,,Wdzięczność nasza nie zna granic” pod takim hasłem 17 października odbyły się obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Dzień Nauczyciela to szczególny dzień. Mamy okazję obdarować naszych pedagogów ciepłymi słowami, złożyć życzenia, podziękować za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację.
Część artystyczną rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Patrycja Głowacka z klasy VI, która ciepło powitała wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów i zaprosiła na występy uczniów.. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy IV przedstawiając scenkę pt. ,,Nauczyciel na emeryturze i wnuk Adaś”. W rolę nauczycielki wcieliła się Wiktoria Kania z kl.IV, zaś rolę wnuczka odegrał Mariusz Sztorc z kl.IV. Emerytowaną nauczycielkę odwiedzili dawni uczniowie, gdyż ich ,,wdzięczność nie znała granic”. Po wielu latach, już jako policjant, dziennikarka, pielęgniarka i uczony zawitali do nauczycielki, aby podziękować za rady i wskazówki, dobre przykłady przekazane w szkole. Poźniej najmłodsi uczniowie z klasy 0 zaśpiewali piosenkę pt. ,,Naszym nauczycielom”. W dalszej części przewodnicząca SU zaprosiła na twórczy występ uczniów z klasy IV,V,VI. Występ, który został przygotowany przez samych uczniów jako prezent-niespodzianka dla nauczycieli i pracowników obsługi. I udało się. Uczniowie popisali się swoim kunsztem aktorskim, wokalnym, tanecznym. Przygotowali dla nauczycieli i pracowników różne zadania do wykonania. Powołane jury umiejętnie oceniało rywalizujące ze sobą grupy.
Po występie artystycznym głos zabrała pani dyrektor Honorata Pękul, która nauczycielom i pracownikom życzyła pięknych i szlachetnych pomysłów, cierpliwości i wrażliwości. Następnie w uznaniu osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej p.dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: p.Barbara Kania, p.Agata Komor, p.Bogdan Wasilewski, p.Ewa Szymańska. Wśród pracowników obsługi p.dyrektor nagrodziła p.Alinę Fijałkowską, p.Teresę Walczak, p.Elżbietę Hawryluk. Po wręczeniu Nagród Dyrektora przedstawiciele SU wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi składając najserdeczniejsze życzenia. Następnie głos zabrała p.Ewa Rowińska - z-pca przewodniczącej Rady Rodziców, składając wszystkim nauczycielom na czele z panią dyrektor i pracownikom najlepsze życzenia. Podziękowała za codzienną pracę, troskę i wysiłek wkładany w edukację dzieci. W podziękowaniu Rodzice wręczyli nauczycielom i pracownikom słodkie upominki. Na tym część artystyczną zakończono. Za rok ponownie będziemy świętować Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
Od 9 do 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Początki tego nietypowego święta sięgają 1953 roku. Tydzień ten został ustanowiony z myślą o pokoju na świecie. Współcześnie jest przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania listów. Pod koniec 2009 roku narodziła się ,,Marzycielska Poczta”.Jest to społeczna inicjatywa. Akcja ta jest otwarta i każdy może wziąć w niej udział. Uczniowie z naszej szkoly przyłączyli się do tej wolontariackiej akcji. Chętni uczniowie pisali listy do chorych dzieci. Listy te, jak czytamy na stronach WWW ,,dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy”. Po zapoznaniu się z listą dzieci należących do ,,Marzycielskiej Poczty” i historią różnych chorób uczniowie wybrali troje dzieci, które zdecydowali się uszczęśliwić, a ich adresy pocztowe odnaleźli w profilach chorych dzieci. W Tygodniu Pisania Listów niektórzy uczniowie postanowili uszczęśliwić siebie nawzajem pisząc do siebie listy, które na wzór poczty walentynkowej zostały dostarczone adresatom. Obchody tego Święta przyczyniły się do pomocy chorym dzieciom, zaś w uczniach wyzwoliły wrażliwość na ludzką krzywdę.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki. Niektórzy spotkali się przy herbatce i słodkościach, inni zorganizowali ognisko. Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta z poszczególnych klas dedykowały piosenki wszystkim chłopcom obecnym na na dyskotece.
29 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli przedstawiciele z poszczególnych klas. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny, każdy wyborca miał prawo do oddania głosu na wybranego przez siebie kandydata. W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniono naszą samorządową reprezentację. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2011/2012 weszli następujący uczniowie:
Przewodnicząca– Głowacka Patrycja
zastępca – Rowińska Weronika
skarbnik- Kukwa Hubert
sekretarz – Kłos Magdalena i Obudziński Bartłomiej
Samorząd Uczniowski działa w oparciu o regulamin zgodnie, z którym uczniowie tworzą roczny plan pracy. Jest on rokrocznie przez nich analizowany i zmieniany. Każdy przedstawiciel ma przydzielone zadanie, z którego musi się jak najlepiej wywiązać. W myśl regulaminu Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie, ale jego reprezentację stanowi Zarząd składający się z przedstawicieli poszczególnych klas. Zostali oni wybrani w demokratycznych, tajnych wyborach.
Wszelkie działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski są inicjowane i przeprowadzane przez uczniów. Opiekun wspomaga swym doradztwem i fachową wiedzą.
O godz. 10:00 w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele naszej szkoły, aby powitać uroczyście nowy rok szkolny 2011/2012. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Honorata Pękul serdecznie witając rodziców, nauczycieli i uczniów. Złożyła wszystkim życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Minutą ciszy uczczono także wydarzenia wrześniowe z 1939roku. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
„ Czy to bajka, czy nie bajka?
Myślcie sobie co tam chcecie.
Najważniejsze, że od jutra znów wakacje są na świecie”.
Dnia 22 czerwca 2011r. pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/11w towarzystwie przedstawiciela organu prowadzącego; Sekretarz Gminy- Danuty Chmielewskiej, nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami i babciami, którzy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie towarzyszył im sztandar szkoły. Dokonując podsumowania pracy szkoły podkreślę jej efekty.
CERTYFIKAT W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO „MAZOWIECKIE TALENTY-SZKOŁA WSPIERAJĄCA UZDOLNIENIA”
Do 65- letniej historii naszej szkoły wpisało się przedsięwzięcie uwieńczone sukcesem. Uzyskaliśmy CERTYFIKAT SZKOŁY WSPIERAJĄCEJ UZDOLNIENIA. Prowadzone lekcje twórczości są przykładem podejmowania nowatorskich rozwiązań. Piękną kartą zapisał się SZKOLNY DZIEŃ TWÓRCZOŚCI. Liczne prace uczniowskie tworzą „ Galerię Twórczych Umysłów”.
WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE I OBYWATELSKIE
W zakresie wychowania patriotycznego i obywatelskiego realizowaliśmy zadania poprzez organizację uroczystości patriotycznej podsumowującej Rok Historii Najnowszej, udział uczniów kl. I-VI w międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim: „ Polak to brzmi dumnie”, odpowiedzieliśmy na zaproszenie PSP im. hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego w Sieczychach zaprezentowaliśmy szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej , wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Plastycznym: „Jestem współczesnym patriotą- kocham kraj, w którym żyję”, dbaliśmy o pomnik, grób Patrona szkoły i żołnierskie mogiły, w dniu 7 maja, w VI rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole uczestniczyliśmy w ostatniej drodze Pani Danuty Rytel, działaczki AK. Pożegnaliśmy świadka wydarzeń historycznych, przyjaciela szkoły. Warto pamiętać, że z Panią D. Rytel współpracowaliśmy od 2003 r.
JAN PAWEŁ II DLA NAS AUTORYTETEM
Nasza szkoła poprzez podejmowane działania wyrażała radość z faktu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze. To wielkie szczęście, ale i zadanie czerpania ze spuścizny, jaką zostawił nam nasz wielki Rodak- błogosławiony Jan Paweł II. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za to, że: „przez cały pontyfikat rozdawał młodym skrzydła, aby mogli wzlecieć”. Swoją wdzięczność wyrażamy od kilku lat prezentując część artystyczną podczas Gminnych Obchodów Światowego Dnia Chorego w Domu Emeryta w Brańszczyku, poprzez udział w uroczystościach ku Czci Jana Pawła II, organizację apeli szkolnych, a także osiągnięcia w konkursach o Papieżu.
UROCZYSTOŚCI WIELOPOKOLENIOWE
Swój niepowtarzalny charakter odegrały spotkania o charakterze środowiskowym: spotkanie opłatkowe w połączeniu z Jasełkami, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka połączony ze świętem Mamy i Taty, dzień otwarty w oddziale przedszkolnym. Udział dzieci 5-letnich,które będą uczęszczać do zerówki w roku szkolnym 2011/12 wraz z rodzicami i babciami w zajęciach pod hasłem: „Witamy i zapraszamy do wspólnej zabawy” pozwoliły na poznanie przez nich nowych zadań. Wspólne gry i zabawy adaptacyjne ukazały maluchom i ich opiekunom rzeczywistość przedszkolną.
WYCIECZKI SZKOLNE WAŻNYM ELEMENTEM PROCESU EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO
Pragnę wyrazić jeszcze raz opinię uczniów, że warto było być uczestnikiem 4-dniowej wycieczki nad morze. Na pytanie: „dlaczego warto poznawać naszą małą Ojczyznę?” udzielali odpowiedzi uczniowie kl. III wraz z wychowawcą i rodzicami po odbytej wycieczce do Kamieńczyka. Wrócili pełni wrażeń poznając Muzeum Etnograficzno- Historyczne, przeprawiając się promem na drugą stronę rzeki Bug.
MIERNIKIEM JAKOŚCI PRACY SZKOŁY SĄ SUKCESY EDUKACYJNE JEJ WYCHOWANKÓW, a tych w roku szkolnym 2010/11 również nie zabrakło. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2010/11.Wśród nich znaleźli się uczniowie z najwyższą średnią, finaliści konkursów, uczniowie, którzy uzyskali średnią 4,75 i powyżej oraz Ci z najwyższą frekwencją.
Natalia Archacka ze średnią ocen 5,54 została Prymusem szkoły. Za osiągnięte wyniki w nauce; potwierdzone sukcesami na sprawdzianie kompetencji szóstoklasisty; w tym pracowitość, sumienność w codziennej pracy uczniowskiej oraz tytuł Mistrza w kategoriach: „MISTRZ MATEMATYKI”, „MISTRZ ORTOGRAFII”. Za swoje osiągnięcia otrzymała z rąk Sekretarza Gminy- Danuty Chmielewskiej gratulacje i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Brańszczyk, zaś z rąk Dyrektora szkoły stypendium szkolne.
Pięciu uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowym zachowaniem zostało uhonorowanych statuetką „Najlepszy absolwent/ absolwentka”. Natalia Archacka rozpoczęła listę nagrodzonych. Kolejnymi uczniami klasy VI uhonorowanymi statuetką, stypendium za osiągnięte wyniki w nauce zostali: Norbert Komor, uczeń, który osiągnął wysoki wynik na sprawdzianie kompetencji szóstoklasisty oraz uzyskał miano: „MISTRZA WIEDZY TECHNICZNEJ” oraz Weronika Kania, której przyznano tytuł: „RECYTATOR”. Statuetki trafiły do rąk Darii i Marty Czajkowskich, uczennice zostały „MISTRZAMI PĘDZLA”.
11 uczniów klas IV - VI uzyskało wysokie wyniki w nauce. Uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75 odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Za osiągnięcia w różnych dziedzinach rozwoju zostali uhonorowani tytułami, zgodnie z systemem nagradzania uczniów w naszej szkole.
Klasa VI
Archacka Natalia – śr. ocen 5,54
Komor Norbert – śr. ocen 5,25
Kania Weronika – śr. ocen 5,18
Czajkowska Marta – śr. ocen 5,09
Czajkowska Daria – śr. ocen 5,09
Sadowska Angelika – śr. ocen 4,9
Tytuł „ SŁOWIKA” w kat. kl. .IV-VI otrzymała Klaudia Nasiadka, zaś
miano „MISTRZA SPORTU” przyznano Dominikowi Pawłowskiemu.
Uczniowie klasy VI; Natalia Archacka, Weronika Kania, Patryk Sutkowski otrzymali podziękowania za wielokrotne wyjazdy i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.
Klasa V
Obudziński Bartłomiej- śr. ocen 5,18. Otrzymał stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach z zakresu bezpieczeństwa.
Kulesza Patryk- śr. ocen 4,91
Za prace społeczne na rzecz szkoły podziękowanie otrzymała uczennica klasy V; Katarzyna Poziemska.
Klasa IV
Zdziarstek Weronika- śr. ocen 5,27. Otrzymała stypendium za osiągnięcia w nauce i sporcie. Weronika jest pierwszą uczennicą w historii szkoły, która potrafi pogodzić naukę ze sportem. Jej indywidualne osiągnięcia to: I miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych, V miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych w kat. dziewcząt kl. IV, I miejsce w biegu na 500m w tegorocznej Parafiadzie.
Rowińska Weronika –śr. ocen 4,81
Paź Eryk –śr. ocen 4,81
Za 100% frekwencję w ciągu roku szkolnego 2010/11 dyplomy i nagrody otrzymało dwoje dzieci z klasy „0”- Oliwia Nasiadka, Marcin Sztorc oraz sześciu uczniów kl. I-VI; kl.I- Sebastian Świercz i Michał Zdziarstek, kl.II -Weronika Szymańska, kl.III- Mariusz Sztorc kl.V- Katarzyna Poziemska, w kl.VI –Klaudia Nasiadka.
15 dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymało nagrody w postaci książeczek i dyplomów. 13 uczniów klas I – III otrzymało nagrody książkowe, które odebrali:
Klasa I
Żabik Wiktor
Klaudia Szerzeń
Świercz Sebastian
Klasa II
Szymańska Weronika
Krzepicki Piotr
Sztorc Mariusz
Zawistowski Filip
Zdziarstek Karol
Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Radę Rodziców.
Wiktor Żabik - kl.I
Weronika Szymańska- kl. II
Weronika Rowińska –kl. IV
Patryk Kulesza- kl. V
Klaudia Nasiadka – kl. VI
GRATULACJE kieruję do nagrodzonych finalistów konkursów:
- uczennicy klasy II, Weroniki Szymańskiej –wielokrotnej laureatki konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Weronika otrzymała:
- ucznia kl.VI- Norberta Komora - laureata etapu gminnego i powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”
- uczennic kl.III; K. Piórkowskiej, K. Rowińskiej, I. Bajor, W. Kania, W. Rowińskiej, uczennicy kl.IV za zajęcie III miejsca w etapie powiatowym VI Przeglądu Piosenki o Zdrowiu w kategorii szkół podstawowych
- zespołu uczniów kl.V-VI; D. Pawłowskiego ( II miejsce indywidualnie), W. Kania, B. Obudzińskiego za zajęcie III miejsca drużynowo w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- zespołu uczennic kl.V-VI w składzie: N. Rowińskiej, K. Nasiadki, S. Wróbel, K. Poziemskiej za zajęcie I miejsca oraz wyróżnienie uczniów kl.III w Gminnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej
- zespołu uczennic w składzie: N. Rowińskiej, K. Nasiadki, S. Wróbel, W. Rowińskiej, W. Zdziarstek za zajęcie II miejsca w kat. kl.IV-VI oraz uczniów: K.Piórkowskiej, M. Sztorca za zajęcie III miejsca w kat.kl.I-III w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
- ucznia kl.V – B.Obudzińskiego za zajęcie I miejsca w etapie gminnym Mazowieckiego Konkursu Plastycznego: „ Bezpiecznie na wsi”
-uczennicy kl.III-Katarzyny Rowińskiej – za I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym w kat. kl.III
- uczennicy kl.VI – K. Nasiadki za zajęcie I miejsca w Gminnym Konkursie Historyczno-Literackim: „ 70 lat zbrodni katyńskiej” i II miejsca w Gminnym Konkursie Historyczno- Literackim: „ Wspomnienia tamtych lat-ślady II wojny światowej w mojej rodzinie”
- uczennic: Weroniki Zdziarstek za zajęcie I miejsca w kat. kl.IV i Wiktorii Kania za zajęcie III miejsca w kat. kl.III w Gminnym Konkursie Ortograficznym
Ponadto wyróżnienia w XI edycji wojewódzkiego konkursu Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej zdobyli następujący uczniowie:
Warto dodać, że wybrane wiersze naszych uczniów tworzą Tomik Literacki Młodych Autorów.
Nie zabrakło podziękowań dla uczniów i nauczycieli od Samorządu Gminy Brańszczyk, Dyrektora szkoły, Rady Rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Już tradycyjnie, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego część artystyczną przedstawili uczniowie kl.III. Zaprezentowali swoje umiejętności i sukcesy poprzez podsumowanie pracy w pierwszym etapie edukacyjnym. Nie zabrakło także piosenek w ich wykonaniu, pełnych radości z rozpoczynających się wakacji.
W przeddzień zakończenia roku uczniowie kl.VI wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali uroczystość związaną z zakończeniem nauki w szkole. Zaprezentowali ciekawy, pełen wzruszeń spektakl słowno-muzyczny o sobie, swoich szkolnych doświadczeniach i przeżyciach. Nie zabrakło w nim słów wdzięczności i podziękowań pod adresem rodziców i pracowników szkoły. W imieniu rodziców podziękowania przekazała Pani Agnieszka Składanek. Wszystkim podobał się film pod tytułem: „ przeżyjmy to jeszcze raz”, w którym tegoroczni absolwenci grali pierwszoplanowe role. Pojawiły się łzy nie tylko w oczach szóstoklasistów żegnających swoją podstawówkę. Ten moment jest zawsze trudny dla nauczycieli i rodziców. Społeczność szkolna jest wdzięczna ks. Jackowi Rowińskiemu za obecność wśród nas i piękny przykład bycia absolwentem naszej szkoły.
21 czerwca uczniowie klasy VI uroczyście pożegnali nauczycieli, pracowników szkoły oraz młodsze koleżanki i kolegów.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się różne gry i zabawy sportowe, ognisko i dyskoteka.
30 maja uroczyście świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty.
9 maja odbył się apel z okazji 220 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3- GO MAJA, uczciliśmy Beatyfikację Ojca Św. Jana Pawła II i VI Rocznicę nadania szkole imienia.
19 kwietnia do naszej szkoły zawitało kino objazdowe, oglądaliśmy film pt. ,,Zwierzęta górą…”
Uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej i publicznej.
W tym dniu odbyły się twórcze zajęcia w grupach oraz Szkolny Konkurs Piosenki o Zdrowiu.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance zorganizowała zajęcia dla uczniów szkoły w pierwszym tygodniu ferii. Zajęcia odbyły się w dniach od 14 do 17 lutego 2011roku, w godz. 9.00-13.00, w których brało udział od 8 do 20 uczestników dziennie. Biorąc pod uwagę zainteresowania uczniów, a także możliwości naszej placówki nauczyciele przygotowali różne zabawy, zajęcia sportowo-rekreacyjne i komputerowe. Odbywały się one pod hasłem: „ Miło, twórczo i bezpiecznie”.
W poniedziałek, 14 lutego zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest od wielu lat w całej Europie, w miesiącu lutym. Głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom , jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa w Internecie.
Na początku uczniowie rozwiązali test sprawdzający wiedzę uczniów o możliwości uzależnienia od Internetu, a następnie dokonano analizy testu. W następnej kolejności obejrzeli film edukacyjny z serii ,,lekcje przestrogi” p.t. www.wsieci..., który ukazywał negatywne skutki nadmiernego kontaktu z komputerem i Internetem. Opowiadał o tym, jak bohater filmu Tomek już od najmłodszych lat uzależniał się od komputera. W dyskusji opartej na podstawie wrażeń po obejrzeniu filmu zwrócono uwagę na problem uzależnienia od komputera wśród młodych ludzi.
Do obchodów tego dnia w sposób szczególny w naszej szkole przyczyniły się uczennice klasy V. Patrycja Głowacka i Magdalena Kłos. Przedstawiły one swoim koleżankom i kolegom prezentację multimedialną: „Zagrożenia i korzyści płynące z Internetu” przygotowaną na zajęciach koła informatycznego. Uczniowie zapoznali się także z planszami „Bezpieczny internauta”, wzięli udział w konkursach plastycznych na temat:.
- Klasy O –III – „Mój wirtualny świat”
- klasy IV-VI – „Korzyści i zagrożenia płynące z Internetu”. Układali także krótkie wiersze o Internecie, w ten sposób dając przykłady wykorzystania wiedzy w praktyce.
Podsumowaniem zajęć była wystawa pokonkursowa przedstawiająca prace uczniów, zdjęcia z zajęć, informacje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.
Zorganizowane zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu były bardzo pożyteczne, gdyż przypomniały i uświadomiły uczniom , jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.
W środę, 16 lutego uczniowie uczestniczyli w zajęciach z twórczości i pedagogiki zabawy. Wykonywali ćwiczenia rysunkowe, np. „ Dokończ pracę malarza….”, „ Połącz punkty w realny obraz”, „ Kreska, kropka początkiem obrazu”, a następnie twórcze prace plastyczne: „Mój kolorowy świat”, „ Geometryczny świat wyobraźni”, „ Majsterki-minutki- przestrzenne prace z papieru”. Następnie spotkali się na sali, gdzie wspólnie bawili się chustą animacyjną , w takie zabawy, jak: „Bilard”, „ Rybak i rybka”, „ Kwiat lotosu”, itp. W dalszej części dzieci same inicjowały pomysły na wykorzystanie chusty: budowały „ pomniki”, ukrywały się pod chustą na „sto sposobów”. Uczestnicy twórczej zabawy stwierdzili, iż czas minął im bardzo szybko i że aktywnie i radośnie spędzili kolejny dzień ferii w szkole.
W czwartek, 17 lutego odbył się Dzień Brytyjski. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację 4 regionów historycznych Wielkiej Brytanii. Wzięli udział w wirtualnej wycieczce do Londynu. Zobaczyli Big Ben, pałac Buckingham, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Poznali też angielską królową Elżbietę. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością życia, historii i kultury jednego z państw Zjednoczonej Europy podczas przeprowadzonego konkursu pod hasłem: „ Jak dobrze znasz Wielką Brytanię?”. Swoje umiejętności zaprezentowali także wykonując prezentację na temat: „ Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii”. Najmłodsi uczestniczyli w konkursie plastycznym. Wykonując przydzielone im zadania wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego, pomysłowością i wyobraźnią. Na zakończenie odbyła się dyskoteka przy rytmach piosenek angielskich. Była ona miłym zakończeniem zajęć tego dnia.
Z radością należy stwierdzić, iż uczestnicy tegorocznych ferii byli zadowoleni z przygotowanych zajęć i chętnie w nich uczestniczyli .Czas przeznaczony na zabawę i wypoczynek został zorganizowany w sposób ciekawy i atrakcyjny. Pozwolił rozwinąć zainteresowania, zdobyć nową wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim zapewnił możliwość świetnej zabawy. Wpłynął na rozwijanie wyobraźni twórczej u uczniów oraz stwarzał atmosferę dającą radość tworzenia.