• XII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

      W ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance stanęli na starcie godzinnego biegu sztafetowego, który odbył się 2 października na terenie szkoły. W biegu wzięli udział uczniowie z klas II-VIII, a  ich zadaniem było przebiegnięcie jak największego dystansu.  Dzieci z klas II-III pokonywały pętlę o długości 150 m            i przebiegły łącznie 7200 metrów. Uczniowie klas IV-VIII mieli do pokonania odcinek 260 metrów          i uzyskali następujące wyniki:

      Klasa IV – 10660 metrów,

      Klasa VI – 10200 metrów,

      Klasa VII – 12160 metrów,

      Klasa VIII – 11340 metrów.

       Do akcji przystąpiło 42 uczniów oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Łączny dystans jaki przebiegła szkoła wyniósł 51 560 metrów!

                                                                                                                                          Tomasz Łyskawy

    •      Udział w projekcie: „ ZDALNA SZKOŁA +”

         „Zdalna szkoła+”  to projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w zakresie  wsparcia  Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. W ramach projektu nasza placówka  otrzymała 3 laptopy, które ułatwią prowadzenie zdalnej edukacji, ale też będą  pomocą dla uczniów w ich codziennej pracy w szkole.  

      Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach poprzez sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów  z rodzin wielodzietnych 3+ do realizacji zdalnego nauczania”.

                                                                                                                       

                                                                                                                        Honorata Pękul

                                                                                                                 p.o. Dyrektora szkoły​​​​​​​

    • Procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły

      ZARZĄDZENIE NR 1/VIII/2020

      Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      z dnia 28.08.2020r.

      ws wprowadzenia procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania
      i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły

      obowiązującej na terenie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego

      obowiązujące od 1 września 2020r.

       

       

      Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910), w zw. z art. 8a ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.) zarządza się, co następuje:

       

      § 1.

      Wprowadza się procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.

       

      § 2.

      Traci moc Zarządzenie nr 2/V/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance z dnia 19.05.2020r.

       

      § 3.

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

       

      .

      Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie
      i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły

      obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      obowiązują od 1 września 2020r.

       

      § 1

      Ogólne zasady organizacji pracy

      1. Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
      2. Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz; zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
      3. Przy wejściu do szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk (wraz z informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby wchodzące do szkoły), z którego obowiązana jest skorzystać każda osoba wchodząca do szkoły.
      4. Jeżeli zajdzie konieczność wejścia do szkoły osoby z zewnątrz, należy zachować dodatkowe środki ostrożności i zalecenia reżimu sanitarnego:
        • zachowanie 1,5 metrowego dystansu,
        • zakrycie nosa i ust,
        • obowiązkowa dezynfekcja rąk,
        • ograniczone przemieszczanie się po szkole,
        • ograniczony kontakt z pracownikami szkoły.
      5. Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore, przebywają na kwarantannie lub
        w izolacji.
      6. W drodze do i ze szkoły/oddziału przedszkolnego opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
      7. W szkole nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa – zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.
      8. Przedszkolaki i uczniowie powinni regularnie myć ręce używając mydła w płynie i wody.
      9. Sale, w których odbywają się zajęcia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, ciągi komunikacyjne i powierzchnie dotykowe są porządkowane i dezynfekowane.
      10. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wywieszone są plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, według których należy postępować.
      11. W wejściu głównym, przy wejściu do szkoły znajdują się aktualne numery telefonów do organu prowadzącego, kuratora oświaty, właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia w szkole objawów chorobowych.
      12. Szkoła posiada termometr bezdotykowy.
      13. W szkole znajdują się pojemniki przeznaczone na zużyte maseczki i rękawiczki jednorazowe.
      14. Nauczyciele usuwają z sal, w których odbywają się zajęcia, przedmioty i sprzęty, które nie mogą zostać w sposób skuteczny zdezynfekowane – ze względu na materiał, z którego są wykonane bądź kształt, ułatwiający gromadzenie się zabrudzeń. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
      15. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
      16. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
      17. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.

       

      § 2

      Organizacja i funkcjonowanie grupy przedszkolnej i klas szkolnych

      1. W oddziale przedszkolnym powierzchnia każdego pomieszczenia przeznaczonego na pobyt zbiorowy od 3-5 dzieci powinna wynosić co najmniej 15m2 , a w przypadku liczby dzieci większej niż 5 powierzchnia ulega odpowiednio zwiększeniu na kolejne dziecko – jeżeli czas pobytu dziecka nie przekracza 5 godzin dziennie o 2m2, jeżeli powyżej 5h to
        o 2,5m2 (jednak nie może być ona mniejsza niż 1,5m).
      2. Uczniowie i dzieci przedszkolne przebywają, w miarę możliwości, w stałych salach.
      3. Podczas trwania epidemii COVID-19 w opiekę nad dziećmi nie będą w miarę możliwości angażowani nauczyciele i inni pracownicy szkoły powyżej 60 roku życia.
      4. Zapewnia się taką organizację pracy i jej koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
      5. Nauczyciele klas I-III organizują przerwy dla swoich grup, w interwałach adekwatnych do potrzeb jednak nie rzadziej niż co 45 minut. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela dyżurującego.
      6. W klasach starszych przerwy są organizowane zgodnie z planem zajęć i planem dyżurów. Uczniowie spędzają przerwy pod opieką nauczyciela dyżurującego, korzystając wyłącznie z korytarza górnego.
      7. Jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne zaleca się korzystanie przez uczniów w czasie przerw z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
      8. Uczeń musi posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze; uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
      9. Wychowankowie i uczniowie nie przynoszą do oddziału przedszkolnego/szkoły niepotrzebnych rzeczy i zabawek.

      § 3

      Wybór formy kształcenia

      1. Wyboru   formy   kształcenia   – stacjonarnej lub zdalnej dokonuje się w zależności od stopnia zagrożenia epidemiologicznego na obszarze powiatu  wyszkowskiego,   na   terenie   którego   ma   siedzibę   Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego                          w Trzciance.
      2. W zależności od tego, czy powiat wyszkowski, na terenie którego ma siedzibę   Szkoła   Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance, został   zaliczony   do   strefy „czerwonej” lub „żółtej”, zgodnie z  Rozporządzeniem RM z dnia 7 sierpnia 2020 r.                    w sprawie   ustanowienia   określonych   ograniczeń,   nakazów   i zakazów  
        w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1356), dyrektor podejmuje decyzję o   rozpoczęciu   procedury   ograniczenia   funkcjonowania   szkoły przewidzianej w odrębnych przepisach.
      3. W sytuacji niezaliczenia powiatu wyszkowskiego  do strefy „żółtej” lub „czerwonej” w szkole funkcjonuje kształcenie w trybie stacjonarnym. Obowiązują wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół i placówek oświatowych.
      4. W   przypadku   zaliczenia   powiatu  wyszkowskiego  do   strefy   „żółtej” dyrektor podejmuje decyzję o przeprowadzeniu procedury wprowadzenia:
      1. mieszanej formy kształcenia (hybrydowej) – dającej możliwość wprowadzenia zawieszenia zajęć stacjonarnych grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć. Zawieszenie zajęć stacjonarnych oznacza wprowadzenie kształcenia na odległość (zdalnego),
      2. kształcenia zdalnego – oznaczającego zawieszenie zajęć stacjonarnych na czas

      określony   i   wprowadzeniu   w   całej   szkole   kształcenia   na   odległość   (edukacji zdalnej).

      1. W przypadku zaliczenia powiatu wyszkowskiego  do strefy „czerwonej” dyrektor podejmuje decyzję o przeprowadzeniu procedury wprowadzenia kształcenia zdalnego – oznaczającego zawieszenie zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej).
      2. Wprowadzenie formy kształcenia, o której mowa w ust. 4 pkt 1 wymaga uzyskania zgody   organu   prowadzącego   i   otrzymania   pozytywnej   opinii   Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
      3. Wprowadzenie formy kształcenia, o której mowa w ust. 4 pkt 2 i ust. 5 wymaga uzyskania   zgody   organu   prowadzącego   i  otrzymania pozytywnej   opinii   Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
      4. Przed upływem okresu wprowadzenia form kształcenia, o których mowa w ust. 4 i 5 dyrektor   może   podjąć   decyzję   o   ponownym   wprowadzeniu   wymienionych   form kształcenia na czas określony.
      5. W przypadku wprowadzenia w szkole form kształcenia, o których mowa w ust. 4 i 5 dyrektor ustala szczegółowe zasady organizacji nauki zdalnej, zgodnie z wymogami zawartymi w przepisach szczególnych.

      §4

      Nauczyciele

      1. Nauczyciel pracuje wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu realizując zajęcia dydaktyczne,  wychowawcze i opiekuńcze w szkole.
      2. Realizacja podstawy programowej odbywa się w formie pracy stacjonarnej.
      3. Podstawowa forma pracy z dziećmi/uczniami w budynku szkoły to zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.
      4. Nauczyciel dokumentuje prowadzone zajęcia w dzienniku lekcyjnym w sposób ustalony przez dyrektora szkoły.
      5. Nauczyciel wychowawca zobowiązany jest do wyjaśnienia dzieciom/uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole.
      6. Sala, w której odbywają się zajęcia, powinna być wietrzona, co najmniej raz na godzinę; podczas sprzyjających warunków zewnętrznych wskazane jest prowadzenie zajęć przy otwartych oknach.
      7. Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę  na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
      8. W razie wystąpienia niepokojących objawów u dziecka nauczyciel, za zgodą rodzica, może zmierzyć temperaturę w trakcie zajęć.

                                                                    § 5

      Rodzice

      1. Do szkoły można przyprowadzać/może przyjść tylko uczeń/dziecko zdrowy/zdrowe - bez jakichkolwiek objawów chorobowych.
      2. Nie można przyprowadzić/wysłać dziecka do szkoły, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
      3. Rodzice zobowiązani są zapoznać się z zasadami obowiązującymi w szkole w czasie trwania epidemii COVID-19.
      4. Rodzice zobowiązani są do podania co najmniej 2 możliwości kontaktu
        (numery telefonów), aby umożliwić szybką komunikację w sytuacjach nagłych.
      5. Rodzice zobowiązani są do przekazania dyrektorowi istotnych informacji na temat stanu zdrowia swojego dziecka i do niezwłocznego informowania o każdej ważnej zmianie.
      6. Należy regularnie przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny. Dziecko powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem, nie podawać ręki na powitanie. Powinno się zwrócić uwagę na sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

      §6

      Pracownicy szkoły

      1. Pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną
        i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
      2. Pracownicy obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz z nauczycielami.
      3. Maseczki winny być używane w kontaktach z rodzicami z zachowaniem dystansu odległości oraz kontaktach z osobami z zewnątrz.
      4. Podczas wykonywania czynności służbowych maseczkę można zdjąć, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
      5. Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany
        z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do pojemnika/kosza wyposażonego w worek.
      6. Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego i przekazać do utylizacji.
      7. Środki ochrony osobistej wielokrotnego użytku, jak: przyłbice, fartuchy wodoodporne, inne należy dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta. Maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
      8. Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły
        o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.
      9. Codziennie, a w razie potrzeby częściej, zobowiązuje się pracowników obsługi do:
      • utrzymywania ciągów komunikacyjnych w czystości (podłóg, korytarzy),
      • dezynfekcji powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki,
      • dezynfekcji sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł,
      • dezynfekcji toalet,
      • dezynfekcji zabawek i innych przyrządów znajdujących się w klasie i sali przedszkolnej.
      1. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji, w szczególności czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów.
      2. Do obowiązków personelu obsługi należy także:
        • sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
        • napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
        • wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie
          i dezynfekcja.
      3. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego  i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl

      § 7

      Przyprowadzanie i odbieranie dziecka ze szkoły, oddziału przedszkolnego

      1. Do szkoły/oddziału przedszkolnego może uczęszczać wyłącznie zdrowy uczeń/wychowanek, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.              W przypadku wątpliwości możliwe jest dokonanie pomiaru temperatury przy pomocy termometru bezdotykowego (w celu dokonania pomiaru temperatury ciała ucznia należy uzyskać zgodę rodziców lub opiekunów, jednak w przypadku niewyrażenia takiej zgody szkoła zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia ucznia na zajęcia).
      2. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że uczeń nie jest zdrowy, nauczyciel informuje dyrektora, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie przyjęcia ucznia na zajęcia w danym dniu.
      3. Dziecko do szkoły/oddziału przedszkolnego mogą przyprowadzać i odbierać tylko osoby zdrowe.
      4. Do szkoły/oddziału przedszkolnego uczniowie/dzieci przychodzą (są przyprowadzani)               o wyznaczonych godzinach.
      5. Po wejściu do placówki osoba przyprowadzająca bądź odbierająca powinna zachować wszelkie środki ostrożności, zdezynfekować ręce, posiadać osłonę ust i nosa.
      6. Wejście do szkoły dla uczniów klas IV-VIII odbywa się tylko dolnym wejściem z zachowaniem dystansu społecznego. Każdy uczeń wchodząc do budynku powinien zdezynfekować ręce.
      7. Wejście dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III odbywa się głównym wejściem z zachowaniem dystansu społecznego.
      8. Rodzice przyprowadzający i odbierający uczniów ze szkoły czekają na dzieci przed budynkiem szkoły zachowując dystans społeczny i wszelkie środki ostrożności.
      9. Rodzice wychowanków oddziału przedszkolnego mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej (korytarz główny i szatnia oddziału przedszkolnego) przez pierwsze dwa tygodnie września, z zachowaniem zasad – 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem /dziećmi 1,5 m, należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
      10. W przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego rodzic/opiekun za zgodą dyrektora szkoły, przy zachowaniu dystansu społecznego co najmniej 2m, może przebywać na terenie placówki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoba zdrowa, w której domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych ). Należy jednak ograniczać dzienną liczbę rodziców/opiekunów do niezbędnego minimum.
      11. Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.
      12. Rodzic odbierający dziecko ze świetlicy szkolnej czeka na dziecko przed wejściem do budynku. Aby zasygnalizować swoje przyjście, dzwoni dzwonkiem do drzwi. Dziecko zostaje odprowadzone i przekazane rodzicowi przez nauczyciela świetlicy lub pracownika obsługi.

       

      § 8

      Zasady korzystania z sali gimnastycznej, placu zabaw i boiska szkolnego

      1. Plac zabaw zostaje włączony do użytkowania.
      2. Po powrocie ze świeżego powietrza dzieci muszą dokładnie umyć ręce.
      3. Podczas zajęć wychowania fizycznego w sali gimnastycznej i na boisku może przebywać jedna grupa przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.
      4. Zaleca się korzystanie przez przedszkolaków i uczniów z przebywania na świeżym powietrzu (boisku szkolnym) w czasie zajęć wychowania fizycznego.
      5. Podczas zajęć można korzystać tylko z takich pomocy, sprzętów, które można dezynfekować, umyć.
      6. Wykorzystywane do zajęć i zabaw przybory sportowe, zabawki np. piłki, skakanki, obręcze, klocki powinny być systematycznie dezynfekowane lub myte.
      7. Sprzęt po lekcji wychowania fizycznego dezynfekuje sprzątaczka, która sprząta salę gimnastyczną.
      8. Należy ograniczać aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.

      § 9

      Zasady korzystania ze świetlicy szkolnej

      1. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej, uczniów dojeżdżających autobusem szkolnym, uczniów rodziców pracujących.
      2. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
      3. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych z przestrzeganiem wszelkich wytycznych.
      4. Środki do dezynfekcji rąk rozmieszczone są w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna.
      5. Świetlica będzie wietrzona (nie rzadziej, niż co godzinę), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
      6. Dzieci przebywające na świetlicy korzystają z własnych przyborów szkolnych.

      § 10

      Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

      1. Harmonogram pracy biblioteki będzie dostosowany do potrzeb i możliwości szkoły; będzie udostępniony na drzwiach biblioteki.
      2. Przedszkolaki i uczniowie uczestniczący w zajęciach na terenie szkoły mogą korzystać z biblioteki według harmonogramu ustalonego przez nauczyciela bibliotekarza.
      3. Należy wyznaczyć strefy dostępne dla pracownika biblioteki wraz z wytyczoną bezpieczną odległością – zapewniającą zachowanie odpowiednich odległości między pracownikiem a użytkownikami.
      4. W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba wypożyczająca lub oddająca książki.
      5. Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczenia, dezynfekcję klamek, klawiatur, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych.
      6. Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować ręce
        i zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
      7. Przyjęte książki powinny zostać odłożone na okres 2 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.

      §11

      Zasady bezpiecznego przyjęcia cateringu i spożywania posiłku

      1. Firma cateringowa dostarcza przygotowane posiłki z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
      2. Pracownik cateringu w czasie dostawy zabezpieczony jest przez firmę cateringową w środki ochrony osobistej: fartuch, rękawiczki jednorazowe, maseczkę lub przyłbicę.
      3. Po przyjeździe do szkoły:
      1. kierowca  będący w rękawiczkach jednorazowych dezynfekuje ręce preparatem zamieszczonym w przedsionku szkoły i stawia pojemnik,
      2. pracownik obsługi zabezpieczony w rękawiczki jednorazowe i maseczkę lub przyłbicę  dezynfekuje preparatem dezynfekcyjnym pokrywę wierzchnią pojemnika do transportu,
      1. Wykorzystane pojemniki zwracane są firmie cateringowej tego samego dnia wraz z resztkami.
      2. Pracownik obsługi może nie przyjąć dostarczanego posiłku w razie jakichkolwiek wątpliwości lub braku zachowania zasad bezpieczeństwa ze strony cateringu.
      3. Posiłki i sztućce jednorazowego użytku wydaje pracownik obsługi.
      4. Dzieci po zjedzonym posiłku zużyte talerze i sztućce jednorazowe umieszczają w wyznaczonym pojemniku.
      5. Stoliki i krzesła po każdym posiłku są myte przez pracownika obsługi za pomocą ciepłej wody ze środkiem myjącym dopuszczonym do użytku w szkole, a następnie po wyschnięciu zdezynfekowane.
      6. Uczniowie spożywający obiady w szkole będą korzystali ze stołówki szkolnej, a pozostałe z sal lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku.
      7. Dzieci z oddziału przedszkolnego będą spożywały śniadanie na stołówce szkolnej w czasie wskazanym przez wychowawcę.
      8. Procedura może ulec zmianie w każdym czasie ze względu na dynamiczną sytuację w kraju oraz wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

      § 12

      Kontakt z osobami trzecimi

      1. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
      2. W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z osobą trzecią np. z dostawcą cateringu bądź kurierem, pracownik szkoły powinien pamiętać o konieczności zachowania, w miarę możliwości, odległości co najmniej 2 m, a także o skorzystaniu ze środków ochrony osobistej – rękawiczek oraz maseczki ochronnej lub przyłbicy. Osoby trzecie nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z uczniami.
      3. Przebywanie osób spoza szkoły w budynku może mieć miejsce wyłącznie w wyznaczonym do tego obszarze, w przedsionku szkoły i tylko pod warunkiem korzystania ze środków ochrony osobistej (dezynfekcja rąk lub rękawiczki, osłona ust i nosa).
      4. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce, zwłaszcza, jeżeli osoba taka wykazywała objawy chorobowe. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być one często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
      5. W przypadku odbioru posiłków należy upewnić się, że pojemniki transportowe były w dobrym stanie i nieuszkodzone.

       

      § 13

      Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka

      1. Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły/ oddziału przedszkolnego.
      2. O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
      3. Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, w tym  podwyższoną temperaturę ciała powyżej 37,0ºC niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły i wychowawcę klasy, który kontaktuje się z rodzicami dziecka (opiekunami prawnymi) w celu odebrania ucznia ze szkoły. Do czasu przybycia rodziców ucznia umieszcza się w odrębnym  pomieszczeniu.
      4. W szkole jest przygotowane pomieszczenie, tzw. Izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe. Jeżeli nie ma osoby, która może pełnić dyżur z odizolowanym dzieckiem, wówczas nauczyciel wyznacza odizolowane miejsce w klasie lub sali.
      5. Izolatorium to jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
      6. W izolatorium dziecko przebywa pod opieką nauczyciela lub innego pracownika szkoły z zapewnieniem minimum 2m odległości, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów prawnych, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
      7. O zaistniałej sytuacji dyrektor lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka.
      8. Dalsze kroki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym i o podjętych działaniach niezwłoczne informuje rodziców i pracowników szkoły.
      9. Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
      10. Należy ustalić liczbę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach placówki, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i zastosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

       

      § 14

      Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły

      1. Pracownik przebywający w domu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, nie powinien przychodzić do pracy.
      2. Pracownik o niepokojących objawach powinien niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły i skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić na pogotowie pod numer 999 lub 11
      3. Jeśli stan choroby ujawni się podczas pracy w szkole, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora lub osoby uprawnione i izoluje się od wszystkich osób w izolatorium.
      4. Dyrektor szkoły powiadamia o sytuacji, o której mowa w p.2, odpowiednie służby sanitarne, medyczne i organ prowadzący.
      5. W pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium nie mogą przebywać inne osoby.
      6. Pracownik z podejrzeniem zachorowania, o ile jej/jego stan zdrowia na to pozwoli, będzie przebywać w wyznaczonym pomieszczeniu sam do czasu przybycia odpowiednich służb.
      7. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
      8. Należy stosować się do zaleceń inspekcji sanitarnej przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
      9. Zalecane jest ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części budynku,
        w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
      10. O zaistniałym przypadku choroby lub podejrzeniu zarażenia należy powiadomić wszystkich pracowników oraz rodziców.

       

      § 15

      Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika

      Jeżeli objawy wskazują na możliwość zarażenia SARS-CoV-2 (infekcja górnych dróg oddechowych, wysoka gorączka, kaszel), należy o tym fakcie poinformować najbliższą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i postępować według jej dalszych zaleceń. Jeśli wynik testu dziecka będzie pozytywny, będzie wszczynane dochodzenie epidemiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób potencjalnie narażonych. Dyrektor szkoły powinien stosować się do zaleceń inspektora sanitarnego. Osoby z bliskiego kontaktu mogą zostać skierowane na kwarantannę (do 14 dni), a inne osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu lub kontakt krótkotrwały, mogą być poddane nadzorowi epidemiologicznemu i mogą nadal funkcjonować, np. uczyć się, przebywać w szkole. Osoby te jednak powinny stale monitorować stan swojego zdrowia, np. poprzez pomiar temperatury ciała.

       

      §16

      Postanowienia końcowe

      1. Procedura wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
      2. Traci moc procedura wprowadzona w dniu 25.05.2020r.
      3. Procedura może być modyfikowana.
      4. Pracownicy szkoły zostaną zapoznani z procedurą niezwłocznie po jej podpisaniu.
      5. Uczniowie zostaną zapoznani podczas pierwszych zajęć w szkole.
      6. Rodzice zostaną zapoznani z procedurą podczas pierwszych zebrań zorganizowanych przez szkołę oraz zobowiązani do wypełnienia deklaracji – załącznik nr 1

       

       

      Załącznik nr 1

      Deklaracja rodziców

       

      Zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 6  Ustawy   z   dnia   14   grudnia   2016   r.   Prawo   oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910), w zw. z art. 8a ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r.
      o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.), oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego

      przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U. UE.L. z 2016 r. Nr 119 poz. 1)

       

      Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że (proszę zaznaczyć kółko):

      • Zapznałam/łem się z treścią Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 obowiązującej na terenie Szkły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
      • Zbowiązuję się do przestrzegania obowiązującej procedury bezpieczeństwa
        i zasad związanych z reżimem sanitarnym a przede wszystkim: przyprwadzania/ posyłania do szkoły tylko i wyłącznie zdrowego dziecka, (bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała) oraz bezzwłocznego odebrania dziecka
        z placówki w razie wystąpienia jakichklwiek oznak chorobowych
        w czasie pbytu w placówce.
      • Przyjmuję d wiadomości i akceptuję, iż w chwili widocznych oznak choroby
        u mjego dziecka, dziecko nie zostanie w danym dniu przyjęte do placówki
        i będzie mgło do niej wrócić po ustaniu wszelkich objawów chorobowych.
      • Wyrażam zgdę na pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym w razie zaobserwowania u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych w trakcie pobytu w szkole.
      • Zbowiązuję się do poinformowania szkoły o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie koronawirusa SARS-CoV-2 lub choroby COVID-19 w moim najbliższym otoczeniu.
      • Mje dziecko nie miało kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub chorą na  COVID-19 raz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie przejawia widocznych oznak choroby.

       

      ……………………………..…………….

      (czytelny podpis matki/ojca)

       

       

       

    • NARODOWE CZYTANIE

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku odbędzie się czytanie ,,Balladyny" Juliusza Słowackiego.

    • Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS

      Pod linkami znajdują się informacje na temat bezpieczeństwa uczniów w środkach transportu zbiorowego

      list_men_mi_gis.pdf​​​​​​​

      wytyczne-gismzi-_men-_dotyczace-_transportu.pdf​​​​​​​

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godzinie 10.00. 

      Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

    • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

      W załączeniu  list Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

      list_ministra_edukacji_narodowej_z_okazji_rozpoczecia_roku_szkolnego_2020-2021.pdf

    • POWSZECHNY SPIS ROLNY

      Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie.

      Spis_rolny_2020_-_artykul.doc​​​​​​​

    • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY


    • WAKACJE


    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      Harmonogram spotkań

      uczniów z wychowawcami w dniu 26 czerwca 2020r.

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

      Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz przestrzegając zaleceń Ministerstwa Zdrowia i GIS zapraszamy po odbiór świadectw według następującego porządku:

      godz. 830 - klasa II

      godz. 900 – klasa V

      godz. 930 – klasa I

      godz. 1000 – klasa VIII

      godz. 1030 – klasa III

      godz. 1100 – klasa VI

      godz. 1130 – klasa VII

      godz. 1200 – klasa 0

      Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego: założenie maseczki, rękawiczek, zdezynfekowanie rąk przy wejściu do szkoły, zachowanie dystansu społecznego.

      Do szkoły będą mogli wejść tylko uczniowie.  Spotykamy się na górnym korytarzu przed pokojem nauczycielskim.


       

    • „LEKCJA O PATRONIE- ŻOŁNIERZU NIEZŁOMNYM”

      1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 4 marca  przedstawiciele społeczności szkolnej  rozpoczęli ten dzień  od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na  pomniku patrona przed bramą szkolną i tablicą pamiątkową   w budynku szkoły. Następnie odbyła się uroczystość  patriotyczna upamiętniająca to święto państwowe, które obchodzone jest od 2011 r.

      POWITANIE PRZEZ  DYREKTORA  SZKOŁY

      Na uroczystość,   4 marca  2020 roku  w   mury  Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego  w Trzciance przybyli:  Pani Beata  Wójcik- Sekretarz gminy Brańszczyk,  Pani Hanna  Zagożdżon- radna  gminy Brańszczyk,   Pani Marta Gołębiewska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z pracownikami, Pan  Krzysztofa Bereda- dyrektor  Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku, dyrektorzy  szkół z terenu gminy Brańszczyk wraz   z uczestnikami konkursu literacko-plastycznego” Portret bohatera życiem pisany….” i  nauczycielami –opiekunami:  Pani Iwona  Kulasińska- dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza   w Brańszczyku,  Pani Katarzyna Bloch- dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II   w Białymbłocie , Pani Renata Jechna-  p.o. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu,  Pan Krzysztof Wawrzyńczak- dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II  w Nowych Budach , Pani Karolina  Dobosz-  dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie ,  Pan Marcin  Kowalski – p.o. dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej         w Turzynie,  Pani Justyna  Pułaska –przedstawicielka   Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.

      Gorąco i serdecznie  powitani  zostali Honorowi  Goście: babcie i dziadkowie  naszych uczniów , którzy są  dla nas cennym źródłem informacji o Patronie ,  zawsze  obecni na naszych uroczystościach. Słowa pozdrowienia skierowali  do nas członkowie Stowarzyszenia Lotników Polskich na czele z Panem Kazimierzem Pogorzelskim, Honorowym Obywatelem Gminy Brańszczyk, które przekazane zostały przez dyrektora szkoły.

      WPROWADZENIE  W  TEMATYKĘ  SPOTKANIA  I  CZĘŚĆ  ARTYSTYCZNA

        Los wyznaczył Piotrowi Kulasińskiemu, naszemu Patronowi,  czas próby  w momencie tragicznych zawirowań polskiej historii. W 1945 roku żołnierze okupacyjnego podziemia musieli zdecydować, czy godzą się na narzucony siłą Polsce niewolniczy ustrój,   czy też nie składając broni walczą dalej o wolną ojczyznę. Patron naszej szkoły zdał egzamin z patriotyzmu a  za wierność niepodległościowym  ideałom zapłacił  najwyższą cenę.  Jako kontynuatorzy Jego dzieła wciąż poszukujemy odpowiedzi, dlaczego  naszą ojczyznę doświadczył los, kiedy swoje młode życie za wolność ojczyzny oddawali jej najlepsi synowie.

      Dyrektor  szkoły zaprosiła  na „Lekcję o Patronie ” z udziałem naszych uczniów, którzy przedstawili  „ PORTRET BOHATERA ŻYCIEM  PISANY….”,  Osoby, która jeszcze nie tak dawno stąpała po tych samych ścieżkach, co obecni uczniowie i absolwenci naszej  szkoły. Część artystyczna powstała  na okoliczność upamiętnienia tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, według autorskiego scenariusza opracowanego przez Panią Mirosławę Kurowską- opiekuna koła artystycznego i wychowawcę klasy ósmej. Atmosferę tamtych dni przywołała  część artystyczna, w której udział  wzięli  uczniowie  klasy piątej: Gabriela Zdziarstek ,Kornelia Żabik,   Zuzanna Urbaniak, Wiktoria Urbaniak,  Weronika Szerzeń, Natalia Oleksiak, Patrycja  Bajor, Kuba Wiśniewski,  uczennica  z klasy VII : Maja Kania, uczniowie z klasy  ósmej: Agnieszka  Kurowska , Karolina Pułaska,  Filip Zdziarstek, Cyprian Paź,  Hubert Wróbel, Maksymilian Bajor i Przemysław Tryc. Podczas  występu  uczeń klasy ósmej przedstawił fragment swojego wywiadu   z najstarszą mieszkanką naszej miejscowości, Panią Czesławą Sarnacką, który został zamieszczony w pozycji książkowej : „MIEJSCE  URODZENIA. Historie  lokalne spisane przez uczniów Akademii Młodego Obywatela Jana Karskiego  wydanej  przez Fundację Edukacyjną im. Jana Karskiego    w  ramach w/w  projektu,  w  roku szkolnym 2017/18.

      WYSTAWY  TEMATYCZNE

      Po części artystycznej uczestnicy uroczystości obejrzeli dwie wystawy na temat:

      -„Rotmistrz Witold Pilecki – POLAK, MĄŻ, OJCIEC, BOHATER” udostępnionej przez GDK w Brańszczyku

      - „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe w latach 1944-1963” opracowanej przez IPN.

      Dekorację stanowiły nagrodzone  i wyróżnione prace plastyczne uczniów.

      ROZSTRZYGNIĘCIE   GMINNEGO  KONKURSU  PLASTYCZNO- LITERACKIEGO „ PORTRET BOHATERA  ŻYCIEM PISANY…..” POD PATRONATEM  WÓJTA  GMINY  BRAŃSZCZYK

      Na konkurs wpłynęło 80 prac; 57 plastycznych  : w  kategorii kl. I-III- 24 prace , w kategorii kl.  IV-VI-17 prac,w kategorii kl.VII-VIII-16 prac, zaś  literackich 23, w kategorii  kl. IV-VI- 10 prac, kl. VII-VIII- 13 prac.

      Ogłoszenia wyników,  wręczenia dyplomów i nagród w imieniu Wójta Gminy Brańszczyk dokonała Sekretarz Beata Wójcik i dyrektor szkoły w Trzciance.

      Laureaci konkursu plastycznego

      kategoria kl. I-III

      I miejsce - Natalia Mróz – kl. III

                         Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku

      II miejsce – Lena Bala – kl. II

                          Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach

      III miejsce – Alan Żach – kl. I

                          Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      Wyróżnienia:

        – Juliusz Jarosz Lasota – kl. III

                          Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach

       – Izabela Rosińska – kl. II

                          Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Leśnej Placówki AK ,,Mrowisko” 

                          w Knurowcu

       – Lena Rudzka – kl. II

                          Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach

       – Sandra Dudek – kl. II

                          Szkoła Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie

       

       

      kategoria kl. IV-VI

      I miejsce – Bartosz Szulkowski – kl. V

                          Szkoła Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie

      II miejsce – Patrycja Roguszewska – kl. V

          Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Leśnej Placówki AK ,,Mrowisko”  w Knurowcu

      III miejsce – Julia Podlasin – kl. V

                           Szkoła Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie

      Wyróżnienia:

       – Jakub Marszał – kl.VI

                           Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

       – Michał Kuchta – kl. V

                            Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

       – Patrycja Bajor – kl. V

                            Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

       

       

      kategoria kl. VII-VIII

      I miejsce– Hubert Ślesicki – kl. VII

      Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Leśnej Placówki AK ,,Mrowisko” w Knurowcu

      I miejsce – Zofia Zalewska – kl. VIII

                          Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      II miejsce – Karolina Pułaska – kl. VIII

                          Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      II miejsce – Filip Zdziarstek – kl. VIII

                           Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      III miejsce – Iga Rajchenbach – kl. VIII

                           Szkoła Podstawowa  im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku

      III miejsce – Klaudia Pujer – kl. VIII

                           Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

       

         Wyróżnienia:

       - Natalia Jaroszewska – kl.VII

                           Zespół Szkół Specjalnych  w Brańszczyku

       – Dominik Celiński – kl.VIII

                           Zespół Szkół Specjalnych  w Brańszczyku

       – Mateusz Masalski – kl.VIII

                           Zespół Szkół Specjalnych  w Brańszczyku

       – Aleksandra Fydrych – kl.VII

                           Szkoła Podstawowa  im. Henryka Sienkiewicza   w Brańszczyku

      – Damian Komor – kl.VII

                           Szkoła Podstawowa  im. Piotra Kulasińskiego  w Trzciance

       

      Laureaci konkursu literackiego

      kategoria kl.IV – VI

      I miejsce - Gabriela Zdziarstek – kl.V

                         Szkoła Podstawowa  im. Piotra  Kulasińskiego  w Trzciance

      II miejsce - Wiktor Dańczyszyn - kl. V             

                          Szkoła Podstawowa  im.Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie

      III miejsce – Kacper Michał Dziubiel – kl.VI

                           Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach

      Wyróżnienia:

      - Nikola Dominiak – kl.VI

                           Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turzynie

       – Szymon Rosiński – kl.VI

                           Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turzynie                                                                     

       

      kategoria kl. VII – VIII

      I miejsce  - Agnieszka Kurowska – kl.VIII

                          Szkoła Podstawowa  im. Piotra  Kulasińskiego  w Trzciance

      I miejsce – Zuzanna Zdziarstek – kl.VIII

                          Szkoła Podstawowa  im. Piotra  Kulasińskiego  w Trzciance

      II miejsce – Julia Łapińska – kl.VIII

                          Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach       

      II miejsce – Julia Napiórkowska – kl.VII  

                           Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Leśnej Placówki AK ,,Mrowisko”

                           w Knurowcu

      III miejsce – Oliwia Nasiadka – kl.VIII

                            Szkoła Podstawowa  im. Piotra  Kulasińskiego  w Trzciance

      III miejsce – Magdalena Rudzka – kl.VII

                            Szkoła Podstawowa  im. Papieża  Jana Pawła II w Nowych Budach       

      Wyróżnienia:

       – Aleksandra Poplewska – kl.VII

                            Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie

      – Jakub Proć – kl.VIII

                             Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie

       

       Prace   literackie  i plastyczne nagrodzone miejscami I-III i wyróżnione tworzą biuletyn okolicznościowy, który opracowała Pani Ewa  Szymańska. Otrzymali go obecni  uczestnicy  konkursu, nauczyciele – opiekunowie, dyrektorzy szkół i zaproszeni goście. 80 dyplomów dla uczniów biorących udział  w konkursie  i 8 dyplomów- jako podziękowania dla szkół  opracowała Pani Marta Wyszomirska  i Pani Agata Komor. O dekorację zadbała Pani Bożena Tarcicka i Pani Mirosława Kurowska. Prace przygotowawcze wspierali pracownicy obsługi naszej szkoły.

      PODZIĘKOWANIA  kierujemy do:

      - Pana Wiesława Przybylskiego – Wójta Gminy Brańszczyk za patronat nad „ Gminnym Konkursem Literacko- Plastycznym: „ PORTRET BOHATERA ŻYCIEM PISANY…”, fundatora nagród książkowych dla laureatów, wyróżnionych i biorących udział uczniów   w w/w konkursie,

      - dyrektorów szkół i zaproszonych GOŚCI za obecność wśród nas i świadczenie                                     o przywiązaniu do  naszej „ małej” Ojczyzny,  Jej  historii i  lokalnego  BOHATERA- ŻOŁNIERZA NIEZŁOMNEGO,

      - nauczycieli- opiekunów uczniowskich  prac konkursowych:  Marzeny  Zając, Jolanty Nasiadki, Jolanty Paczkowskiej, Doroty Owsianko, Stanisławy Puścian, Małgorzaty Wróbel, Beaty Wawrzyńczak, Bożeny Wiśniewskiej, Jolanty Zalewskiej, Grażyny Góreckiej,  Małgorzaty Podlasin, Hanny Mróz,  Doroty Kalińskiej, Marzeny Sokołowskiej, Justyny Pułaskiej, Marty Wyszomirskiej,  Ewy Szymańskiej, Mirosławy Kurowskiej, Honoraty Pękul, Bożeny Tarcickiej, Agaty Komor,  Emili Knochowskiej.

      -  Pani Jolanty Nasiadki- przewodniczącej Rady Rodziców

                                                                                                                    

                                                                                                         Honorata Pękul, Marta Wyszomirska,

                                                                                                          Ewa Szymańska, Adela Kaczyńska

    • PISMO KO W WARSZAWIE

       

         pismo_koniec_roku(1).pdf

                                                Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych

                                                          województwa mazowieckiego

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypominam o obowiązującym na terenie całego kraju stanie epidemii i związanymi z tym ograniczeniami.

      W związku z powyższym procedurę wydania świadectw dyrektor szkoły powinien ustalić w taki sposób, aby ich odbiór przez uczniów odbywał się z zachowaniem dystansu społecznego, w jak najmniejszych grupach lub indywidualnie oraz przy stosowaniu odpowiednich środków ochrony. Uczeń może odebrać świadectwo szkolne także w innym dniu.

      Zwracam uwagę, że aktualna sytuacja uniemożliwia organizowanie na terenie szkół tradycyjnych spotkań, apeli i akademii. Proszę Państwa o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego przy planowaniu zakończenia zajęć, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli.

                                                                                Z wyrazami szacunku

                                                                           Mazowiecki Kurator Oświaty

                                                                                 Aurelia Michałowska

    • KONCERT ŻYCZEŃ DLA TATY

      Gminna Biblioteka w Brańszczyku zaprasza na Koncert Życzeń dla Taty

    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      EGZAMIN_OSMOKLASISTY_2020_r.pdf​​​​​​​


      EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 r.-

      informacje dla ucznia i rodzica


      Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

      Jest on przeprowadzany w formie pisemnej.



      Egzamin odbędzie się w dniach 16, 17, 18 czerwca 2020 r. 

       

      Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
      a. język polski
      b. matematykę
      c. język obcy nowożytny.


      16 czerwca 2020 r. – wtorek- JĘZYK POLSKI

      Test z języka polskiego rozpocznie się o godzinie 900 i będzie trwał 120 minut. 


      Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu  z języka polskiego może zostać przedłużony o 60 minut.


      17 czerwca 2020 r. – środa - MATEMATYKA

      Test z matematyki rozpocznie się o godzinie 900 i będzie trwał 100 minut.  


      Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu                              z matematyki może zostać przedłużony o 50 minut.


      18 czerwca 2020 r.– czwartek - JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY

      Test z języka obcego nowożytnego rozpocznie się o godzinie 900 i będzie trwał 90 minut. 


      Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu  z języka obcego nowożytnego może zostać przedłużony o 45 minut.




      Kluczowe kwestie dotyczące egzaminu ósmoklasisty: 

       

      1.  Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu    z matematyki również linijkę.

      Na egzaminie nie można korzystać  z kalkulatora oraz słowników. 


      2. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

       

      3. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎


      Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć  w informatorach o egzaminie ósmoklasisty opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

      https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/.

       

      4. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut). 


      5. Uczniowie zobowiązani są do samodzielnego rozwiązywania zadań   w czasie egzaminu.

       

      6. Istnieje możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej oraz możliwość złożenia wniosku o weryfikację sumy punktów. 

       

      Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty- 

      do 31 lipca 2020 r.

      Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń- 

      do 31 lipca 2020 r.

      Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym- 

      do 31 lipca 2020 r.

      Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na następujących stronach internetowych:

      CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA

      (zakładka- egzamin ósmoklasisty)

      OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA

      (zakładka- egzamin ósmoklasisty)

    • PROCEDURY

      Procedury postępowania mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników w Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance

      oraz postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19


      Procedury_Trzcianka.pdf​​​​​​​

    • ,,3 MAJ PO KRÓLEWSKU"

      „ 3 maj po królewsku”- lekcje historii z Zamku Królewskiego

      229-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja świętowaliśmy  inaczej niż zawsze.  Wyjątkowość obecnej sytuacji spowodowana  pandemią powoduje, że  każdy z nas tegoroczne, majowe świętowanie zapamięta w sposób szczególny. Aby podkreślić wagę tego jednoczącego nas, Polaków wydarzenia – Zamek Królewski wraz z kadrą naukową przygotował wyjątkową edycję lekcji historii – 3 maj po królewsku. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z oferty edukacyjnej MUZEUM DLA SZKÓŁ, dzięki czemu w atrakcyjny sposób realizowali wymagania podstawy programowej dotyczące tej problematyki.  Uczniowie klas  I – III  zapoznali się z następującymi tematami:

      1.      Rejtan - na ratunek Polsce. Historia bohatera sprzed 200 lat.

      2.      Pierwsi w Europie. Nowoczesny dokument z 3 maja.

       

      Uczniowie klas V- VI  realizowali dwa pierwsze tematy, natomiast  ze wszystkimi zagadnieniami pracowali  uczniowie  klas VII- VIII:

       

       1.      Jak rządzono kiedyś? Z historii polskiego parlamentaryzmu.

      2.      Tadeusz Rejtan - bohaterowie i zdrajcy na obrazie Jana Matejki.

      3.      Zgoda sejmu to sprawiła..., czyli o Konstytucji 3 maja.

      4.     Trzeci maja w obrazach i literaturze.

      Każda lekcja została  zilustrowana powiązanym tematycznie filmem:

       „ Historia parlamentaryzmu”, Mistrz Matejko maluje historię – Rejtan. Upadek Polski”,

      „O tym, jak 3 maja powstał naród wolny”, „ Konstytucja 3 Maja w obrazach i literaturze”.

       

       Zadania w aplikacji dla uczniów  oraz wypełnianie kart pracy po każdej lekcji  systematyzowały  uczniowską wiedzę na temat:  Konstytucji 3 maja,  aktu prawnego Konstytucji 3 maja, czy też reprodukcji  obrazu Jana Matejki Konstytucja 3 maja. Uczniowie świetnie sobie poradzili z wykonaniem następujących zadań: rozwiązywali tematyczne krzyżówki, układali chronologicznie wydarzenia, łączyli twórców z ich dziełami, przyporządkowywali daty do wydarzeń, dopasowywali utwory muzyczne do obrazów i określenia do osoby oraz łączyli w pary tytuły utworów z gatunkami literackimi.

      Mimo, że osobno, to  byliśmy razem. W obecnym  2020 roku, pomimo wielu trudności staraliśmy się zachować tradycję świętowania narodowych rocznic: Konstytucji 3 maja, Międzynarodowego Święta Pracy, Dnia  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

                                                                                                                                        

                                                                                                                             Honorata Pękul

    • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

    • KONSULTACJE DLA KLAS V - VIII

               Drogi Uczniu

                  otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się  z procedurami i harmonogramem.

      Zgłoś swój udział w konsultacjach nauczycielowi (poprzez e-mail) co najmniej jeden dzień wcześniej do godziny 18.00.

      Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie   lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych  i lekarza.

      Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.

      Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

      W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.

      Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne  do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

      Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

      Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

      Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,  w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

      Korzystaj wyłącznie z głównego wejścia do budynku.

      Przybywając na konsultacje nie korzystasz z szatni, okrycie wierzchnie zabierasz ze sobą do pomieszczenia,   w którym odbywa się spotkanie.


      Do zadań RODZICÓW należy:


      Zaopatrzenie dziecka w maseczkę.

      Dopilnowanie, aby uczeń nie wychodził na konsultacje zbyt wcześnie i nie stał pod szkołą.

      Dostarczenie do placówki drogą meilową na adres wychowawcy uzupełnionej Deklaracji oraz Oświadczenia rodzica/ opiekuna prawnego (załącznik nr 1 i załącznik  nr 2 do pobrania ze strony szkoły).

                         HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLAS V-VIII

      harmonogram_.jpg

    • OGŁOSZENIE - BIBLIOTEKA

      OGŁOSZENIE BIBLIOTEKA!!!!

      1. Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance od dnia  3 czerwca 2020 r. rozpoczyna przyjmowanie wypożyczonych książek  i podręczników.
      2. Informujemy również o czasowym braku wolnego dostępu do bibliotecznego księgozbioru.
      3. Ze względu jednak na występowanie epidemii koronawirusa, zwroty książek będą odbywać się na określonych zasadach, z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

       

      1. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek / podręczników powinien być  w maseczce i rękawiczkach.
      2. Po wejściu do szkoły prosimy  korzystać ze stanowiska do dezynfekcji rąk.
      3. W celu uniknięcia grupowania się osób, w świetlicy szkolnej (tam gdzie będą składowane książki) w tym samym czasie może przebywać 1 osoba. Pozostali powinni czekać na zewnątrz Sali.
      4. Obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości (2 metry) od innych osób.
      5. Poszczególne klasy zwracane  książki układają na przygotowanych i podpisanych stolikach  w świetlicy: wtorek, środa i czwartek w godz. 9.00-12.00. Każdy uczeń /rodzic zostawia książki w reklamówce lub innym dowolnym opakowaniu wraz z załączoną na kartce informacją zawierającą:
      1. Imię i nazwisko ucznia, klasa.
      2. Nr książki (znajduje się przy pieczątce) i tytuł książki.
      3. Datę zwrotu (ponieważ ze względów bezpieczeństwa,  książki muszą przejść wymaganą kwarantannę - do 14 dni).  Po zakończonej kwarantannie książki  zostaną włączone do księgozbioru.
      4. Czytelny podpis osoby zwracającej książki.
      5. W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki, prosimy   o odkupienie książki (najlepiej taki sam tytuł).

       

      1. Zwrot podręczników od dnia 15 czerwca (może być też data wcześniejsza,  jeżeli pozwala  na to stopień realizacji podstawy programowej  w poszczególnych klasach. Decyzja należy do nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Prosimy każdorazowo o kontakt  z wychowawcami klas.
        1. Wychowawca powiadamia rodziców przez dostępne kanały kontaktu o terminie zwrotów podręczników.
        2. Podręczniki powinny być zwracane w kompletach, prosimy o usunięcie foliowych okładek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę zwracanej książki (usunięcie zapisanych notatek, wyprostowanie pogiętych kartek,  itp.).
        3. Za podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są dokonać wpłaty na podane konto, o czym zostaną poinformowani.
      2. Ewentualne zapytania prosimy kierować bezpośrednio do nauczycieli pracujących w bibliotece tj. pani Katarzyny Kielisiak i pani Renaty Samsel, w przypadku podręczników -  również do wychowawców klas.
      3. Powyższe wytyczne zostały opracowane na podstawie rekomendacji opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Bibliotekę Narodową , wskazówek  Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz zgodnie z Procedurami Bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance  w związku     z uruchomieniem placówki od 25 maja 2020 roku.
    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć