Zachęcamy do skorzystania z wykazu materiałów edukacyjnych przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki wspomagające nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej.
Znajdą je Państwo na stronie
https://drive.google.com/drive/folders/1QR3tdGsj52H3rRlQXpOTYHjo9AMJEWjz?usp=sharing
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.
Uczniowie klasy I długo czekali na dzień, kiedy zostaną pasowani na czytelnika szkoły. Przeszli próby związane z dbałością o książki, znają zasady korzystania i wypożyczania zbiorów bibliotecznych, chętnie korzystają z zasobów bibliotecznych oraz pobudzają swoją wyobraźnię wypożyczonymi pozycjami. Dlatego dn. 18 marca biblioteka szkolna przeobraziła się w magiczny, tajemniczy pokój zagadek i scenę teatralną.
Pomieszczenie biblioteki zostało zaciemnione na potrzeby przedstawienia teatru Cieni. Gdzieniegdzie nastrój dopełniały jedynie małe lampki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali niezwykłej opowieści o księżniczce, księciu, wiedźmie i wróżce. Trudno znaleźć taką drugą w książkach. W tej bajce bowiem wiedźma i wróżka stały się przyjaciółkami, które lubiły rozmawiać ze sobą przy filiżance ciepłej herbaty.
Po przedstawieniu krótko nauczyciel bibliotekarz wspomniał o zaletach książek i ich wpływie na każdego człowieka. Ale nagle z książki, którą pokazywał wypadła karteczka. Zaczęła się więc zagadkowa przygoda, w której uczniowie musieli docelowo znaleźć skarb. Skarbem okazały się karty czytelnicze, czyli przepustki do wypożyczania książek.
Na zakończenie uczniowie oficjalnie zostali pasowani na czytelników pamiątkowymi zakładkami w kształcie Minionków. Miejmy nadzieję, że często będą mieli okazję z nich korzystać.
Renata Samsel
nauczyciel bibliotekarz
Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku zaprasza na spotkanie autorskie online z Agnieszką Frączek.
Agnieszka Frączek - doktor habilitowana językoznawstwa, germanistka i leksykografka. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
19 kwietnia przedszkola zostaną otwarte dla wszystkich dzieci. Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się nadal zdalnie.
W związku z zapowiedzią przedłużenia obostrzeń sanitarnych także praca stacjonarna przedszkoli zostaje zawieszona do dnia 16 kwietnia br. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki m.in. nad dziećmi pracowników służb medycznych i służb porządkowych.
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, od 29 marca br. zamknięte zostaną przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance znalazła się wśród placówek, do których Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych”.
Wyżej wymienione pakiety stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji udzielanej w ramach projektu OSE.
Szkolny Pakiet Multimedialny składa się z 25 tabletów wraz z etui, ponadto w skład pojedynczego zestawu wchodzą: klawiatura z oprogramowaniem, ładowarka i rysik oraz usługa mobilnego dostępu do sieci Internet.
Wartość Pakietu wynosi 24 261,75 złotych brutto, zaś pojedynczego Szkolnego Zestawu Multimedialnego – 970,47 złotych brutto.
Warto skorzystać……
Jeśli uczeń ma trudności ze sprzętem podczas nauki zdalnej, to zgłoszenie rodzica do szkoły i odbiór tabletu może rozwiązać problem.
Przekazanie przez NASK -BIP Pakietu Multimedialnego stwarza możliwości uczniom uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Honorata Pękul
p.o. Dyrektora Szkoły
W dniu 8 marca 2021 w Naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na stroik wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców. W konkursie wzięło udział 21 dzieci, komisja konkursowa wybrała 3 laureatów .
Pierwsze miejsce - Zuzanna Bloch - klasa II
Drugie miejsce - Natalia Oleksiak - klasa VI
Trzecie miejsce - Maja Sadowska - klasa IV
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne podarunki.
Prace konkursowe i inne stroiki wykonane przez rodziców zostały sprzedane na Kiermaszu Wielkanocnym w dniu 12.03.2021, a kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie przeznaczona na potrzeby dzieci w Naszej szkole.
Rada Rodziców
Podziękowanie dla Rady Rodziców
przy Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego
w Trzciance
za zaangażowanie i wkład pracy
w przeprowadzenie szkolnego konkursu i kiermaszu wielkanocnego w czasie
pandemii.
Honorata Pękul
p.o. Dyrektora
zapraszamy do obejrzenia nagrania
W związku z zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych, od dnia 22 marca br. w całym kraju, w tym w województwie mazowieckim, nauka uczniów w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie się odbywała w trybie zdalnym.
komunikat_nauka_hybrydowa_(1)(1).pdf
W związku z powyższymi informacjami MKO ustalono
harmonogram prowadzenia zajęć w trybie hybrydowym
w klasach I – III, w terminie od 15 do 28 marca 2021 r.
w Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.
Od 15 marca do 19 marca 2021 r.
Klasa I uczy się w szkole
Klasy II – III uczą się zdalnie
Od 22 marca do 26 marca 2021 r.
Klasa I uczy się zdalnie
Klasy II – III uczą się w szkole
Zajęcia będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
Honorata Pękul
p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej
im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
Zachęcamy do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym ,,Wojna polsko - bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości".
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu
Regulamin_VI_Miedzynarodowego_Konkursu_Historycznego_Wojna_polsko-bolszewicka_1919-1920_w_obroni.pdf
Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego można składać za pomocą poczty elektronicznej: psptrzcianka@poczta.fm od 01 marca 2021 roku do dnia 19 marca 2021 roku.
Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 296794494 lub 504 339 672
Honorata Pękul
p.o. dyrektora szkoły
wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego.doc
wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
& 1
Cele konkursu:
§ 2
Warunek udziału : Wykonanie koszyczka, stroiczka i oddanie go do wychowawcy klasy w terminie do dnia 05.03.2021r.
§ 3
Organizator: Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.
§ 4
Uczestnicy konkursu: uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 0 - VIII Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.
§ 5
§ 6
Technika i forma prac: Praca wykonana z dowolnych materiałów.
§ 7
Kryteria oceny: estetyka pracy, oryginalność, stopień trudności, jakość wykonania oraz samodzielność wykonania
§ 8
Każda praca powinna być podpisana (imię, nazwisko i klasa)
§ 9
Ogłoszenie wyników nastąpi 08.03.2021 r.
§ 10
Nagrody: .Organizator konkursu przewiduje przyznanie trzem najlepszym pracom nagród rzeczowych oraz uczestnikom konkursu pamiątkowych dyplomów.
§ 11
Prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora i będą przedmiotem sprzedaży na kiermaszu wielkanocnym w dniu 12.03.2021r.
regulamin konkursu KONKURS_WIELKANOCNY.pdf
Zapraszamy do rozwiązania quizów Eduelo, w których znajdziecie pytania dotyczące żołnierzy wyklętych - żołnierzy niezłomnych.
Zachęcamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.
Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Koncert będzie miał oficjalną premierę 26 lutego o godzinie 20.00 pod linkiem
https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be
Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, konsultantami wojewódzkimi ds. psychiatrii i psychologii klinicznej, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowało program „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”. Kierowany jest on do rodziców i nauczycieli. Celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w nauce w czasie zdalnej edukacji.
W ramach realizacji programu 25 lutego o godz.18.00 odbędzie się webinar dla Rodziców: ,,Młodzi użytkownicy internetu - wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?" (czas trwania ok. 40 minut)
webinar pod linkiem https://youtu.be/R544mFsClqk
Zachęcamy także do obejrzenia webinarów:
- ,,Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii."
pod linkiem https://youtu.be/NaYgDCOaIi4
- ,,Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. "
pod linkiem https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
dla klas I-III szkół podstawowych
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.2021.doc
wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.2021.pdf