W dniu 5 kwietnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. Celem tej inicjatywy było wyrażenie wdzięczności leśnikom i strażakom za ich codzienną pracę i troskę o nasze lasy oraz bezpieczeństwo. Dzieci z klas 0-3 malowały laurki, które miały symbolizować ich podziękowania oraz uznanie dla leśników i strażaków. Malowidła te zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, gdzie można podziwiać efekty pracy naszych uczniów. Akcja „GIGA Laurka dla Strażników Lasów” miała ogromny zasięg. W całym kraju wzięło w niej udział aż 4 052 placówek edukacyjnych. Dzieci z wszystkich tych placówek namalowały łącznie 31 250 laurek. Jest to imponujący wynik, który pokazuje, jak wiele dzieci chciało wyrazić swoją wdzięczność dla leśników i strażaków. Nasza szkoła, dzięki aktywnemu udziałowi w akcji, otrzymała specjalny certyfikat. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i dowód na to, że nasze działania są doceniane. Akcja „GIGA Laurka dla Strażników Lasów” była dla naszych uczniów nie tylko świetną zabawą, ale także ważną lekcją wdzięczności i szacunku dla pracy innych ludzi. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej inicjatywie i z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje, w których będziemy mogli uczestniczyć. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do tego pięknego przedsięwzięcia.
Sylwia Ponichtera
Anna Leśniak- Gałązka
Anna Rozenek
Aneta Kulesza
Dominika Chmiel
W dniu 05 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Światowego Dnia Swiadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci zostały uwrażliwione na potrzeby drugiej osoby oraz ich uwaga została zwrócona na obecność „niebieskich motyli” w środowisku szkolnym i w ich najbliższym otoczeniu. Podczas apelu zostały również wręczone dyplomy, nagrody i podziękowania za udział w konkursie „Niech wiedzą - zdrowa komunikacja nie dyskryminacja”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Michał Kaczkowski (0-3) i Oliwia Podlasin (IV-VIII), których prace zostaną opublikowane w ramach polskiego programu edukacyjnego„Niech wiedzą"
Aneta Kulesza
Dominika Chmiel
W dniach 19 - 21 marca 2024 roku biblioteka szkolna zorganizowała wyjątkowe wydarzenie czytelnicze pod nazwą "Wiosenny Ogród". Głównym celem było zachęcenie dzieci do czytania i rozwijania ich zainteresowań literackich poprzez różnorodne aktywności związane z tematyką wiosenną.
Przebieg wydarzenia
Losowanie cytatów o wiośnie
Na początku wydarzenia, dzieci miały okazję losować cytaty związane z wiosną. Cytaty te były starannie dobrane z różnych książek i poezji, aby wprowadzić uczestników w atmosferę wiosennej radości i odrodzenia. Losowanie cytatów wzbudziło dużą ciekawość i zainteresowanie wśród dzieci, a także stanowiło doskonały wstęp do dalszych aktywności.
Wypożyczanie książek
Po losowaniu cytatów, dzieci mogły przystąpić do wypożyczania książek o tematyce wiosennej lub według własnych zainteresowań. Biblioteka przygotowała specjalną wystawę książek, które opisywały przyrodę, kwiaty, zwierzęta i inne aspekty związane z wiosną. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i zabrać książkę do domu, aby kontynuować przygodę czytelniczą.
Słodka niespodzianka
Na zakończenie wydarzenia, każde dziecko, które wzięło udział w losowaniu cytatów i wypożyczyło książkę, otrzymało mały słodki upominek – cukierki.
Kącik czytelniczy
Dzieci miały możliwość przenieść się do specjalnie przygotowanego kącika czytelniczego pod hasłem: ,,Ogród wiosenny”, gdzie mogły w komfortowych warunkach zanurzyć się w lekturze. Kącik czytelniczy został udekorowany wiosennymi motywami, co dodatkowo umilało czas spędzony na czytaniu.
Podsumowanie
"Wiosenny Ogród" okazał się dużym sukcesem. Dzieci z radością uczestniczyły w losowaniu cytatów, chętnie wypożyczały książki i cieszyły się słodkimi niespodziankami. Dzięki temu wydarzeniu udało się nie tylko zachęcić najmłodszych do czytania, ale także stworzyć miłą, wiosenną atmosferę w bibliotece. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy będą kontynuowane i przyczynią się do dalszego rozwoju czytelnictwa wśród dzieci.
Szymańska Ewa
25 marca Rada Rodziców zorganizowała dla dzieci warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych i malowania pisanek. W międzyczasie można było skosztować mini babeczek wielkanocnych i gorącego żurku.
19 marca w GCK w Brańszczyku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka ". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Byli to: Gabriela Wiśniewska - kl.II, Fabian Poziemski - kl.II, Julian Konarzycki- kl.I, Gabriela Składanek- kl.V, Kacper Uchal- kl.IV, Dominika Wyszyńska- kl.V. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Gabriela Składanek zdobywając I miejsce w etapie gminnym. Gratulujemy, bardzo cieszymy się, że Gabrysia będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę Brańszczyk w eliminacjach powiatowych w Wyszkowie.
Szymańska Ewa
11 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka pod hasłem: ,,W KRAINIE POEZJI". Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas 0-VI. Razem było 27 recytatorów. Wyniki przedstawiają się następująco:
kategoria kl.0-III
I miejsce - Gabriela Wiśniewska, kl.II
II miejsce - Fabian Poziemski, kl.II
III miejsce - Julian Konarzycki, kl.I
wyróżnienie: Iga Wyszyńska z kl.0, Michał Kaczkowski z kl.0
udział: Antoni Kordowski - kl.0, Kacper Łapiński - kl.0, Sonia Sopko - kl.0, Lena Zając - kl.I, Szymon Kurowski - kl.I, Julian Siedlecki - kl.II, Marcelina Poziemska - kl.II, Mariia Sopko - kl.II, Aniela Zdziarstek - kl.III, Lena Łapińska - kl.III, Kasjan Tompkowski - kl.III, Natan Piórkowski - kl.III, Fabian Zając - kl.III, Kacper Oliasz - kl.III
kategoria kl.IV-VI
I miejsce - Gabriela Składanek, kl.V
II miejsce - Kacper Uchal, kl.IV
III miejsce - Dominika Wyszyńska, kl.V
wyróżnienie- Alan Żach, kl.V
udział: Amelia Seroka - kl.IV, Hanna Wawrzyniak - kl.V, Zuzanna Bloch - kl.V, Nela Sarbiewska - kl.VI
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie. Laureaci I, II, III miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie na etapie gminnym, który odbędzie się 19 marca. Życzymy powodzenia.
Szymańska Ewa
W dniu 15 lutego 2024 r. w sali OSP w Brańszczyku odbyły się gminne eliminacje - XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Inicjatorami turnieju na szczeblu gminnym byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Brańszczyku oraz Wójt Gminy Brańszczyk. Turniej ma na celu popularyzację wśród młodych ludzi znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz nabycie praktycznych umiejętności postępowania w przypadku wybuchu pożaru. W turnieju wzięło udział 13 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Brańszczyk.
Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych, spośród których wyłoniono następujących laureatów z naszej szkoły:
I grupa wiekowa – klasy I-IV:
I miejsce - Fabian Poziemski - kl.II
II grupa wiekowa – klasy V-VIII:
II miejsce - Paweł Marszał - kl.VII
III miejsce- Eryk Zawadzki - kl.VII
Zwycięzcom gminnych eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.
Sylwia Ponichtera
Mirosława Kurowska
29 lutego 2024r. uczestniczyliśmy w niecodziennej lekcji pt. ,,Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne?”. Zajęcia poprowadzone były przez grupę ,,Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii. Widowiskowe eksperymenty i doświadczenia wszystkim się podobały. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk chemicznych.
Szymańska Ewa
język polski jest klasyfikowany jako jeden z najbardziej wymagających do opanowania na świecie. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Mówienie i pisanie bezbłędnie w tak trudnym, a zarazem pięknym języku, stanowi wyjątkowe wyróżnienie. 21 lutego 2024 r. uczniowie klasy drugiej obchodzili Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie stworzyli plakaty, na których zapisali trudne słowa w języku polskim. W tym dniu uczniowie przeczytali wiersz polskiej poetki Marii Konopnickiej. Następnie wzięli udział w klasowym Konkursie Kaligrafii. Zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody. Organizatorami konkursu były: pani Sylwia Ponichtera i pani Anna Leśniak- Gałązka