• XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

      tydzien_bibliotek(1).pdf​​​​​​​

    • Udział w projekcie: „ZDALNA SZKOŁA”

      „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”                   to projekt grantowy, którego celem  jest doposażenie jednostek oświatowych w sprzęt niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Z takiej możliwości skorzystała nasza placówka.

      W ramach projektu nasza szkoła otrzymała 5 tabletów z dostępem do Internetu. Sprzęt został przekazany uczniom, którzy nie posiadają lub mają ograniczony dostęp do komputerów                           i Internetu. Posłuży on do prowadzenia zdalnych lekcji i umożliwi uczniom realizację podstawy programowej w warunkach domowych.

      Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.                                                     

                                                                                                                        Honorata Pękul

                                                                                                                         Dyrektor szkoły                                                                                                                                                                   

    • Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji

      Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli, w którym podsumowano inicjatywy realizowane w obszarze cyfryzacji szkół oraz działania podjęte przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.

      Informator_MEN.pdf​​​​​​​

    • OGŁOSZENIE OSP w TRZCIANCE

      Dzień dobry,

      Ochotnicza Straż Pożarna w Trzciance planuje powołanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

      W związku z czym zwracamy się do uczniów, którzy ukończyli 12 lat o rozważenie wstąpienia w szeregi OSP Trzcianka. Prosimy zarówno uczniów jak i rodziców aby poświęcili chwilę na przemyślenie naszej propozycji. Być może służba dla lokalnej społeczności stanie się naszą wspólną misją!

      Jeżeli nie masz ukończonych 12 lat, ale chciałbyś zostać strażakiem OSP Trzcianka to z przyjemnością przyjmiemy Cię w swoje szeregi. Skontaktuj się z nami lub poproś rodzica aby to zrobił i dołącz do nas! Czekamy!

      Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, o które stara się nasza jednostka będziemy mogli wyposażyć młodych druhów w sprzęt i odzież bojową.

      Ponadto zapewniamy wiele wspaniałych przeżyć, wspólne ćwiczenia, wyjazdy na zawody strażackie, uczestniczenie w uroczystościach, możliwość rozwoju osobistego i społecznego.

      Zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie od Naszej młodzieży będzie zależeć przyszłość Jednostki OSP Trzcianka.

      Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Trzcianka zapraszamy do kontaktu:

      e-mail: straztrzcianka@wp.pl

      telefon: 517-707-252 Sekretarz OSP Trzcianka Druh Damian Jechna

      Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Trzcianka zobowiązane są do dostarczenia zgody rodzica/opiekuna prawnego. Odpowiednie druki do wypełnienia możemy przesłać pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

      Karta_zgloszenia_do_Mlodziezowej_Druzyny_Pozarniczej.pdf​​​​​​​

      Pozdrawiamy

      OSP Trzcianka


    • NOWY TERMIN EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

      Zgodnie z informacją MEN egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach od 16 czerwca do 18 czerwca 2020r. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca 2020r.

      Zapoznaj się ze szczegółowym  harmonogramem  egzaminu

      HARMONOGRAM_EGZAMINUOSMOKLASISTY.pdf​​​​​​​

    • Udział w Akcji ŻONKILE 2020

           Na zaproszenie  Muzeum POLIN,  19 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII włączyli się  w akcję społeczno-edukacyjną ŻONKILE 2020 (online). Akcję rozpoczął Damian Komor, uczeń klasy VII  przypinając wirtualnego żonkila w mediach społecznościowych, włączając się do wirtualnej sieci pamięci. Damian pisze : „Umieściłem na swoim profilu fb  znaczek tegorocznej akcji, której  hasło brzmi : „ Łączy nas pamięć”. Do akcji dołączyli kolejni  uczniowie poprzez samodzielne wykonanie symbolu  pamięci, w większości będąc autorami swoich żonkili i  prac na ten temat.

      Papierowe żonkile wykonali:

      -uczniowie klasy VII – Maja Kania i Dawid Szymański

       - uczennice kl. VIII- Zuzanna Zdziarstek, Oliwia Nasiadka, Zosia Zalewska i Agnieszka Kurowska.

      A oto co na temat 19 kwietnia , napisały uczennice kl. VIII  należące do koła historycznego  :

      Oliwia:„Akcji Żonkile towarzyszy hasło: „ Łączy nas pamięć”. 19 kwietnia 2020r. obchodziliśmy  77  rocznicę największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej- powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.”                                                                                                                  

      Zuzanna : „Wysyłam  zdjęcie ręcznie narysowanego i wyciętego żonkila z okazji Akcji Żonkile  - upamiętniającej (w tym roku już 77) rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Organizowana jest ona od 2013  co roku 19 kwietnia, aby upamiętnić i oddać hołd ludziom, którzy zginęli w przebiegu tamtych zdarzeń. Hasło Akcji Żonkile brzmi: ,,Łączy nas pamięć".

      Drodzy Uczniowie,

      Włączając się w tegoroczną Akcję ŻONKILE 2020 daliście wyraz Waszej patriotycznej postawy, która zawarta została w słowach ”Łączy nas pamięć”. Tegoroczna nauka w szkole, także lekcje historii, ze względu na pandemię, mają inny wymiar, co nie przeszkadza Wam uczniowie, korzystając z różnych form nauki pogłębiać wiedzę o naszej, polskiej historii. Hasło tegorocznej Akcji ŻONKILE 2020, upamiętniające  wybuch powstania w getcie warszawskim i bohaterską walkę narodu żydowskiego,  niech będą zapamiętane przez  całą społeczność szkolną.

                                                                                                                                            Honorata Pękul

    • BIBLIOTEKA SZKOLNA

      W ramach działań biblioteki szkolnej chcę się z Wami podzielić ciekawym materiałem, które pozyskałam w Akademii Webinaru, z której materiałów korzystam ze względu na doradztwo zawodowe.W jasny sposób została stworzona lista adresów i źródeł wirtualnych przydatnych Nam wszystkim, ale z podziałem także na przedmioty i rodzaj zajęć.Wiem, że macie już sprawdzone swoje strony i portale, ale jakbyście chcieli coś nowego podejrzeć to gorąco polecam się z zapoznać z załącznikiem,

      Najciekawsze_strony_z_materialami_na_lekcje_przedmiotowe.pdf​​​​​​​


      pozdrawiam 

      Katarzyna Kielisiak


    • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    • KONTAKT Z PSYCHOLOGIEM

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      Ze względu na zaistniałą sytuację, psycholog szkolny proponuje, w miarę potrzeby, kontakt zarówno dla uczniów, jak i rodziców poprzez: pocztę:

      eliza.kulesza@op.pl

      Oczywiście możliwy też będzie kontakt telefoniczny (po uzgodnieniu mailowym).

      koronawirus-_inf_o_filmie_edukacyjnym.pdf​​​​​​​


                                         Psycholog,

                                         Eliza Kulesza- Godlewska

    • Komunikat skierowany przez Mazowiecką Policję do: rodziców, opiekunów i uczniów, związany z sytuacją epidemiologiczną

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

    • OD DNIA 25 MARCA DO 10 KWIETNIA KORZYSTAMY Z KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

       PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PORADNIKIEM DLA SZKÓŁ DOTYCZĄCYM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ PRZYGOTOWANYM PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ 

      Jak koordynować kształcenie na odległość, co należy do obowiązków dyrektorów i nauczycieli, jak realizować podstawę programową w warunkach domowych, jak zwiększyć efektywność zdalnej nauki, w jaki sposób zaplanować czas dziecka w domu oraz z jakich narzędzi i materiałów korzystać – na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w poradniku MEN przygotowanym dla nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców.

      Ksztalcenie na odleglosc poradnik dla szkol.pdf

    • 102 SPOSOBY NA SPĘDZENIE CZASU W 4 ŚCIANACH – WŁĄCZ POLSKIE RADIO DZIECIOM!

      102 SPOSOBY NA SPĘDZENIE CZASU W 4 ŚCIANACH – WŁĄCZ POLSKIE RADIO DZIECIOM!

       

      Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Cyfrowe Polskie Radio Dzieciom przez całą dobę w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji kulturalnych, podróżniczych i naukowych, rozwijających wyobraźnię najmłodszych, pełnych edukujących rozmów dla dzieci i porad dla rodziców do słuchania przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.

      Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

      Radiowa pobudka i muzyczna podróż

      Polskie Radio Dzieciom nadaje zgodnie z rytmem przedszkolaka i ucznia tak, by ułatwiać najmłodszym słuchaczom powrót do obowiązków szkolnych po dłuższym czasie nieobecności w placówce, dlatego już w audycji „Poranek" (godz. 7.00-10.00) dziennikarze budzą najmłodszych i zapraszają do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prowadzący razem z dzwoniącymi do studia młodymi słuchaczami sprawdzają na przykład, czym jest koronawirus, po co nam rękawiczki i maseczki ochronne, i dlaczego szkoły, przedszkola oraz place zabaw są teraz zamknięte?

       

      W kąciku „Warsztat małego artysty” od poniedziałku do piątku o 9.30 dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich. Okazją do wsłuchania się w otaczające dźwięki jest audycja „Muzyczne podróże” Darii Druzgały, w której młodzi słuchacze poznają bliskie i dalekie kraje, ich zwyczaje i muzykę, a także typowe dla danego regionu instrumenty. Od poniedziałku do piątku o 10.30 Martyna Sojka zasiada do fortepianu i w towarzystwie dzieci odbywa muzyczną lekcję pełną dźwięków. „Rytmika” to zajęcia o charakterze nie tylko muzycznym, ale edukacyjnym. Wszystkie odcinki nagrywane są w Teatrze Polskiego Radia, co gwarantuje ich doskonałą jakość dźwiękową.

      Rysunki, językowe łamańce i gimnastyka… twarzy!

       

      Miłośników rysunku i animacji z pewnością zainteresuje… „Stworek Potworek”, który nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada w jaki sposób prostymi figurami geometrycznymi narysować nietypowe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. Całość uzupełniają atrakcyjne animacje graficzne zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom tuż po zakończeniu audycji. To propozycja na każdą środę o godz. 11.45. Z kolei od poniedziałku do piątku o 15.30 Pani Literka zachęca do… gimnastykowania buzi! W audycji „Słowo do słowa” można też wysłuchać ciekawostek dotyczących języka polskiego, trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych.

       

      Odkrycia, badania, bezpieczeństwo i… nauka oszczędzania

       

      „Mali naukowcy” to propozycja przeprowadzenia eksperymentów w domowym zaciszu. Doświadczenia wykonywane we wtorki i czwartki o 16.45 w studiu Polskiego Radia Dzieciom, pobudzają wyobraźnię słuchaczy i inspirują młodych naukowców do działania i zgłębiania tajników świata nauki! A gdzie rośnie pieprz i gdzie zimują raki? Czy da się przewrócić hełm na lewą stronę oraz co było pierwsze jajko czy kura? Artur Wolski w audycji „Mini Eureka” w każdą środę o godz. 17.15 udowadnia, jak ciekawa może być fizyka, chemia i matematyka, i że każde trudne pytanie może być… początkiem wielkiej przygody! Z kolei w poniedziałki o tej samej porze słuchając „Skarbonki”, dzieci w roli małych ekonomistów sprawdzą m.in. jak oszczędzać, czym są odsetki, koszty i zarobki. Ponadto ulubieni przez dzieci Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem opowiadają o bezpieczeństwie w miejscach publicznych. Początek audycji „Bezpieczny maluch”, we wtorki również o godz. 17.15.

       

      Koniec języka za przewodnika!

       

      W poniedziałki i środy zajęcia z języka angielskiego, we wtorki z języka niemieckiego, w czwartki z francuskiego, a w piątki z włoskiego – to plan radiowych zajęć z języków obcych. Lekcje przygotowywane są m.in. we współpracy z Instytutem Francuskim i Włoskim Instytutem Kultury. Codziennie emitowana jest premierowa lekcja, a dodatkowo na stronie Polskiego Radia Dzieciom publikowane są wszystkie archiwalne audycje. Początek językowych zajęć o 16.30. Obecność obowiązkowa!

       

      Bajkowy świat, lektury i kołysanki do snu

       

      Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat bajek w towarzystwie popularnych bohaterów znanym dzieciom z prowadzonych przez nie audycji. Miś Michaś, Smok Adaś, Królik Filip i Lew Leopold, zapraszają do wspólnej zabawy od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.

      A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje wyciszające kołysanki, opowiadania i legendy. Tło historii i bajek w „Wieczornych pogaduchach” (godz. 19.00) stanowią spokojne i kojące dźwięki. Stałym punktem audycji jest cykl „Książka do poduszki”, w którym znani i cenieni lektorzy czytają premierowe fragmenty lektur.

       

      Kiedy dzieci pójdą spać, czyli audycje dla dorosłych

       

      25 audycji w ciągu tygodnia to propozycje Polskiego Radia Dzieciom wyłącznie dla dorosłych słuchaczy, w tym m.in. rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich znajdują się kilkugodzinne audycje publicystyczne z udziałem uznanych ekspertów. Codzienne, nocne pasmo muzyczne z udziałem artystów, to rozmowy o nowościach w branży muzycznej, premierach płytowych i nadchodzących wydarzeniach. To także prezentacja archiwalnych nagrań i płyt artystów nieco już zapomnianych. Jeśli to dla miłośników kultury wciąż za mało, w niedzielnej, nocnej „Kulturalnej strefie” (21.00-22.00) emitowane są wywiady z artystami, pisarzami i muzykami.

       

      Strona internetowa przyjazna dla dzieci i rodziców

       

      Audycje emitowane na antenie, publikowane są również w formie podcastów pod adresem: polskieradiodzieciom.pl. W nowym projekcie strony internetowej wszystkie programy znalazły się w osobnych katalogach tematycznych. Ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie mają na celu rozbudzanie spostrzegawczości i ciekawości świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwić dotarcie do poszukiwanych treści. Ułatwieniem dla rodziców jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi obrazki zmieniają kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz może skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku. To funkcja, która może być szczególnie przydatna podczas wieczornego słuchania kołysanek lub książek do poduszki.

        

      Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom! 

      ***

      Więcej informacji:
      🔶 na stronie Polskiego Radia Dzieciom
      🔶 oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.

       

      Z pozdrowieniami,

      Kaja Zemła
      Starszy specjalista ds. public relations
       

    • OGŁOSZENIE

      DRODZY UCZNIOWIE,

      GDK zachęca Was  do wzięcia udziału  w konkursie Palm Wielkanocnych.

      W załączeniu: plakat i regulamin konkursu.

      regulamin.pdf

      plakat.pdf

                                                                                                        Honorata Pękul

                                                                                                        dyrektor szkoły

    • INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/21


                                                                                  INFORMACJA

      W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole prowadzimy                             zajęcia zdalne.

      W razie pytań lub problemów proszę dzwonić pod numer telefonu 296794494                                            lub   504 339 672.

                                                                                                                                 Honorata  Pękul

                                                                                                                                   dyrektor szkoły


                           INFORMACJE  DOTYCZĄCE  REKRUTACJI  NA ROK SZKOLNY  2020/21

      Dokumenty dotyczące rekrutacji  do oddziału przedszkolnego  można składać za pomocą poczty elektronicznej : psptrzcianka@poczta.fm.  Deklaracje o wzięciu udziału w rekrutacji można potwierdzać również telefonicznie- 296794494  lub 504 339  672  do dnia 25 marca 2020r.


                                                                                                                                                Honorata Pękul

                                                                                                                                                  dyrektor szkoły
      Wniosek_(1).pdf​​​​​​​

    • APEL DO RODZICÓW

      Proszę zapoznać się z APELEM DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020r. przesłanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Warszawie

      MPWIS - APEL do RODZICOW w zw. z zawieszeniem zajec szkolnychpdf

    • Przypominamy, że czas zawieszenia zajęć to nie jest czas feryjny. Apelujemy do Rodziców o dopilnowanie, aby dzieci pozostały w domach, unikały dużych skupisk ludzi, nie spędzały czasu na spotkaniach z przyjaciółmi.

    • Specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży na TVP Vod

      Telewizja Polska  udostępnia w paśmie TVP Vod cztery specjalne kolekcje zawierające materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów. 

      1. Kolekcja dla dzieci  „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i  spektakle dla młodych widzów 
      2. Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów 
      3. Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji
      4. Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur
    • Oferta programowa TVP Kultura od 16 do 20 marca 2020

      TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. Poniżej prezentujemy godzinowy harmonogram w poszczególnych dniach od 16 do 20 marca br.

      Poniedziałek, 16 marca

      godz. 1300   Literatura na ekranie – ,,Pinokio” reż. Comencini Luigi (1972), 120 min.

      godz. 1509   Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.

      godz. 1510   Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Chopina – cykl dokumentalny (2012), 50 min.

      godz. 1600   Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Apollo i Marsjasz, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min.

      godz. 1615  Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Sandomierz (2019), 5 min.

      godz. 1625 Lektura na ekranie – ,,W pustyni i w puszczy”, odc. 1 „Porwanie”, reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

       

      Wtorek, 17 marca

      godz. 1300  Literatura na ekranie – ,,Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”, reż. Tomasz Szafrański (2015), 93 min.

      godz. 1430 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.

      godz. 1435  Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Czajkowskiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.

      godz. 1530 Lekcje z literatury – Herbert – mosty - Guziki – cykl programów publicystycznych (2018), 25 min.

      godz. 1545 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Tyniec, (2019), 5 min.

      godz. 1555 Lektura na ekranie – ,,W pustyni i w puszczy”, odc. 2 „Chartum”), reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

       

      Środa, 18 marca

      godz. 1300 Literatura na ekranie – ,,Panna nikt” reż. Andrzej Wajda (1996), 99 min.

      godz. 1435 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.

      godz. 1445 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.

      godz. 1535 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Dwie krople cykl programów publicystycznych (2018), 25 min

      godz. 1550 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019), 5 min.

      godz. 1555 Lektura na ekranie – ,,W pustyni i w puszczy”, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;

      godz. 1645 Baczyński, reż. Kordian Piwowarski (2012), 65 min. – poezja Krzysztofa Kamila

       

      Czwartek, 19 marca

      godz. 1300 Literatura na ekranie – ,,Katarynka” reż. Stanisław Jędryka (1967), 27 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;

      godz. 1325 Literatura na ekranie – ,,Antek” reż. Wojciech Fiwek (1971), 50 min.

      godz. 1415 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.

      godz. 1415 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012), 50 min.

      godz. 1530 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Modlitwa Pana Cogito podróżnika, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min.

      Godz. 1535 Lektura na ekranie – ,,W pustyni i w puszczy”, odc. 4 „Smain”. reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;

      godz. 1630 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016), 80 min.

       

      Piątek, 20 marca

      godz. 1300 Literatura na ekranie – ,,Hamlet” reż. Franco Zeffirelli (1990), 130 min

      godz. 1505 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012), 50 min.

      godz. 1600 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Tren Fortynbrasa, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min

      godz. 1615  Lektura na ekranie - ,,Mały książę” reż. Marc Ozborne (2015), 105 min. – lektura obowiązkowa w klasach VII–VII szkoły podstawowej; obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty.

       

    • NAUKA ZDALNA

      Ósmoklasistów zachęcamy do rozwiązania próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Pod linkiem znajdują się przykładowe arkusze i rozwiązania

      http://arkusze.takzdam.pl

      Ósmoklasisto, pod kolejnym linkiem znajduje się też ,,Szybka powtórka przed egzaminem" przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, są tam ćwiczenia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego.

      https://www.cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Powtorka/20200316%20SP_Dzien%201.pdf?fbclid=IwAR1RYMkHHuWBxdz8Z4k8LKT-eheqX6zeTlw-qubNcIsaytmBLNGLvsQzLHY

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć