życzenia, upominek świąteczny i poczęstunek. Za współpracę  i możliwość uczestniczenia w środowiskowej tradycji społeczność szkolna dziękuje panu wójtowi  i pani kierownik GOPS.  Wraz z życzeniami uczniowie przekazali  zebranym  wykonane przez siebie upominki świąteczne.

      Zwyczajem bożonarodzeniowym naszej szkoły jest ubieranie choinek w salach lekcyjnych  i na korytarzu szkolnym, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń,  wspólne śpiewanie kolęd, wystawianie jasełek a także spotkanie z Mikołajem.

      19 grudnia 2014 roku, w szkole w Trzciance odbyło się spotkanie opłatkowe dla  społeczności szkolnej oraz przybyłych rodziców i absolwentów szkoły. Spotkaniu temu towarzyszyły jasełka pod hasłem: „Bóg się rodzi”. Po przedstawieniu jasełkowym, nastąpiło łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie, które poprzedziła modlitwa przekazana wraz                              z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej przez S. Dyrektor Irenę Paziewską ze Zgromadzenia Sióstr  Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku. Życzenia świąteczno-noworoczne, które otrzymaliśmy od absolwentów i przyjaciół szkoły przypominały, jak ważne jest wspólne, rodzinne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło życzeń świąteczno – noworocznych, które przekazali uczestnikom spotkania: dyrektor szkoły, Samorząd Uczniowski  i przewodnicząca Rady Rodziców.

      Słowa pełne radości, śpiew kolęd, dekoracja i stroje stworzyły miły, świąteczny klimat. Wszystkim zaangażowanym                     w przygotowanie jasełek serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy zadbali               o przepiękne stroje.

      Nad scenariuszem, oprawą muzyczną jasełek, dekoracją i rekwizytami czuwały nauczycielki: Bożena Tarcicka,  Agata Komor i Mirosława Kurowska.

                     Tego dnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci czekały na gościa specjalnego z wielką niecierpliwością. Uczniowie z klas młodszych przywoływały gościa słowami piosenki: „Mikołaju, Mikołaju cały rok czekałem, byłem grzeczny, bardzo się starałem…” Dzieci z kl.”0” widząc Mikołaja po raz pierwszy zapamiętają, że: „ Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty…….Ma brodę siwą i wąs kręcony, Gruby brzuszek  i płaszczyk czerwony….”. Mikołaj właśnie tak wyglądał, a na początek przygotował specjalne zadania dla uczniów i nauczycieli. Zabawa z Mikołajem wyzwoliła u dzieci i dorosłych wiele radości. Kulminacyjnym punktem spotkania były podarunki otrzymane z rąk Mikołaja. Święty Mikołaju! Dziękujemy za przybycie! Zapraszamy do nas  za rok!”

      Piękno tkwiące w polskim zwyczaju kolędowania, odkrywaliśmy na nowo powracając do źródeł tradycji, doceniając wartość śpiewanych kolęd podczas jasełek, które  zostały ponownie wystawione 11 stycznia 2015r. w trakcie kazania,  w kościele parafialnym  w Brańszczyku.

      Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, dlatego też na pochwałę zasługuje zespół dziewcząt z kl.III i II w składzie: Agnieszka Kurowska,  Maja Kania,  Oliwia  Kurowska, Oliwia Nasiadka i Karolina Pułaska, które zaśpiewały pastorałkę:  „Uśmiechnęła się kolęda” i zajęły III miejsce w kategorii A oraz udział  ucznia  kl.VI- Kacpra Paź.  Wymienieni  uczniowie, którzy w ten sposób wielbili Pana zajęli III  miejsce w kategorii szkół podstawowych  w tegorocznym,   XVI Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

      Czas poświęcony tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym za nami. We wspomnieniach pozostały spotkania wigilijne, jasełka, radość płynąca ze śpiewu kolęd i pastorałek, spotkanie   z Mikołajem, a przede wszystkim życzenia.

      Czytelnikom naszego artykułu życzymy dużo, dużo zdrowia, spokoju, wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim spełnienia marzeń   w Nowym Roku 2015. Życzymy Państwu, aby każdego dnia Nowego 2015 Roku w Waszym życiu było Boże Narodzenie.

      W imieniu społeczności szkolnej serdecznie dziękuję za życzliwość, pomoc i współpracę.

      H. Pękul- dyrektor szkoły

       

       

    • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie szóstej  klasy, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli sobie wywróżyć, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Całą imprezę uświetniała nam wspaniała muzyka, przy której wszyscy dobrze się bawili.

    • APEL Z OKAZJI I OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

      APEL Z OKAZJI I OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

      Dzień 20 XI został ustanowiony przez  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, 20 listopada 2014r. to także 25 rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka. Z tej okazji  w naszej szkole 20 XI 2014r. odbył się apel poświęcony tej uroczystości. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego  przybliżyły  treść Konwencji o Prawach Dziecka, jak również Kodeks Praw Dziecka. Obchody  tego święta miały za zadanie uświadomić dzieciom, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać. Przypomniano również, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka i powinni się z nich dobrze wywiązywać. 

      W tym dniu zostały ogłoszone dwa konkursy. Konkurs plastyczny dla kl.0-III i kl.IV-VI ph.: ,,Nie rób mi krzywdy-Mam swoje prawa" oraz konkurs poetycki ,,Mam swoje prawa".

    • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 12 listopada  w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klas IV-VI.  Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

       

    • WYJAZD UCZNIÓW NA UROCZYSTE PRZEKAZANIE WÓZKÓW INWALIDZKICH

      WYJAZD UCZNIÓW  NA UROCZYSTE PRZEKAZANIE WÓZKÓW INWALIDZKICH

            Nasza szkoła od trzech lat zajmuje się zbiórką plastikowych nakrętek. W akcji biorą udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Cieszy nas życzliwość i zaangażowanie nie tylko uczniów, ale całych rodzin. Rezultatem dobrego serca i chęci niesienia bezinteresownej pomocy było zebranie wielu worków nakrętek, które przekazane zostały      do Żoliborskiego Stowarzyszenia ,,Dom – Rodzina – Człowiek”.  Akcja pozwoliła nam wszystkim uświadomić sobie, jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, a także w procesie kształtowania postaw społecznych, nauczyła nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Uczy od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek. Pokazuje, że pomoc to nie tylko pieniądze. W naszej szkole nagradza się uczniów najbardziej zaangażowanych w akcje charytatywne. Od dwóch lat duże zaangażowanie w zbiórkę nakrętek  dostrzegliśmy  u P.Zawistowskich, do akcji przyłączyła się cała rodzina.

      27 października 2014r. odpowiedzieliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia ,,Dom-Rodzina-Człowiek” z Warszawy i wzięliśmy udział w uroczystym przekazaniu trzech wózków inwalidzkich. W uroczystości wzięli udział uczniowie z klasy IV i VI wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz absolwent szkoły Filip Zawistowski z mamą p.Jolantą Zawistowską. Uroczystość rozpoczęła się w Katedrze Wojska Polskiego przy ul. Długiej. Mszę w intencji Stowarzyszenia celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup kmdr. Janusz Bąk. Po mszy udaliśmy się do Służewskiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15, gdzie wózki czekały już na przekazanie.
      Po przywitaniu przybyłych gości Pani Prezes Zofia Korzeniecka-Podrucka przedstawiła sprawozdanie ze zbiórki. Na trzy wózki zebrano 27 ton i 540 kg, wózki kosztowały 22 032 zł. Na dzień 27.10.2014 przekazano 29 specjalistycznych wózków i jedną parę protez kończyn dolnych.
      Następnym i najważniejszym punktem programu było przekazanie wózków dla pani Barbary z Ząbek, Ani z Sycyny i Dominiki z Warszawy. Jak każde przekazanie niesie ze sobą dużo radości i wolności dla osób na wózkach.
      Na koniec wręczono podziękowania dla przybyłych na uroczystość gości - korkowiczów,   a następnie  wszystkich zaproszono  na poczęstunek.
      Nakrętkowa  Akcja rusza teraz dla: pani Ewy z Żyrardowa, pana Wojtka z Warszawy i dla Adrianka z Podlasia. Zbieramy nakrętki dalej!

    • NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

           27 października objazdowa ,,Grupa Zelektryzowani” przeprowadziła w naszej szkole niecodzienną lekcję przyrody. W programie były niezwykłe eksperymenty chemiczne ,  elektryzujące opowieści  podróżnicze, duża kolekcja magicznych rekwizytów.                     W spektaklu występowały dwie postacie: inspirujący podróżnik i alchemik- naukowiec. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość poznać jak czytać mapę, jak działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne, elektryczne. Lekcja przedstawiona była     w sposób humorystyczny, miała formę kabaretu, skonstruowanego w sposób umożliwiający dzieciom aktywne uczestnictwo               w wydarzeniu.

    • PASOWANIE NA UCZNIA

      PASOWANIE NA UCZNIA

      Obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem  pierwszoklasistów  pod hasłem: „Bez uczniów nie byłoby szkoły,   a bez szkoły nie byłoby nauczycieli.”

      W poniedziałek, 13 października 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance obchodzono jednocześnie dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowano dzieci z klasy I na uczniów. Obie uroczystości miały bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym ważnym dniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice uczniów kl.I oraz przedstawicielki  Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Marią Rowińską. Pierwsza część uroczystości poświęcona była pierwszoklasistom. Przebiegała w bardzo ciekawej konwencji bajki o Dobrej i Złej Wróżce. Dobra Wróżka, w którą wcieliła się Weronika Szymańska przybyła  z dalekiej krainy. Życzyła uczniom, aby pokochali swoją szkołę  i wielką w niej odegrali rolę. Niestety pojawiła się także Zła Wróżka, której rolę odegrała  Martyna Zawistowska.          W odwecie za to, że nie została zaproszona na uroczystość postanowiła zaczarować dzieci, rzucając na nich złe zaklęcie. Na szczęście z pomocą przyszła Dobra Wróżka. Wysłała uczniów do czterech pór roku. Przed ich reprezentantkami: Oliwią Wróbel, Julią Świercz i Klaudią Szerzeń pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Za pomyślnie zdane i zaliczone zadania dzieci zdobywały  wszystkie potrzebne symbole do odczarowania, którymi były: klucz wiolinowy - symbol śpiewu  i tańca, pszczoła - symbol pracowitości, serce - symbol miłości  oraz sowa – symbol mądrości.                         Podróż zakończyła się sukcesem. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, aby uzyskać  tytuł ucznia. Następnie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości,  podczas której 8 chłopców      z kl. I ślubowało na sztandar szkoły  i zostali pasowani na ucznia przez panią Dyrektor. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i przyjęli życzenia od całej społeczności szkolnej. Tego dnia  dołączyli do szkolnej braci. Życzymy im, dużo radości, chęci do nauki, samych pozytywnych stopni i wiele satysfakcji  w pięknym procesie poznawania świata. Podczas uroczystości dyrektor szkoły wręczyła podziękowania rodzicom, których dzieci są  uczniami kl I w roku szkolnym 2014/15: Marii Rowińskiej, Emilii Kwiatkowskiej, Emilii Mejer, Grażynie Brandebura. W tegoroczne wakacje mamy odnowiły salę lekcyjną. Za piękny przykład dbałości o szkołę, jak o swój „drugi dom” serdecznie Paniom  dziękuję – oznajmiła dyrektor szkoły. Za pomoc   w realizacji zadań organizacyjnych podziękowania otrzymały także Justyna Łapińska  i Mariola Zalewska.                                Kiedy najmłodsi wrócili już do swoich rodziców na widownię, rozpoczęła się druga część uroczystości. Na jej wstępie pani Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi.   Następnie wręczyła nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom: Bożenie Tarcickiej, Mirosławie Kurowskiej, Agacie Komor,  Ewie Szymańskiej, Emili Knochowskiej oraz pracownikom obsługi.                                                                                                                                                      Dalsza część uroczystości miała formę Koncertu Życzeń. Maja Kania  i Wiktor Żabik ze swobodą prawdziwych konferansjerów  życzyli nauczycielom  sukcesów w tym, jakże trudnym, ale  i pasjonującym zawodzie.

      Adresatką pierwszych serdeczności była pani Dyrektor. Brzmiały one następująco:

      „Pani dyrektor –Honorata Pękul

      Szkołę w Trzciance mocno w garści trzyma.

      Ma wielkie serce, uśmiech dla człowieka,

      Mimo trudnej pracy nigdy nie narzeka.”

      Po każdych życzeniach odtwarzano charakterystyczny  motyw muzyczny, w trakcie którego uczniowie wcielali się w wielkie sławy polskiej sceny muzycznej. Artyści śpiewając i tańcząc dziękowali nauczycielom w następujący sposób:

      „Za troskę i za cierpliwość……., Za serce pełne miłości………..

      Dziękujemy Wam z wdzięczności.”

      W roli czarującego Seweryna Krajewskiego wcielił się Kacper Paź,  Natalii Kukulskiej – Weronika Szerzeń. Do piosenki „Waka, waka” zatańczyły: Weronika Szymańska, Julia Świercz, Oliwia Wróbel  i Martyna Zawistowska. Za każdy występ artyści otrzymywali wielkie i zasłużone brawa.

      Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Rady Rodziców. Przewodnicząca- Maria Rowińska  życzyła  wszystkim pracownikom szkoły dużo cierpliwości   i wielu sukcesów w pracy. Kolejne chwile wypełnione były życzeniami uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

      Akademia zakończyła się miłym akcentem. Wszyscy uczniowie  wraz z rodzicami zaśpiewali nauczycielom „Sto lat”. Po części oficjalnej, rodzice klasy I przygotowali przyjęcie dla dzieci, na które zaprosili wszystkich pracowników szkoły. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń dla uczniów kl. I, jak  i ich rodziców  oraz  nauczycieli.

                                                                                                                           Wychowawca klasy I

                                                                                                                           Emila Knochowska

       

    • UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA 100-TNĄ ROCZNICĘ URODZIN PATRONA

      UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA 100-TNĄ ROCZNICĘ URODZIN PATRONA

                Obchody setnej rocznicy urodzin Piotra Kulasińskiego rozpoczęły się  mszą świętą     w Kościele Parafialnym w Brańszczyku 30 września 2014 r. We mszy  uczestniczyły delegacje  szkół z terenu  gminy oraz OSP z Brańszczyka i Trzcianki     z pocztami sztandarowymi na czele z pocztem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Warszawa Wschód, społeczność szkolna, mieszkańcy Trzcianki i przedstawiciele władz lokalnych oraz goście.
      Dyrektor  Honorata Pękul powitała wszystkich zebranych na uroczystości i poprosiła kapłanów o odprawienie mszy świętej w intencji Patrona.                                                                                                                                                                                 Po mszy delegacja szkoły złożyła kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny do grobu śp. Piotra Kulasińskiego, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Na cmentarzu głos zabrał płk pil. Kazimierz Pogorzelski.
      Nad mogiłą poległych podczas II wojny światowej głos zabrał prezes ŚZŻ AK Edmund Muszyński.                                               Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Prezes ŚZŻ AK Edmund Muszyński poinformował, że Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Warszawa-Wschód za zasługi społeczności szkolnej w  pielęgnowaniu pamięci o bohaterskim patronie uhonorował szkołę na sztandar Odznaką Honorową Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odznakę tę przyznano także dyrektor szkoły Honoracie Pękul, natomiast dyplomami wyróżniono nauczycieli: Agatę Komor, Mirosławę Kurowską, Bożenę Tarcicką i Ewę Szymańską.
      Głos zabrał także Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, który  podziękował za zaproszenie na tę uroczystość. Jako absolwent tej szkoły przyznał, że z budową pomnika i tablicy jest związany osobiście, ponieważ należał do komitetu jego budowy. Wyraził zadowolenie, że szkoła obrała za patrona lokalnego bohatera, dzięki czemu można pokazać młodzieży wzór do naśladowania. Zwrócił uwagę na aktywne uczestnictwo  uczniów w konkursach powiatowych, a nawet ogólnopolskich. Na zakończenie podziękował za organizację jubileuszu i życzył dalszych sukcesów w pracy wychowawczej i dydaktycznej.            Głos zabrał także Wójt Gminy Mieczysław Pękul, który zwrócił uwagę na to,  że  ziemia trzciankowska wydała wielu bohaterów, szkoła  wykształciła wielu księży i siostry zakonne, profesorów, wojskowych, architektów, samorządowców oraz innych profesji.
      Wójt Gminy pogratulował osiągnięć i podziękował za pracę i dokonania na rzecz całej gminy, życząc dalszych sukcesów.
      W następnej kolejności na ręce Dyrektor Honoraty Pękul złożono listy gratulacyjne z życzeniami owocnej współpracy ze szkołą. Później  nagrodzono zwycięzców Gminnego Konkursu Plastycznego ph.”Polska i jej bohaterowie w latach 1914-2014” pod patronatem Wójta Gminy w ramach obchodów 100-lecia urodzin Patrona szkoły oraz nagrodzono laureatów Gminnego Konkursu Lterackiego ph.: ,,Kiedy myślę Ojczyzna”.
      W części artystycznej uczniowie  zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewu pieśni żołnierskich. Na zakończenie obchodów odbył się  smaczny żołnierski poczęstunek.

                                                                              PODZIĘKOWANIA

                      „ Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobro drugiemu tylko sam był dobroczyńcą- jest równocześnie obdarowany wdzięcznością tego drugiego”. Te słowa Ojca Św. Jana Pawła II miały dla nas szczególne znaczenie,  w dniu 30 września 2014 roku podczas uroczystości  upamiętniającej 100- tną rocznicę Urodzin Piotra Kulasińskiego- Patrona  Publicznej Szkoły Podstawowej w Trzciance. 

      Dziękuję GOŚCIOM za przyjęcie zaproszenia i obecność tego dnia wśród nas. Podziękowania kieruję do:

      - Bogdana Pągowskiego- starosty powiatu wyszkowskiego-absolwenta naszej szkoły

      - Mieczysława Pękula –wójta Gminy Brańszczyk

      - Andrzeja Łapińskiego – z-cy wójta Gminy Brańszczyk

      - Beaty Pieńkos- przewodniczącej Rady Gminy Brańszczyk wraz z Jadwigą Wyszyńską i Hanną Zagożdżon- radnymi  gminy Brańszczyk

      - Edmunda Muszyńskiego- prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Warszawa-Wschód wraz z zastępcą Mirosławem  Widlickim,  sekretarzem Wiesławem  Studzińskim, Janem Kaczmarczykiem

      - Grażyny Rudnik, reprezentującej  ŚZŻAK „Opocznik”

      - pułkownika  Kazimierza Pogorzelskiego- prezesa Stowarzyszenia Lotników Polskich

      - ks. Krzysztofa Ogrodnika

       - Jacka Zalewskiego- prezesa ZG OSP RP w Brańszczyku,  Adama Błońskiego - prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku, Bogdana  Zdziarstka - prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej   w Trzciance wraz ze strażakami

      - rodziny Patrona

      - Marii Puścian- dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku

      - Bożeny Głowackiej- kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej  w Brańszczyku wraz z bibliotekarką Danutą Sówka                              

      - Agnieszki Ponichtery – sołtysa miejscowości Ojcowizna, Elżbiety Kulesza- sołtysa miejscowości Trzcianka- absolwentek naszej szkoły

      - mieszkańców  Trzcianki i Ojcowizny.

      Serdeczne „Bóg zapłać” składam na ręce ks. Kan. Pawła Stacheckiego- proboszcza parafii Brańszczyk za przewodniczenie liturgii Mszy Św.,  modlitwę i słowa skierowane do nas; za przybliżenie sylwetki Patrona w oparciu o informacje, które zgromadził ks. dr Stanisław Zdziarstek- absolwent naszej szkoły.

      Słowa podziękowania kieruję do dyrektorów szkół, którzy reprezentowali placówki szkolne                    z delegacjami nauczycieli i uczniów wraz  z pocztami sztandarowymi:

      - Urszuli Gałeckiej – dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. hm. ppor. AK “Zośki”   T. Zawadzkiego w Sieczychach

      - Ewy Zawadzkiej – dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Armii Krajowej w Długosiodle

      -  Barbary Wiśniewskiej- dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej  im.  Papieża Jana Pawła II   w Białymbłocie

      - Iwony Kulasińskiej- dyrektora i Katarzyny Bralewskiej- z-cy dyrektora  Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku; Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza, Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poczet sztandarowy stanowili absolwenci naszej szkoły: Agata Biedrzycka, Wiktoria Kania, Karol Zdziarstek 

      - Renaty Jechna - dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK  „ Mrowisko“ w Knurowcu

      - Agnieszki Pękul- dyrektora i Katarzyny Kielisiak- z-cy dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Porębie; Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Publicznego Gimnazjum im. Obrońców Ojczyzny

       - Marzeny Zając - dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Turzynie

       - Krzysztofa Wawrzyńczaka- dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II      w Nowych Budach.

      Dziękuję za obecność pocztów sztandarowych ŚZŻAK i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych   w Trzciance i w Brańszczyku.       

      Gratulacje kieruję do laureatów  Gminnego  Konkursu Literackiego „Kiedy myślę Ojczyzna…”, dziękując za   prezentację   swojej    twórczości.  Z takiej możliwości skorzystały uczennice, które zajęły   I miejsca:  Barbara Kimula z PSP w Nowych Budach i Weronika Szymańska z PSP   w Trzciance oraz  uczennica  Natalia Rosińska z  PSP w Knurowcu, która zajęła II miejsce.  Za III miejsce  nagrodę przyznano Szymonowi Olbryś PSP w Porębie. Wyróżnienia  otrzymali: Paulina Bubrowiecka, Michalina Iwańska i Kacper Piórkowski z PSP w Białymbłocie; Szymon Bralewski, Karolina Ponichtera z PSP w Brańszczyku, Kinga Zielińska z PSP w Knurowcu, Kinga Wróbel z PSP w Nowych Budach, Agnieszka Piórkowska PSP w Porębie, Kacper Paź i Wiktor Żabik PSP  w Trzciance, Katarzyna Puławska PSP w Turzynie. W Gminnym Konkursie Plastycznym „Polska  i jej bohaterowie w latach 1914-2014” najwyższe wyniki  w  kategorii kl. I- III otrzymali i na gratulacje zasłużyli następujący uczniowie:  za  I miejsce Julia Łapińska PSP w Nowych Budach, II miejsce Julia Stankiewicz PSP w Knurowcu, III miejsce Mikołaj Sępkowski PSP w Trzciance,  zaś  w klasach IV-VI  za I miejsce   Cyryl  Sarbiewski  z PSP w Trzciance, II miejsce Barbara Kimula  z PSP   w Nowych Budach, za  III miejsce Kacper Paź z PSP w Trzciance. W kat. klas I-VI wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Wiśniewska z PSP w Nowych Budach, Oskar Durda z PSP w Brańszczyku, Magdalena Rudzka i  Amelia Szymanik z PSP w Nowych Budach, Agnieszka Kurowska i Zuzanna Zdziarstek  z PSP w Trzciance. Dziękuję nauczycielom- opiekunom  oraz  Panu Wójtowi za patronat  nad konkursami.

      Serdeczne podziękowanie kieruję do nauczycieli  za  przygotowania organizacyjne i artystyczne uczniów. Dzięki Waszemu zaangażowaniu powstała  galeria, w której m.in. można obejrzeć  nagrodzone prace w Gminnym Konkursie Plastycznym:„ Polska i jej bohaterowie w latach 1914-2014”. Tomik Poezji opracowano  w oparciu o nadesłane prace konkursowe: „ Kiedy myślę Ojczyzna……”.  Śpiewnik  z wyborem pieśni ku czci Bohaterów II wojny światowej, prezentacja multimedialna, która w swej treści  przekazywała okoliczności, w jakich powstawały pieśni patriotyczne były cenną pomocą we wspólnym, patriotycznym  śpiewie  zgromadzonej publiczności wraz z uczniami. Piękną kartę w historii placówki  zapisała uroczystość upamiętniająca 100-tną rocznicę urodzin Piotra Kulasińskiego- Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Trzciance. Nasza  placówka  jest przykładem realizowania treści wychowawczych na konkretnym przykładzie bohaterskich czynów wojennych człowieka „ stąd”, ze środowiska uczniów, absolwentów szkoły, Osoby, która jeszcze nie tak  dawno stąpała po tych samych ścieżkach, co obecni uczniowie tej szkoły. Życie i działalność Piotra Kulasińskiego (1914-1946) oraz podejmowana praca wychowawcza z Patronem szkoły  ukazuje  historyczną  drogę, która wiedzie od przeszłości do teraźniejszości    w obliczu rocznicowych wydarzeń  historycznych: 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej,      75 rocznicy wybuchu II wojny światowej,  75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, 70 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

       Za włożony wkład pracy dziękuję  rodzicom na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Marią Rowińską, z-cą Jolantą Nasiadka, skarbnikiem Agnieszką Macioch oraz pracownikom obsługi.

      Serdeczne podziękowania należą się rodzicom: Pawłowi Żabikowi za profesjonalne nagranie podkładu muzycznego do hymnu szkoły oraz Marioli Zalewskiej  za wykonanie  własnoręczne  portretu  Patrona szkoły, który był  ważnym elementem dekoracji.

       Dziękuję  Iwonie Kulasińskiej- dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych  w Brańszczyku.                

      W zakresie bezpieczeństwa realizacja naszych zadań była możliwa dzięki pomocy  funkcjonariuszy  z Komendy Powiatowej Policji                w Wyszkowie oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance    i w Brańszczyku.

      Słowa wdzięczności kieruję pod adresem absolwenta szkoły- Bogdana Pągowskiego,  Pana Andrzeja Rucińskiego- Zakłady Mięsne Somianka oraz  Rady Rodziców za każdy życzliwy gest i wsparcie finansowe naszej uroczystości.

      H. Pękul- dyrektor szkoły

    • WYBORY DO SU

      WYBORY DO SU

      Pod koniec września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory opiekuna SU i wybory Rzecznika Praw Ucznia. W wyborach uczestniczyli uczniowie kl.I-VI, zaś uczniowie z oddziału przedszkolnego byli obserwatorami. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

      przewodnicząca - Weronika Szymańska - kl.VI

      zastępca przew. - Oliwia Wróbel - kl.IV

      skarbnik - Julia Świercz - kl.VI

      Opiekunem SU została p.Ewa Szymańska. Rzecznikiem Praw Ucznia została p.Agata Komor.

    • KINO OBJAZDOWE

      KINO OBJAZDOWE

      17 września 2014r. oglądaliśmy film pt.: ,,RIO 2". W „Rio 2” Blu i Jewel osiedli już na stałe w Rio de Janeiro, mają trójkę przemądrzałych dzieciaków i życie jak z bajki, ale decydują się wyruszyć do amazońskiej dżungli, by spróbować odnaleźć inne ary modre, przeżywając po drodze szereg niesamowitych przygód – jest kolorowo i  skocznie.

       

    • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      ,,Być starszym - to marzenie dzieci, 
      A przecież czas tak szybko leci, 
      Mija godzina za godziną, 
      Nim się spostrzegłeś - rok upłynął. 
      I nowa bije już godzina, 
      Nowy rok szkolny się zaczyna, 
      Już czeka szkoła i koledzy, 
      I w książkach - zasób nowej wiedzy. (...) „
                                          Jan Brzechwa 

            Po dwumiesięcznym okresie wakacji uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice tradycyjnie przybyli do szkoły  na uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/ 2015. Był to szczególnie ważny dzień dla uczniów, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach naszej szkoły. Zostali oni bardzo ciepło i miło powitani przez p.dyrektor.  Minutą ciszy uczciliśmy tragiczne wydarzenia wrześniowe z 1939r. Dyrektor Szkoły zapoznała wszystkich z listem Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącego inauguracji nowego roku szkolnego.  Następnie p.dyrektor przekazała informacje organizacyjne, przedstawiła wychowawców, nowo zatrudnionych nauczycieli i życzyła samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.  Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym Roku Szkolnym!!!

    • Wykaz podręczników w roku szkolnym 2014/2015

      Wykaz podręczników w roku szkolnym 2014/2015

       

       

       

      Przedmiot

       

       

      Klasa

       

       

      Autor

       

       

      Tytuł

       

       

       

       

       

      Wydawca

      Edukacja wczesnoszkolna

      II

      Ewa Hryszkiewicz

      Barbara Stępień,

      J. Winiecka-Nowak

      Pakiet edukacyjny „Elementarz XXI wieku” do klasy II

      Nowa Era

      Edukacja wczesnoszkolna

      III

      Ewa Hryszkiewicz

      Barbara Stępień,

      J. Winiecka-Nowak

      Pakiet edukacyjny „Elementarz XXI wieku” do klasy III

      Nowa Era

      Jęz. angielski

      (komplet)

      II

      M. Szpotowicz,
      M. Szulc - Kurpaska

      „New Sparks Plus 2” – podręcznik dla szkoły podstawowej
      ,,New Sparks Plus 2 - Zeszyt ćwiczeń.

      Oxford University Press

      Jęz. angielski

      (komplet)

      III

      Sarah Howell

      Lisa KesterDodgson    

      „Treetops 3”

       

      Oxford

      Religia

       

      II

      red. ks. Jarosław Czerkawski,

      Elżbieta Kondrak

      "Idziemy do Jezusa"

      Jedność

      Religia-

      podręcznik

      i zeszyt ucznia

      III

      E. Osewska,

      ks. J. Stala

      „Jezus przychodzi do nas we Mszy Świętej”

      Biblos

      Tarnów

      Historia

      i społeczeństwo-

      (komplet)

      IV

      Grzegorz Wojciechowski

      “Wczoraj i dziś” – do nowej podstawy programowej

       

      Nowa Era

       

      Historia

      i społeczeństwo-(komplet)

      V

      Grzegorz Wojciechowski

      “Wczoraj i dziś” – do nowej podstawy programowej

      Nowa Era

       

      Historia

      i społeczeństwo-

      (komplet)

      VI

      Grzegorz Wojciechowski

      “Wczoraj i dziś” – do nowej podstawy programowej

      Nowa Era

      Zajęcia komputerowe

      IV

      Grażyna Koba

      „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej  kl. IV – VI”

      Migra

      Zajęcia komputerowe

      V

      Grażyna Koba

      „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej  kl. IV – VI”

      Migra

      Zajęcia komputerowe

      VI

      Grażyna Koba

      „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej  kl. IV – VI”

      Migra

      Jęz. angielski (książka ucznia; zeszyt ćwiczeń plus audio CD)

      IV

      Steve Elsworth,

      Jim Rose,

      Małgorzata Tetiurka

      „Look!” 1

      Pearson Longman

      Jęz. angielski (książka ucznia; ćwiczenie; podręcznik

      do słówek i gramatyki)

      V

      Jenny Dooley,

      Virginia Evans

       

      „Fairyland 4” – kontynuacja podręcznika z klasy IV

      „Fairyland 5”

      Express Publishing

       

      Jęz. angielski

      (Książka Ucznia; Ćwiczenie)

      VI

      Colin Granger

      Catherine Stannett

      „Hot Spot 3”

       

      Macmillan

       

      Jęz. polski –

      - podręcznik

      - zeszyt ćwiczeń 1

      - zeszyt ćwiczeń 2

      IV

      Agnieszka Łuczak

      Anna Murdzek

      MIĘDZY NAMI

      - język polski 4

       

      Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

      Jęz. polski –

      - podręcznik

      - zeszyt ćwiczeń 1

      - zeszyt ćwiczeń 2

      V

      Agnieszka Łuczak

      Anna Murdzek

       

      MIĘDZY NAMI

      - język polski 5

      Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

      Jęz. polski –

      - podręcznik

      - zeszyt ćwiczeń 1

      - zeszyt ćwiczeń 2

      VI

      Agnieszka Łuczak

      Anna Murdzek

      MIĘDZY NAMI

      - język polski 6

       

      Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

      Matematyka-podręcznik

      cz. 1 i 2  + ćwiczenia

      cz.1 i 2

      IV

      Barbara Dubiecka-Kruk,

      Ewa Malicka,

      Piotr Piskorski,

      Ewa Pytlak,

      Agnieszka Gleirscher

      „Matematyka z pomysłem”

      WSiP

      Matematyka - tylko podręcznik

      V

      E. Szelecka

      L. Klama

      M. Pyziak

      R. Miłek

      A. Mazera

      „Matematyka z klasą”

      Klett

      Matematyka-

      tylko podręcznik

      VI

      Helena Lewicka,

      Marianna Kowalczyk

       

      „Matematyka wokół nas” - do nowej podstawy programowej

      WSiP

      Przyroda- podręcznik, ćwiczenia część

      1  i 2

      IV

       

      M. Marko – Worłowska,

      F. Szlajfer,

      J. Stawarz

      „Tajemnice przyrody” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Przyroda- podręcznik,

      ćwiczenia 

      część 1 i 2

      V

       

      Janina Ślósarczyk, Ryszard Kozik,

      Feliks Szlajfer

      „Tajemnice przyrody” - nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Przyroda- podręcznik,

      ćwiczenia 

      część 1 i 2

      VI

       

      Joanna Stawarz,

      Feliks Szlajfer,

      Hanna Kowalczyk

      „Tajemnice przyrody” - nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Religia – podręcznik

      IV

      Ks. Krzysztof Mielnicki

      Elżbieta Kondrak Bogusław Nosek

      „Miejsca pełne BOGActw

      Jedność

      Religia – zeszyt ćwiczeń

      IV

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

      "Miejsca pełne BOGActw"

      Jedność

      Religia – podręcznik 

      V

      ks. Krzysztof Mielnicki,

      Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

      „Spotkania uBOGAcające”

      Jedność

      Religia – zeszyt ćwiczeń

      V

      Jolanta Konat,

      Elżbieta Kondrak,

      Ewelina Parszewska,

      „Spotkania uBOGAcające”

      Jedność

      Religia-

      podręcznik

      i zeszyt ucznia

      VI

      E. Osewska,

      ks. J. Stala

      „Bóg mnie przemienia”

      Biblos

      Tarnów

      Muzyka

       

      IV

      M. Gromek,

      G. Kilbach

      „I gra muzyka”

      dla klas 4 - 6 – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Muzyka

       

      V

      M. Gromek,

      G. Kilbach

      „I gra muzyka” dla klas 4 - 6  – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Muzyka

      VI

      M. Gromek,

      G. Kilbach

      „I gra muzyka”

      dla klas 4 - 6 – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Plastyka

      IV

      J. Lukas,

      K. Onak

      „Do dzieła!” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Plastyka

      V

      J. Lukas,

      K. Onak

      „Do dzieła!” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Plastyka

      VI

      J. Lukas,

      K. Onak

      „Do dzieła!” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Zajęcia techniczne

      IV

      Marta Łabecka,

      Lech Łabecki

      „Jak to działa?” – nowa podstawa programowa

      Nowa Era

      Zajęcia techniczne

       

      V

      Urszula Białka,

      Jerzy Chrabąszcz

      „Zajęcia techniczne”

      Część techniczna i część komunikacyjna – nowa podstawa programowa

      Operon

      Zajęcia techniczne

       

      VI

      Urszula Białka,

      Jerzy Chrabąszcz

      „Zajęcia techniczne”

      Część techniczna i część komunikacyjna – nowa podstawa programowa

      Operon

       

       

       

       

       

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć