• Udział uczniów klasy III w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

      W październiku 2019 r. klasa III przystąpiła do II edycji konkursu dla szkół podstawowych
      pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs miał na celu inspirację dzieci
      do samodzielnego i codziennego czytania oraz budzenie odpowiedzialności
      za środowisko naturalne.      
      W ramach konkursu, szkoła otrzymała  od sieci sklepów Biedronka nieodpłatnie zestawy książek „Gang Słodziaków: „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”, maskotki oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które  pomagały dzieciom  w codziennym czytaniu.
      W ramach konkursu przeprowadziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a uczniowie:

      -stworzyli dekorację klasy z Magicznym Drzewem Słodziaków;

      -z wielką uwagą i ciekawością wysłuchali opowiadań R. Piątkowskiej. W toku wywiązanej dyskusji rozgryźli magię prawdziwej przyjaźni;

      -podczas warsztatów: „Słodziaki na tropie odkryć” słuchali opowieści o lesie, poznawali sposoby segregowania śmieci oraz ich recyklingu, posadzili sadzonki sosny;

      -wykonali podobizny bohaterów książki z elementów nadających się do recyklingu;
      -uczestniczyli w zabawach ruchowych:
      Wykradanie  Słodziaków, Rekiny i Słodziaki, Wyścig Słodziaków, Znajdź Młodziaka;

      -odczytując  kod zapisany  za pomocą maty i kubków, ułożyli  postać pszczółki Poli.

                 
                                                                                   
                                                                                     Wychowawca klasy III Emila Knochowska
       

    • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE ,,SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

    • WYCIECZKA DO CIECHANOWA I OPINOGÓRY

    • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      W naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Dyskotekę  uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Nasi uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przygotowali ciekawe  wróżby. Wróżby te pobudziły uczniowską wyobraźnię, kreatywność, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Świece, lampiony, księgi dodawały tajemniczości całej scenerii. Wszyscy bawili się doskonale, było pełno zabawy i śmiechu.

      Ewa Szymańska

    • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

      20 listopada 2019 roku w nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Kolor niebieski towarzyszył Nam we wszystkich działaniach podejmowanych tego dnia. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.  Przystroiliśmy korytarz niebieskimi balonami. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia w oparciu o scenariusze UNICEF dla dzieci z oddziału przedszkolnego i dla uczniów klas V-VIII.

      Podczas wspólnego apelu:

      1. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na: ,,Hasło o prawach Dziecka” zorganizowany dla uczniów klas I-III oraz konkurs na: ,,Wiersz o prawach dziecka” dla klas V-VIII.

      2. Przedstawiona została prezentacja multimedialna: ,, Prawa dziecka- twoje prawa”.

      3. Uczniowie obejrzeli film animowany pt.: ,,Prawa dziecka z Ruby i Jackiem”.

      4. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotkę o prawach dziecka.

       

      Koordynatorzy przeprowadzonych działań:

      Agata Komor, Marta Wyszomirska

    • ,,SZKOŁA DO HYMNU"

      Nasza szkoła  włączyła  się w akcję „Szkoła do hymnu”.  8 listopada uczniowie i nauczyciele odśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

    • APEL SZKOLNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      11 listopada 1918r. to niezwykle ważna  data dla każdego Polaka. Skłania do refleksji
      nad patriotyzmem, wartością wolności i niepodległości. Dzień ten, jest symbolem nie tylko wiary i miłości do Ojczyzny ale także symbolem walki  i zwycięstwa. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną niepodległość i wróciła na mapę Europy.    
      Aby podziękować za niepodległą i wolną Ojczyznę uczniowie klasy III, w dniu 8 listopada 2019 r. przedstawili program słowno-muzyczny. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa pieśni patriotycznej: „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”.      
      Część artystyczna wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń historycznych – od utraty wolności,  poprzez rozbiory Polski aż po jej odzyskanie. Młodzi aktorzy recytowali wiersze,  śpiewali  pieśni o tematyce patriotycznej. Odegrali  scenkę,  podczas której przedstawili tragiczne losy Ojczyzny i trudną Jej drogę do odzyskania  wolności. Uczcili pamięć minionych lat, bohaterstwo, męstwo i waleczność naszych przodków. Wyrazili swoje uczucia do Ojczyzny wykazując w ten sposób wzorową postawę patriotyczną.     
      Nastrój uroczystości podkreślała również dekoracja przedstawiająca orła unoszącego się nad  konturem Polski, skąpanego w biało - czerwonych  sercach, „podarowanych przez dzieci”.  
      Uczniowie kl.III mogą powiedzieć już dziś za autorem wiersza Władysława Bełzy:        
      „Lecz jakimkolwiek 

      Iść będę szlakiem: 

      Zawsze zostanę 

      Dobrym Polakiem!”              
      Społeczność szkolna  z zaciekawieniem wysłuchała programu słowno-muzycznego przedstawionego przez młodych uczniów. Nagrodziła ich gromkimi brawami.
      Dzięki lekcji patriotyzmu zgromadzeni na akademii uświadomili sobie, jak ważna jest
      w życiu młodego człowieka Ojczyzna i życie w wolnym kraju.
      Akademia z udziałem uczniów klasy III oraz udział w akcji MEN „Szkoła dla hymnu” podkreślają pełne zaangażowania uczniowskie w działania z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w nasze szkole.
                                                                                                                            Emila Knochowska
                                                                                                                            wychowawca  kl.III

    • CERTYFIKAT Code Week 2019, czyli Europejski Tydzień Kodowania za nami….

      W bieżącym roku szkolnym, Europejski Tydzień Kodowania odbywał się w dniach 7-15 października 2019r. Nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Zgłoszenia zostały wysłane i zatwierdzone  jako wydarzenia na stronie codeweek.eu.

      EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe.  Została zapoczątkowana w 2013r. Organizowana jest na terenie całej Europy,  w ramach której europejskie państwa, w tym także Polska,  rywalizują ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować wcześniej rozpoczętą  przygodę z programowaniem. Pokazuje, że programowanie pomaga zrozumieć otaczający nas świat, może być ciekawe, interesujące i przydatne.

      Uczniowie wykonywali zadania związane z kodowaniem, które zostały wcześniej zaproponowane przez organizatorów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „Uczymy Dzieci Programować”. Do wykonania zadań  podchodzili z wielkim zaangażowaniem. Dzięki nim rozwijali swoją kreatywność, logiczne myślenie, uczyli się strategii działania. Kontynuowali zaczętą na początku roku szkolnego przygodę z kodowaniem. Ćwiczyli umiejętność współpracy i zgodnej rywalizacji w grupie. Mieli do tego stworzonych szereg możliwości. Wykorzystywali program Scratch, matę edukacyjną do kodowania  i kolorowe kubki. Wspólna nauka i zabawa podczas kodowania sprawiała im wielką radość  i satysfakcję. Mam nadzieję, że programowanie wraz z upływem czasu stanie się dla moich uczniów wielka pasją.    
      Za przeprowadzone działania nasza szkoła została wyróżniona certyfikatem CodeWeek 2019.

                                                                                 Wychowawca klasy III Emila Knochowska

    • KINO OBJAZDOWE

      4 listopada uczniowie obejrzeli film pt.:,,Kraina Cudów”. To kolorowa, magiczna animacja. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych, mówiących zwierząt. Głównym celem oglądania filmu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.

                                                                                                                                                             Ewa Szymańska

    • PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA

      28 października gościliśmy w murach naszej szkoły znanego muzyka, który zaprezentował program pod  hasłem: ,,Stanisław Moniuszko i narodziny polskiej opery". Uczniowie poznali muzykę wielkiego kompozytora. Spotkanie muzyczne wszystkim się podobało.  Świadczą o tym chętnie wykonywane przez uczniów zabawy rytmiczne, które wymagały skupienia i spostrzegawczości.

                                                                                                                                        Ewa Szymańska

    • PASOWANIE NA UCZNIA


      Pasowanie na ucznia klasy I

       

       24 października 2019 r. zapisał się dla uczniów kl. I Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance w sposób szczególny. Tego dnia  złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej naszej szkoły.                                         

      W pięknie udekorowanej sali zgromadziła się społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz licznie przybyli rodzice. Naszej uroczystości przyświecało hasło: „Dzisiaj ślubować z honorem możemy, jak być dobrym uczniem doskonale wiemy.” Uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaprezentowali bogaty program artystyczny. Pierwszoklasiści podczas występu udowodnili, że potrafią ładnie recytować oraz śpiewać.

      Po części artystycznej uczniowie odśpiewali hymn szkoły.  Złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły,  a następnie aktu pasowania, specjalnie na tę okazję przygotowanym ołówkiem,  dokonała Pani dyrektor Honorata Pękul. Pierwszacy przyrzekali, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor życząc pierwszoklasistom samych sukcesów wręczyła każdemu uczniowi akt pasowania, pamiątkowy medal oraz pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną. Była to podniosła chwila, do której uczniowie długo się przygotowywali pod kierunkiem wychowawczyni Agaty Komor i wsparciu Pani Bożeny Tarcickiej i Pani Marty Wyszomirskiej. W części artystycznej wspierając pierwszaków,  swoje role odegrali: Nela Sarbiewska-uczennica klasy II oraz uczniowie klasy V- Wiktoria i Zuzanna Urbaniak, Gabriela Zdziarstek, Kornelia  Żabik oraz Bartosz Rak.

      W tej podniosłej chwili zabrali głos przedstawiciele rodziców, którzy złożyli swoim pociechom życzenia i na ręce wychowawczyni przekazali upominek do klasy. Wychodząc naprzeciw założeniom realizacji  podstawy programowej  doskonałym upominkiem stała się mata do kodowania.

      Uroczystość zakończyła się wręczeniem drobnych upominków  od starszych koleżanek i kolegów.

      Następnie odbyła się sesja zdjęciowa, a w dalszej kolejności  czekał na pierwszoklasistów  pyszny tort i słodki  poczęstunek, o który zadbali  rodzice.

                                          Drodzy pierwszoklasiści!

               Życzę Wam wysokich wyników w nauce oraz wzorowego zachowania. Niech pobyt w szkole będzie dla Was cudowną przygodą. Niech szkoła stanie się dla Was „drugim domem”, w którym będziecie czuć się bezpiecznie.

      Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej bardzo ważnej dla uczniów klasy I uroczystości.

      Mam nadzieję, że ten  wyjątkowy i wspaniały dzień  na długo pozostanie  w Waszej  pamięci.

       

                                                                                           Wychowawca klasy I

       

       

    • SPOTKANIE Z OSP TRZCIANKA - POKAZ PIERWSZEJ POMOCY


      17 października odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z klas 0-VIII ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Strażacy opowiedzieli uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru alarmowego  112. Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków i ratownika medycznego. Uczniowie zostali zapoznani   z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji  i oceną poszkodowanego  oraz  kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.  Duże wrażenie na dzieciach zrobiły „fantomy”, na których  uczyły się podstaw reanimacji  pod czujnym okiem naszych gości. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i  życia. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, każdy uczeń chętnie brał w nich udział.

                                                                                                                                                  Ewa Szymańska

    • APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA


      Dnia 11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na który  przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie. Młodzi artyści pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego pana T. Łyskawego wyrazili swoje podziękowanie  i słowa uznania dla trudnej pracy nauczyciela. W humorystyczny sposób przedstawili, jak wygląda na co dzień praca nauczyciela.  Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku szkolnym Nagrodę Dyrektora otrzymali nauczyciele:  p.A.Komor, p.E.Knochowska, p.B.Tarcicka, p.T.Łyskawy oraz pracownicy obsługi: p.E.Hawryluk, p.A.Fijałkowska. Pani dyrektor H.Pękul podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich ciężką pracę, cierpliwość, serdeczność, wyrozumiałość i serce okazywane na co dzień. W dalszej części spotkania słowa wdzięczności skierowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie głos zabrała p.Justyna Pułaska, która w imieniu Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w edukację i wychowanie dzieci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.   

                                                                 Ewa Szymańska

    • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    • WIECZORNICA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

      4 października odbyła się ,,Wieczornica Pieśni Patriotycznych" w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej  i 75 rocznicę powstania warszawskiego

    • PRELEKCJA I FILM NT. STANISŁAWA POMIAN - SRZEDNICKIEGO


      4 października odbyła się prelekcja i film nt. Stanisława Pomian - Srzednickiego, I Prezesa Sądu Najwyższego w Odrodzonej Polsce (1917-1922). Spotkanie poprowadziła praprawnuczka p.Agnieszka Battelli. Stanisław Srzednicki urodził się w 1840 roku w Brańszczyku. Był prawnikiem, prezesem, sędzią, a przede wszystkim oddanym patriotą. W niedzielę 6 października  poczet sztandarowy z naszej szkoły wziął udział w uroczystościach odsłonięcia pierwszego w Polsce popiersia Stanisława Pomian Srzednickiego.

                                                                                                      Ewa Szymańska

    • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

      2 października Samorząd Uczniowski  zorganizował dyskotekę szkolną  z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy świetnie się bawili. Muzyka porywała do tańca nawet opornych tancerzy. Kulminacyjnym punktem dyskoteki były różne konkurencje przygotowane dla chłopców, przy których wszyscy bawili się znakomicie. Dyskoteka była bardzo udana. Dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                                   Ewa Szymańska

    • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


      Dnia 26.09.2019r w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych dla klas 0-III. Założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej, jako bogactwa, które należy rozwijać oraz pielęgnować. Głównym celem tej inicjatywy było wspieranie nauki języków obcych wśród najmłodszych. W tym dniu dla uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji m.in. kolorowa gazetka, dekoracja oraz wspólne śpiewanie piosenek angielskich z użyciem wcześniej wykonanych rekwizytów. Uczniowie klas 0-III poznali takie piosenki jak: „Make a circle”, „Baby Shark”, „Octopus”, „On, In, Under, By”, „Walking Walking” oraz „Bye Bye”. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tym dniu, jak również z wielką energią śpiewali piosenki, które wspólnie przyswajaliśmy sobie w tym dniu.

      Święto języków zostało zorganizowane przez P. Adelę Kaczyńską oraz P. Emilię Knochowską.                                                           

                                                                                      Adela Kaczyńska

      W naszej szkole z okazji Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września, odbył się konkurs szkolny dla klas I-VIII pt. „Mój własnoręcznie wykonany słownik”. Organizatorem konkursu była P. Adela Kaczyńska. Uczniowie wykonali bardzo owocne prace, które zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Dawid Szymański z klasy VII, drugie miejsce zajęła uczennica klasy VIII - Zofia Zalewska, natomiast trzecie miejsce zajęła Oliwia Nasiadka, również uczennica z klasy VIII. W konkursie zostały również wyróżnione prace: Damiana Komor z klasy VII oraz Kacpra Rowińskiego z klasy VI. Gratulacje dla zwycięzców.

                                                                                                    Adela Kaczyńska

    • SPOTKANIE POŁĄCZONE Z KONKURSEM EKOLOGICZNYM ,,ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII"

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego
      Trzcianka
      07-221 Brańszczyk
    • (029) 679-44-94

    Galeria zdjęć